Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
1) valstybinį egzaminą laiko visi mokiniai, nesvarbu kokiu lygiu mokėsi A ar B. Palyginimui: mokausi vairuot motociklą, egzamino dieną tenka vairuot fūrą: kelio ženklai juk vienodi...
2) Turbūt vienintelis egzaminas, kur nėra 100 taškų. Daugybę metų mokytojai prašo pakeist vertinimo sistemą nuo 60 iki 100 taškų, panaikint antrąją dalį, kur vertinami tik atsakymai... Vertinti reikia sprendimus, o ne „išburtus“ ar nusirašytus atsakymus. Tada matytųsi, ką moka ir ko - ne.
3) Kita vertinimo problema „vertinimo instrukcijos“. Uždavinys 5-6 žingsnių, dar reikia loginio pagrindimo, o taškų tik 3. Tenka mokiniui burti ir spėlioti, kas turi būt padaryta, kad gautum tą tašką iš tų 3 taškų... Ir magija kasmet skirtinga, nes skirtingi žmonės laimi konkursus VBE sąlygoms sudaryti. Mokyklose nuo rudens irgi nauja magija: mokytojai ne mokina „teisingos“ matematikos, o moko burt iš tirščių, ką parašyt sprendime ir gaut bent vieną tašką.
Logika turėtų būti paprasta kaip Tarptautiniame bakalaureate: trys sprendimo žingsniai – 3 taškai, o už pagrindimą, paaiškinimą, įrodymą - atskiri taškai. Jei logaritminė lygtis prieš 10 metų TB buvo vertinama 5 taškais, taip ir po 10 metų ta pati lygtis bus vertinama tais pačiais 5 taškais. Lietuvoje gi „burtai“. Kasmet nauji...
Mano analizė būtų tokia: telefonas išmanus, moksleivis - ne. Kam mokytis, jei nufotkini ir appsas išsprendžia uždavinį (jei kurio ir neišsprendžia, tai reiškias sąlyga bloga, o ne smegenų trūksta).
O kodėl nesiūlo tikro auditoriaus Dulkio, negi partiniai interesai ir būtinai konservatorius užgožia viską, tuo labiau kad Dulkys kaip ministras medicinos reikaluose jau skaldo malkas, viską Matulas šešėlyje dirba. O Andrikienei daug kadencijų buvus europarlamentarams, pats laikas Lietuvoje dirbti. Tuo labiau, kai konservatoriai užsienio politiką apdirbimo.
Ne ministre kalta, jog 35 proc neišlaikė matematiko...aiškiai parašyta jau dešimtokų šio dalyko patikrinimas parodė, kad esame Liūnė. Atranka į gimnazijines klasės sutvarkykite, gimnazijos dabar kaip sovietmečio "profkes". Į jas priima ir kviečia visus,bet juk reikia užpildyti klasių komplektus..antrą, programas padarykite suprantamas ne tik mokiniams, bet ir mokytojams, trečią, atlikinekite sistemingą ne tik moksleivių,bet ir mokytojų kompetenciju tikrinima ir vertinimą, juk ne kiekvienas darbininkas gali mokyti amato, čia reikia mokytojo kurybingo, išmanančių bei gebančio žinias ir mokėjimus perteikti mokiniams. Ir kam tiek daug viename mieste pristeigta gimnazijų, jei jų reitingai pagal visus pasiekimus yra metai iš metų prasčiausi..., Gal užtektų ir pagrindinių, dešimtmečių be gimnazijiniu klasių. Mūsų laisvos Lietuvos švietimo sistemą senai pasaulyje pripažinta kaip atsilikusi ir negebantį ugdyti jaunosios kartos. Dekui
Ar studentai kuriems nepavyko buvo paskiepyti 4 doze?
Leiskite paklausti, o kokia prasmė studijuoti ir baigti su raudonu diplomu jei negauni po to darbo? Deja realybė kitokia ir ten matematinių žinių prireikia retai ir tik specifinese situacijose. Kaip baiges matematinę specialybę galiu pasakyti, kad šiais laikais tavo matematinės žinios darbo rinkoje nieko vertos, svarbiau lysti vadovams į šikną ir pudrinti HR skyraus kumutėms protą. Kitu budu liksi po tiltu. O del tų nelaimeliu čia gerai tinka posakis "arba moki arba moki" jei turi euru tai už žinių spragas moki. Toks žiaurus pasaulis mieli vaikučiai ir to nepamatysi per televizoriu ar žiniasklaidos priemonese, ir ministrai jums nepraneš. O politikai dabar stengsis išsukti uodegas ir rasti atpirkimo ožį.
Gal sutvarkyme pamokų lankomumą, o tai tėvai teisina visus vaikų savavališkus išėjimus iš pamokų , išsiveža vaikus atostogauti per pamokas. Po to atstatykime buvusį savaitinių pamokų skaičių, nes matematika neteko vienos savaitinės valandos. Sutvarkykime mokymo programas . Nekelkime mokinių su neigiamu balu į aukštesnę klasę ir t.t. ir t.t..
@ona Mokosi pas mus ukrainiečiai. Tai jie turi Ukrainoje per savaitę 6 algebros ir 4 geometrijos pamokas. Pas mus 3-4 devintoje/dešimtoje klasėje ir 4/5 dvyliktoje pagal programą... Blogais tarybiniais laikais algebra ir geometrija buvo atskiros disciplinos, sustiprintos matematikos buvo gal 10 savaitinių pamokų...
Bėda švietime, kad kairė nežino, ką daro dešinė.
Visi mokytojai turėtų turėti vieningą iš vienodų vadovėlių dėstomą programą.
Pagrindinio ugdymo patikrinimas turėtų būti ne žaidimas, sprendimas ar mokinys galės lankyti 11 klasę.
Kol vidurinėje mokykloje mokys aukštosios matematikos - tokie rezultatai ir bus. Su programa spėja tik itin gabūs - vidutiniokai atsilieka. Nėra kada išmokti prastinti trupmenas, procentus skaičiuoti, nes reikia mokytis integralus, ribas, tikimybes :) Natūralu - vaikų smegenų tūris nepadidėjo per paskutinius 30 metų..
@frtert Užsienyje programos daug sunkesnės. Kažkaip ten sugeba. Ir daugybos lentelę išmoksta, ko mūsų abiturientai nesugeba. Vieną dalyką pamirštam: ten nemokšos į gimnazijas nepatenka. Tie, kurių smegenų tūris mažesnis, mokosi profesinėse mokyklose, kolegijose. Ir vargo nemato.
@frtert prastinti trupmenas, procentus skaičiuoti išmoksta iki 8 klasės. Integralai tik 12 kl. Abejoju, kad tamsta aukštojoje mokėtės. Matematika mokykloje ir universitete du skirtingi dalykai, galiu sąžiningai pasakyt. Jei mokinys neskiria klausimo keliais daugiau nuo kiek kartų daugiau, nemoka daugybos lentelės, neskiria kubo nuo kvadrato - apie kokią matematiką galim kalbėt? Kur čia aukštoji?? Būkim biedni bet teisingi, nereik visiems trintis ir laiką leist gimnazijose, ten turi rimtai mokytis norintys ir gebantys. Yra daugybė profesinių mokyklų: virėjų, kirpėjų, santechnikų, dažytojų... Nereik ten integralų. laiko 2 egzus: specialybės ir lietuvių. Uždirba baigę daugiau už mokytojus. Kokia bėda?
Tai.gal miniszre lauk del prastu.rezultatu?
@As Konservų ministrai tai panašiai kaip pomnikai. Nepajudinami. O jei kas vis tik pabandys juos pajudinti tai sukels tokį skandalą, kad net Mėnulyje girdėsis.
@As Išmok rašyt
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų