• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Baltarusijai pradėjus antrojo Astravo atominės elektrinės bloko energetinį paleidimą ir padidinus jo galią, Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) Minskui įteikė notą.

Baltarusijai pradėjus antrojo Astravo atominės elektrinės bloko energetinį paleidimą ir padidinus jo galią, Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) Minskui įteikė notą.

REKLAMA

Lietuva ragina Baltarusiją neeksploatuoti antrojo bloko, kol nėra išspręstos identifikuotos saugos problemos, įgyvendintos reikiamos saugos gerinimo priemonės ir nėra griežtai laikomasi tarptautinių branduolinės saugos bei aplinkosaugos standartų ir reikalavimų.

Anot ministerijos, pasirinkdama Astravo aikštelę Baltarusija nevertino Lietuvos gyventojų tankumo ir pasiskirstymo bei galimo neigiamo tarpvalstybinio poveikio aplinkai, gyventojams, neužtikrino tinkamo visuomenės dalyvavimo sprendimų priėmimo procese.

Notoje nurodoma, kad Baltarusija nėra įgyvendinusi Europos branduolinę saugą reguliuojančių institucijų grupės (ENSREG) ekspertų „streso testų“ rekomendacijų, nėra atlikusi didelio komercinio lėktuvo sudužimo poveikio vertinimo, nepateikė informacijos, reikalingos galimo Baltarusijos atominės elektrinės poveikio Lietuvai tikslesniam vertinimui atlikti.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak URM, Minskas nesprendžia Lietuvos keliamų klausimų dėl seisminių aspektų, radioaktyviųjų atliekų ir panaudoto branduolinio kuro saugojimo bei laidojimo įrenginių Baltarusijoje išdėstymo, galimų aplinkosauginių problemų, susijusių su Neries vandens panaudojimu Baltarusijos atominės elektrinės reaktoriams aušinti.

REKLAMA

Lietuva, anot ministerijos, reikalauja skaidrios komunikacijos, siekiant informuoti visuomenę ir suinteresuotas šalis apie realią padėtį Baltarusijos atominėje elektrinėje, incidentus objekte, įskaitant avarijas ir neįprastus įvykius.

Taip pat nurodoma stabdyti Baltarusijos atominės elektrinės veiklą, kol nebus išspręstos visos tarptautinių misijų ir peržiūros procesų metu nustatytos branduolinės saugos problemos.

Antrojo reaktoriaus įjungimo procesas pradėtas praėjusių metų pabaigoje, balandį jo galia buvo padidinta nuo mažiausios kontroliuojamos (1 proc.) iki 40 proc. nominaliosios. Gegužę oficialiai paskelbta, kad galia didinama iki 50 procentų. Energijos bloko komercinį naudojimą Minskas planuota pradėti šių metų spalį.

Brel žiede ir Astravo elektra teka
Brel žiede ir Astravo elektra teka
Notų ir sankcijų specialistai... perparduoda Astravo kWh už kosminę kainą ir dar tyčiojasi iš žmonių
Jeigu notą pasirašė Anūkas, baltarusiai uždarys antrąjį ir pirmąjį blokus, sulygins su žeme ir atsiųs Seneliui atsiprašymo raštą ir pasižadės niekada daugiau nestatyti atominių elektrinių.
Pasvilpt jem ant tų notu ir ant visos valdzos
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų