naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per pirminį trijų mėnesių integracijos laikotarpį darbo nesusiradę pabėgėliai neturės galimybių apsigyventi didžiuosiuose šalies miestuose, ypač sostinėje, sako socialinės apsaugos ir darbo viceministras Algirdas Šešelgis.

Per pirminį trijų mėnesių integracijos laikotarpį darbo nesusiradę pabėgėliai neturės galimybių apsigyventi didžiuosiuose šalies miestuose, ypač sostinėje, sako socialinės apsaugos ir darbo viceministras Algirdas Šešelgis.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, šiuo metu numatyta 265 eurų mėnesinė išmoka vienam asmeniui per mėnesį „į rankas“ yra nepakankama, kad pabėgėliai didžiuosiuose Lietuvos miestuose galėtų susimokėti už būsto nuomą, komunalinius mokesčius, pirkti maistą bei išsilaikyti neturėdami darbo.

REKLAMA

„Tikėtina, kad taip, todėl kad jie nepajėgs pasidengti (pašalpų ir būtinų išlaidų) skirtumo“, - BNS sakė A.Šešelgis, paklaustas, ar bedarbiai pabėgėliai negalės apsigyventi didmiesčiuose. Tokias abejones išreiškė ir Vilniaus vicemeras Gintautas Paluckas.

„Bus sunku, nes būsto nuoma čia brangesnė. Faktas, kad pagal tas sumas, ką jie gaus, bent jau įvertinus vidurkį būsto nuomos kainų, kitų dalykų - kaip jiems išeis pragyventi? Taip, čia yra didesnės galimybės jiems susirasti darbą, užtikrinti kultūrinę ir kitokią integraciją, bet čia yra brangiau“, - sakė G.Paluckas.

REKLAMA

Jis tikino, kad savivaldybė kol kas nėra apsisprendusi, kokį pabėgėlių skaičių galėtų priimti ir laukia signalų iš Socialinės apsaugos ir darbo minsterijos. Anot jo, pradžioje turi būti paskirti mediatoriai pabėgėlių integravimui, kuriems ministerija greičiausiai turėtų skelbti konkursus.

Tuo metu A.Šešelgis žadėjo, kad darbo pabėgėliams bus padedama ieškotis visose šalies savivaldybėse. „Nebūtina visiems į Vilnių susigrūsti. Kad jie neliktų be darbo iškeliaudami į savivaldybę, mes norime užtikrinti, kad jie būtent į darbo vietą keliautų ir jau rinkoje nuomotųsi butą. Tam yra pajungta visa Darbo birža“, - kalbėjo jis.

REKLAMA
REKLAMA

Bus įvertinama kvalifikacija

Pagal ministerijos planus, Darbo biržos atstovai jau po pirmos savaitės pradės darbą su pabėgėliais vertindami jų kvalifikaciją ir tinkamumą darbo rinkai, padės ieškoti darbo konkrečioje savivaldybėje.

A.Šešelgis sakė, kad šiuo metu dar aiškinamasi, kokią dalį iš 6 tūkst. eurų krepšelio teks skirti pačiam pabėgėlių perkėlimui, tuomet esą paaiškės, ar keisis didės jiems numatomų mėnesinių išmokų suma, taip pat - kurį laiką ji bus mokama.

REKLAMA

Be išmokų, pabėgėlio krepšelis taip pat turėtų būti skiriamas apgyvendinimui Rukloje, įvairiems mokymams, ir pan. Planuojama, kad migrantų integracija Pabėgėlių priėmimo centre Rukloje truks iki 3 mėnesių - per šį laiką bus vertinama pabėgėlių gebėjimai ir kvalifikacija, tikrinama sveikata, vyks intensyvūs lietuvių kalbos ir kultūros pažinimo kursai. Pasibaigus šiam laikui, pabėgėliai turės būti perkelti į savivaldybes, kur, kaip numatoma, patys nuomosis būstą, dirbs, vaikai lankys darželius bei mokyklas.

REKLAMA

Rugsėjo viduryje A.Šešelgis yra pareiškęs, kad šiuo metu vieno prieglobsčio prašytojo išlaikymas Pabėgėlių priėmimo centre Rukloje kainuoja 618-620 eurų, tuo metu pagal EK planą perkeliamų pabėgėlių integracijai ir išlaikymui esą reikėtų apie 800 eurų per mėnesį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų