• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Siekiant stiprinti pirminės sveikatos priežiūros paslaugas, šeimos gydytojo komandose dirbantys slaugytojai perims dalį šeimos gydytojo funkcijų, skelbia Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM).

Siekiant stiprinti pirminės sveikatos priežiūros paslaugas, šeimos gydytojo komandose dirbantys slaugytojai perims dalį šeimos gydytojo funkcijų, skelbia Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM).

REKLAMA

„Slaugytojas pagal savo kompetenciją galės įvertinti paciento sveikatos būklę, paskirti tyrimus, vykdyti lėtinėmis ligomis sergančių pacientų stebėseną ir suteikti kitas sveikatos priežiūros paslaugas, o esant poreikiui – nukreipti pacientą pas šeimos gydytoją.

Slaugytojai galės konsultuoti pacientus tiesioginio kontakto būdu (gyvai) arba nuotoliniu būdu, parenkant paciento poreikius labiausiai atitinkantį paslaugos teikimo būdą, tačiau negalės būti teikiamos vien tik nuotolinės konsultacijos“, – teigė SAM Slaugos ir ilgalaikės priežiūros skyriaus patarėjas Artūras Šimkus.

Slaugytojo darbas reikalauja nuolatinio tobulėjimo

Alytaus poliklinikos vyriausiosios slaugos administratorė Simona Nedzinskienė pažymėjo, kad slaugytojai dažnai tampa svarbiausia sąsaja, jungiančia pacientą, šeimos gydytoją ir kitus medicinos specialistus. Slaugytojų pareigos šeimos gydytojų komandose apima pacientų priežiūrą, pagalbą gydytojui diagnozuojant ligas ir gydant pacientus, pacientų sveikatos būklės stebėjimą, jų ir šeimos informavimą gydymo plano ir kitais sveikatos klausimais. Taip pat slaugos specialistai yra atsakingi už prevencines programas, slaugos procedūrų atlikimą, kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių išrašymą bei nėštumo priežiūrą.

REKLAMA
REKLAMA

S. Nedzinskienė pažymėjo, kad dėl sveikatos priežiūros sistemos pokyčių, technologijų pažangos, slaugos mokslo raidos ir jo vaidmens asmens sveikatos priežiūroje plėtros, slaugytojai turi gebėti nustatyti paciento poreikius ir savarankiškai priimti daugiau sprendimų nei anksčiau. Taip pat mokėti naudotis naujausiomis technologijomis, įranga, gerinančia slaugos kokybę bei efektyvumą. 

REKLAMA

Anot pašnekovės, svarbu įvertinti ir slaugytojams tenkantį emocinį krūvį: „Slaugytojai nuolat bendrauja su pacientais ir jų artimaisiais. Išklauso juos, kamuojamus liūdesio, baimės, nerimo ar nevilties. Neretai slaugytojams tenka padėti pacientams susitaikyti su liga ir gydymu, kartais – net palydėti anapilin. Todėl šios profesijos atstovai turi būti psichologiškai ir emociškai stiprūs ir tam pasiruošę žmonės“.

„Mes nuolat mokomės ir tobuliname savo technologijų srities žinias bei įgūdžius, nes kasdien naudojame papildomas darbo priemones. Geriausiems rezultatams pasiekti dalyvaujame tyrimuose bei mokymuose. Slaugos atstovai turi galimybę plėtoti karjerą, įgyti kvalifikacijos pakėlimą ar specializaciją“, – sakė ji.

Kur matyta ,tokia nesamone,
Kur matyta ,tokia nesamone,
Kurias uzkure valdantieji ir ponas ministras.Ar jus matete ir skaitete slaugos studiju programa.?Apie ka ji pagrindas palityvoji slauga .Apie ligas ir vaistų vartojimas tik supažindina .Praktikos metu vargu ar duoda vaistus isdalinti. Referatų rašymas tai nurašymas teksto iš kt ,medicinos literatūros šaltinių.;)Tai kokios žinios medicininės iš dabartinių slaugytojų.:).Juk pacientas ateina ,ne tik su terapinės ligomis ,prireikia žinių ir nukreipiant arba patariant kreiptis pas gyd konsultanta.Šitų žinių ir patirties tikrai trūksta ,jau aišku vien iš studijų programų .Ir pasakymas ,kad su universitetiniu,išsilavinimu tikrai neužtenka .Ir gyd gana dažnai klysta apie vaistų išrašyma ir konsultavimą,prireikia kelių specialistų.Todėl neklaidinkite ligonių Is tos sukurtos komisijos ar kas nors norėtų ,kad juos konsultuotu slaugytoja ?.Manau ne .Nelyginkite slaugytoju studiju su gyd studijomis.Medicinai ir pacientams galas ,su tokiais sprendimas. Pasekmės pamatysite.Kas mokes uz klaidas?
Nuo kada slaugytojos tampa gydytojomis ju issilavinimas per menkas jos gi slaugytojos o ne gydytojos
Kai norėsite patekti pas gydytoja, turėsite pirmiausiai bendrauti su slaugytoja, kuri "įvertins" jūsų būseną... va taip, gydytojai dažnai pilnai neįvertina, o čia prašau, įvertins. Tokiu būdu "trumpins" eiles, pirmiausia pro slaugytojos filtrą ir tik tada pas gydytoją... jei išgyvensite.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų