Dalios Grybauskaitės patarėja: atsisakant PVM lengvatos, reikia tikslinti kompensavimo tvarką

  Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pritaria, kad būtų atsisakyta pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos šildymui, tačiau tam reikia patikslinti kompensavimo tvarką, sako šalies vadovės patarėja.

„Jeigu PVM lengvata šildymui būtų nuimta, tai prezidentės prioritetas, kad būtų patikslintas kompensacijų mechanizmas socialiai remtiniems gyventojams, todėl kad yra rizika, kad tos šeimos, kurios ir dabar vos suduria galą su galu, tikrai atsidurs sudėtingoje situacijoje“, - interviu Žinių radijui antradienį sakė prezidentės patarėja ekonominiais ir socialiniais klausimais Giedrė Kaminskaitė-Salters.

Ekonomistai teigia, kad Rusijos koncernui „Gazprom“ sumažinus Lietuvai tiekiamų dujų kainą, dabar yra tinkamas laikas panaikinti PVM lengvatą, tačiau dauguma BNS apklaustų Seimo narių teigė nepritariantys lengvatos panaikinimui. Todėl neatmetama, kad Seime gali kilti nemažai diskusijų.

Vyriausybė, pritarusi 2015 metų biudžeto projektui ir pateikusi jį Seimui, siūlo panaikinti 9 proc. PVM lengvatą šildymui ir teigia, kad socialiai remtinų žmonių kompensacijoms biudžete numatyta 168 mln. litų.

Dabar 9 proc. PVM lengvata šildymui galioja tik iki šių metų pabaigos. Standartinis tarifas yra 21 procentas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.


Rašyti komentarą...
p
pensininkė
2014-10-07 10:42:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
kompensavimas susietas su gaunamomis pajamomis ir turtu. Turtingieji niekada negaudavo kompensacijų, o socialiai remtini mokės kiek mokėję (juk jų pajamos nesikeičia). Atsiras daugiau kompensacijų gavėjų ir savivaldybėms padidės išlaidos dėl kompensuojamos dalies padidėjimo asmeniui (pabrango šiluma). Didžiausia grėsmė -- padidėjusios išlaidos savivaldybėms.
Atsakyti
0

o
o
2014-10-07 14:03:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
gal pasiulytu tvarka, kaip kompensuoti tiems, kurie niekad neturejo lengvatos? gal prezidente net nezino, kad yra ir tokiu Lietuvos pilieciu? Gal net patareja nezino? taigi butu gerai, kad kompensuotu tiem, kurie visad mokejo 21 proc, jei jau tokios geradares
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų