• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus rajone policininkas antradienį nušovė jį ir medikus užpuolusią agresyvią pacientę. Kaip paaiškėjo, tarnybos pas ją buvo kviestos ne kartą.

13

Vilniaus rajone policininkas antradienį nušovė jį ir medikus užpuolusią agresyvią pacientę. Kaip paaiškėjo, tarnybos pas ją buvo kviestos ne kartą.

REKLAMA

Kaip BNS informavo Greitosios medicinos pagalbos Vilniaus filialo atstovai, 12.24 val. gautas iškvietimas į Baraškų kaimą Juodšilių seniūnijoje, informuota, kad apie 50-ies metų moteriai sutriko sveikata.

„Pirminiais duomenimis, agresyvi moteris puolė medikus, puolė ir pareigūnus su peiliu, buvo panaudotas ginklas ir ji buvo nušauta“, – BNS sakė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Naujienų portalas Delfi sužinojo, kad iškvietimų būta daugiau. Pirmasis pranešimas minimu adresu buvo gautas 12.23 val. Į tarnybas kreipėsi moters sūnus, jis aiškino, jog Vilniaus r., Baraškių k., mamai sutriko sveikata, ji elgiasi neadekvačiai. Vyras minėjo, jog ji turi psichikos ligą ir dėl jos elgesio medikai be pareigūnų pas ją nevažiuoja.

14 val. 17 min. jau buvo gautas GMP dispečerės pranešimas, kad agresyvi moteris kastuvu užpuolė atvykusius medikus. Moteris kastuvu daužė GMP tarnybinį automobilį, tuo pačiu kastuvu talžė ir juos.

REKLAMA
REKLAMA

Anot policijos, 14.49 val. pati agresyvi moteris pradėjo kviesti pareigūnus. Ji teigė, kad jos namą apsupo netikra policija. Pilietė aiškino, jog jai reikia tikrų policininkų, nes ją nori nužudyti.

REKLAMA

Moteris kastuvu apdaužė medikų automobilį

Į įvykio vietą iškviestus policijos pareigūnus, kaip ir medikus, moteris pasitiko aršiai.

Vilniaus apskrities policijos atstovė nurodė, kad 1972-aisiais gimusi moteris buvo agresyvi, kastuvu apdaužė medikų automobilį.

„Paskui ji užsibarikadavo namuose, ten pasiėmė peilį ir su puolė greitosios pagalbos medikus ir policininką“, – BNS nurodė ji.

Pasak policijos atstovės, pareigūnai panaudojo ašarines dujas, taip pat elektrošoko prietaisą „Taser“, tačiau galiausiai jiems teko panaudoti tarnybinį ginklą. Elektrošokas buvo panaudotas keturis kartus, tačiau tai nesustabdė agresyvios moters.

REKLAMA
REKLAMA

„Buvo keli šūviai – į koją, ranką ir kitas lemiamas“, – sakė J. Samorokovskaja. Pirminiais duomenimis, iš viso buvo iššauti penki šūviai.

BNS duomenimis, moteris peiliu į koją sužeidė ne tą pareigūną, kuris į ją šaudė.

Po pranešimo apie agresyvią moterį į įvykio vietą buvo sutelktos gausesnės nei per įprastinį įvykį policijos pajėgos. 

Kas išprovokavo moters elgesį kol kas nėra žinoma, įvykis tiriamas.

Tirs, ar policininkas teisėtai panaudojo ginklą

Dėl įvykio Vilniaus rajone pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nužudymo ir galimo piktnaudžiavimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat dėl įvykio bus pradėtas tarnybinis patikrinimas, BNS informavo Vilniaus apskrities policijos atstovė Julija Samorokovskaja.

„Bus tiriama, ar teisėtai buvo panaudotas tarnybinis ginklas“, – antradienio vakarą sakė policijos atstovė.

Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis BNS sakė, kad policijai panaudojus tarnybinį ginklą, dėl šio veiksmo teisėtumo visuomet atliekamas tyrimas. 

Ramūnas Matonis: moterį nušovę pareigūnai buvo priversti panaudoti ginklą

Medikus ir pareigūnus puolusią moterį antradienį nušovę policininkai, pirminiais duomenimis, buvo priversti panaudoti ginklą, nes kilus grėsmei kitos priemonės nepasiteisino, sako Policijos atstovas Ramūnas Matonis.

REKLAMA

R. Matonis pabrėžė, kad pagal Policijos įstatymą, ginklo panaudojimas yra kraštutinė priemonė ir gali būti naudojamas tik kai kyla reali grėsmė pareigūno, aplinkinių sveikatai ar gyvybei, o kitos priemonės nepadeda. 

„Iš pirminių duomenų tą ir matome, kad buvo kilusi grėsmė tiek pačiam pareigūnui, tiek kitiems, ir kad buvo tikrai bandoma naudoti ir kitas priemones – tiek dujas, tiek elektrošoką. Tačiau atsižvelgiant į moters galbūt ir sveikatos būklę, tos kitos priemonės nesuveikė, dėl to pareigūnas buvo priverstas panaudoti šaunamąjį ginklą“, – LRT radijui trečiadienį sakė R. Matonis.

REKLAMA

Anot jo, įvykio metu moteris kastuvu sužeidė mediką, peiliu – pareigūną.

„Įvykio metu nukentėjo vienas medikas, kuris šiuo metu gydomas ambulatoriškai, taip pat vienas pareigūnas, kuris į koją buvo sužalotas peiliu, jis taip pat gydomas ambulatoriškai“, – sakė R. Matonis.

Jis taip pat teigė, kad tarnybinis ginklas prieš žmones panaudojamas itin retai, dažniausiai jo prireikia sulaikant automobiliu nuo pareigūnų sprunkančius bėglius, taip pat – prieš agresyvius gyvūnus.

Vilniaus universiteto Teisės fakulteto docentas Sakalauskas taip pat teigė, kad vertinant pirminę informaciją, minėti pareigūnų veiksmai buvo būtini.

„Bus atliekamas tyrimas, bet pagal tai, ką aš girdžiu, jį reikėjo panaudoti“, – sakė jis.

Esate matę durniu kuriam užeina tuo metu? Jo 10 vyrų nesutvarkytų, pas jį tokia jėga atsiranda kad antrankius nutraukia. Atsirado profesionalai ant sofos, tai ko patys neatvažiavot ir jos nesutramdet? Buki jūs ar ką? Rašo jums kad abi kojas ir rankas peršove ir ji vistiek puola su peiliu. Reikėjo laukti kol policajui ar medikai gerklę perpjaus? Buvo jau toks atvejis kai policaju papjovė. Tai pagal jus reikėjo laukti kol kažką pajaus ir tik tada nušauti? Tai būtų mažiausiai du lavonai. O tokie psichiniai turi tam tikrose įstaigose gyventi o ne su aplinkiniais. Įdomu ką patys būtut darė tokioje situacijoje.
O tai vienoje rankoje buvo kastuvas kitoje peilis.
Kaip bebūtų nušauti jau čia virš visko.
Netikiu, kad nebuvo galima kitaip.
Kiek ten tų pareigūnų buvo, kad nesugebėjo nuginkluoti.
Keista
Visokių būna neadekvačių ir vyrų ir ginkluotų bet nenušauna sugeba kaikurie susitvarkyti.
Pagal straipsnį, toks vaizdas, kad juos ten užpuolė moteris Halkas... nukratė 4 kartus tazeriu, nupurškė dujom... galiausiai sušaudė... nu žodžiu... turbūt ta moteris buvo kokių 2 metrų ūgio imtynininkė, kad tiek medikų ir pareigūnų nesugebėjo susitvarkyti... absurdas... arba galiausiai nušovė, kad daugiau važiuoti ten nebereikėtų... taupo valstybės pinigus...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų