Trečiadienį Krašto apsaugos ministerijoje pristatytais duomenimis, į 18 proc. interneto svetainių yra labai paprasta įsilaužti, į 33 proc. – lengva įsilaužti. Į 48 proc. svetainių yra sudėtinga įsilaužti.
„Tai reiškia, kad (įsilaužus) galima pakeisti turinį, galima įdėti melagingas žinias, galima įdėti kenksmingą kodą ir tokiu būdu prijungti kitų vartotojų kompiuterius, įdėti tokius virusus, kurie būtų aktyvuoti tam tikru metu ir iš vidaus įvykdytų ataką“, – žurnalistams sakė krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza.
Ataskaitoje taip pat rašoma, kad kibernetinius užpuolikus dažniausiai dominantys taikiniai yra kariniai objektai ir ypatingą svarbą valstybei turintys ūkio subjektai.
Pernai pavasarį Lietuva patyrė kibernetinę ataką, kuri, ekspertų teigimu, buvo viena didžiausių nepriklausomos Lietuvos istorijoje. Balandžio pabaigoje valstybės įmonės „Infostruktūra“ saugomam Informacinės visuomenės plėtros komiteto serveriui susidūrus su kibernetine ataka nukentėjo keliolikos valstybinių institucijų informacinių technologijų sistemos.
Vadinamąsias DDoS atakas tuomet patyrė Seimo, Prezidentūros, Vyriausybės, didžiosios dalies ministerijų, įvairių valstybinių institucijų, tarp jų - Valstybinės mokesčių inspekcijos, Centrinės projektų valdymo agentūros tinklalapiai.
Ataskaitą rengusi Kibernetinio saugumo ir telekomunikacijų tarnyba daro išvadą, kad DDoS atakos 2016 metais buvo rengtos patikrinti, kiek atsparūs yra Lietuvos elektroninių ryšių tinklai ir sistemos.