• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Koncerno „MG Baltic“ (dabar „MG Grupė“) politinės korupcijos byloje nuteista Darbo partija teiks kasacinį skundą Aukščiausiajam Teismui, o skirtos 301,2 tūkst. eurų baudos mokėjimą prašys atidėti, sako procese partijai atstovaujantis advokatas Vaidotas Sviderskis.

Koncerno „MG Baltic“ (dabar „MG Grupė“) politinės korupcijos byloje nuteista Darbo partija teiks kasacinį skundą Aukščiausiajam Teismui, o skirtos 301,2 tūkst. eurų baudos mokėjimą prašys atidėti, sako procese partijai atstovaujantis advokatas Vaidotas Sviderskis.

REKLAMA

Ši bauda Darbo partijai buvo skirta už kyšininkavimą ir prekybą poveikiu.

„Vienareikšmiškai – skųsim, skundas paliktas mano žiniai“, – BNS ketvirtadienį sakė advokatas V. Sviderskis.

Pasak jo, bus prašoma panaikinti Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendį ir palikti galioti partiją visiškai išteisinusį pernai priimtą Vilniaus apygardos teismo nuosprendį.

Tuo metu Vilniaus apygardos teismo bus prašoma atidėti baudos mokėjimą.

„Atidėjus (baudos mokėjimą – BNS), juridinis asmuo gali išsidėstyti savo nuožiūra, kaip jam patinka. Pavyzdžiui, jei atidės dvejiems metams, per dvejus metus gali mokėti kas mėnesį“, – BNS sakė V. Sviderskis.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, pagal teismų praktiką, baudos mokėjimas gali tęstis iki trejų metų.

Praeitą savaitę Apeliacinis teismas pakeitė pirmos instancijos teismo sprendimą nuteisė visus kaltinamuosius šioje baudžiamojoje byloje.

REKLAMA

Nuosprendis įsiteisėjo iškart. „MG Grupė“ sumokėjo jai skirtą 1,1 mln. eurų baudą, o buvęs koncerno viceprezidentas Raimondas Kurlianskis – beveik 19 tūkst. eurų baudą. Nuteistasis Vytautas Gapšys sumokėjo 8 tūkst. eurų – konfiskuotą kyšio dydžio sumą. Iš Eligijaus Masiulio konfiskuota ir valstybei perduota daugiau nei 240 tūkst. eurų, pripažintų kaip kyšis.

Neretai įvairiose baudžiamosiose bylose teismai, priimdami nuosprendžius, kartu nurodo, per kokį laikotarpį turi būti sumokėta bauda. „MG Grupės“ byloje paskirtų baudų mokėjimas dalimis nebuvo išdėstytas nė vienam nuteistajam.

REKLAMA
REKLAMA

Teisininkas sako, kad sumokėti tokio dydžio baudą tikriausiai bet kuriai Lietuvos partijai būtų didelė našta, nes partijos turi labai ribotas galimybes tiek lėšas gauti, tiek jas išleisti.

Valdančiojo Liberalų sąjūdžio valdyba šią savaitę taip pat nusprendė skųsti nuosprendį Lietuvos Aukščiausiajam Teismui. Partija nuteista dėl kyšininkavimo, prekybos poveikiu ir piktnaudžiavimo, taip pat ketina kreiptis su prašymu į teismą leisti pailginti baudos išmokėjimo terminą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos apeliacinis teismas praėjusią savaitę pakeitė pirmos instancijos teismo sprendimą ir visus kaltinamuosius byloje pripažino kaltais. 

Buvusiam koncerno viceprezidentui R. Kurlianskiui skirtas laisvės atėmimas šešeriems metams ir daugiau nei 18,8 tūkst. eurų bauda, taip pat jam penkeriems metams atimta teisė eiti vadovaujamas pareigas viešajame ir privačiame sektoriuose, įstatyme apibrėžtose visuomenės informavimo priemonėse.

Darbo partijos atstovas Seime Vytautas Gapšys pripažintas kaltu dėl prekybos poveikiu ir kyšininkavimo, jam skirti ketveri metai ir šeši mėnesiai laisvės atėmimo, penkeriems metams atimta teisė būti išrinktam ar paskirtam į visas valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių, nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas.

REKLAMA

Buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas E. Masiulis nuteistas kalėti pusšeštų metų.

Pasak teismo, koncerną „MG Baltic“ (dabar „MG Grupė“), veikusį per R. Kurlianskį, ir Eligijų Masiulį, Šarūną Gustainį bei Gintarą Steponavičių, atstovavusius Liberalų sąjūdžiui, ir Vytautą Gapšį, atstovavusį Darbo partijai, „siejo įprastines politikos ir verslo bendravimo ribas peržengiantys, t. y. korupciniai, ryšiai“. 

Nuteistieji penktadienį buvo pristatyti į Kauno kalėjimą, vėliau juos numatoma paskirstyti į konkrečias bausmės atlikimo vietas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų