D.Grybauskaitė: matant atvirą agresiją, svarbus kiekvieno kovojančio už tiesą ir laisvę indėlis

 Rugsėjo 1-osios šventėje prezidentė Dalia Grybauskaitė sakė, kad žinios yra vienas iš svarbiausių ginklų šiuolaikiniame pasaulyje, ir paragino susitelkti visus kovojančius už tiesą ir laisvę Rusijos agresijos akivaizdoje.

Kreipdamasi į Vilniaus universiteto bendruomenę, prezidentė priminė, kad rugsėjo 1-ąją minimas ir Rusijos kariuomenės išvedimas iš Lietuvos 1993 metais.

„Šiandien švenčiame dvigubą šventę - laisvės, mokslo, žinių ir mūsų vilties šventę. Tai ypatingai simboliškai svarbu šiandien, kai matome atvirą agresiją ir prieš žmogaus, valstybės laisvę, prieš valstybingumą, valstybių ir tautų identitetą“, - sakė prezidentė, turėdama mintyje Rusijos veiksmus Ukrainoje.

„Noriu pasakyti - ne tik prieš 300 metų buvo žmonių ir jų reikėjo, kad būtų apginta Lietuva. Šiandien reikia kiekvieno jūsų, kovojančio už tiesą, laisvę ir mūsų valstybę - kiekvienas taip, kaip tik mokame ir galime: kas gerai besimokydamas, kas siekdamas kitų tikslų, o svarbiausia - kas lieka ir dirba Lietuvai“, - sakė D.Grybauskaitė.

„Linkiu jums žinių, kaip vieno iš svarbiausių ginklų dabartiniame pasaulyje. Žinių, tikėjimo, vienybės ir gebėjimo prisiimti atsakomybę ir aukotis, jeigu to reikės“, - teigė prezidentė, mokslo metų pradžios šventėje kreipdamasi į Vilniaus universiteto bendruomenę.

Prie Vilniaus universiteto centrinių rūmų bibliotekos pirmadienį atidengta ir nauja lietuvių grožinės literatūros pradinininko Kristijono Donelaičio skulptūra. Prezidentės žodžiais, šis paminklas primins einantiems pro šalį, kad prieš 300 metų jaų turėjome žmonių, kurie „suprato lietuvybės ir mūsų kalbos svarbą, tautinio identiteto svarbą“.

K.Donelaičio skulptūros bronzinės kopijos pagaminimas buvo įtrauktas į Vyriausybės patvirtintą Kristijono Donelaičio 300-ųjų gimimo metinių minėjimo priemonių planą. Darbus atliko skulptoriai Mindaugas Šnipas, Ramūnas Alminas, Jonas Gencevičius ir Vytautas Mikšionis. Darbai atsiėjo 200 tūkst. litų.

REKLAMA

Senoji skulptūra bus perduota VU Kauno humanitariniam fakultetui, BNS sakė VU bendrųjų reikalų direkcijos vadovas Lionginas Striganavičius.

Senojo paminklo K.Donelaičiui atidengimo iškilmės vyko 1964 metų gruodį. Skulptūros autorius - Konstantinas Bogdanas.

2014-ieji Lietuvos Seimo sprendimu yra paskelbti K.Donelaičio metais. Šiemet sukanka 300 metų nuo jo gimimo.

Poetas, evangelikų liuteronų kunigas K.Donelaitis 1714 metų sausio 1 dieną gimė Lazdynėliuose dabartinėje Rusijos Karaliaučiaus srityje. Nuo 1743 metų jis buvo Tolminkiemio klebonas.


Rašyti komentarą...
A
Amore
2014-09-01 11:46:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mūsų Daša kažkokia agresyvi Gal jai kalašą duot ir Donecką pirmu traukiniu?
Atsakyti
0

n
n
2014-09-01 13:24:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Babą Polikarpovną į kalėjimą už karo kurstymą
Atsakyti
0

z
zenis
2014-09-01 13:10:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pirmiausiai pateik irodimus o po to pusk usa duda!!!!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų