„EUobserver“ šaltiniai : Lietuvos prezidentė vienintelė susilaikė per balsavimą dėl Mogherini

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė buvo vienintelė Europos Sąjungos (ES) šalių lyderė, šeštadienį susilaikiusi per balsavimą, kuriuo Donaldas Tuskas ir Federica Mogherini (Federika Mogerini) buvo paskirti į du itin svarbius Bendrijos postus, nepriklausomai Briuselio naujienų svetainei „EUobserver“ sakė keli šaltiniai ES.

Prieš 28 šalių bloko susitikimą, kuriame buvo priimtas sprendimas dėl to, kas turėtų ES vyriausiosios diplomatės pareigose pakeisti britę Catherine Ashton (Ketrin Ešton), Lietuvos vadovė pareiškė, kad šį postą užimantis asmuo negali būti „atvirai prokremliškas.“

„Lietuva ir laikėsi, ir laikysis pozicijos, kad tai turi būti patyręs žmogus, tai turi būti žmogus, kuris gali rasti bendrą konsensusą tarptautiniais klausimais Europos Sąjungoje“, – žurnalistams sakė D.Grybauskaitė.

Baltijos šalys ir Lenkija kritiškai vertino 41 metų F.Mogherini kandidatūrą, nuogąstaudamos dėl patirties stokos ir galbūt prorusiškos pozicijos.

Kai jos kandidatūra buvo pirmą kartą pateikta liepos mėnesį, Britanijos ir Rytų Europos šalių lyderiai blokavo centro kairei atstovaujančios italės paskyrimą.

REKLAMA

Vis dėlto rūpestingas Italijos premjero Matteo Renzi (Matėjo Rencio) lobizmas nuo praėjusio mėnesio sušvelnino opoziciją, o Roma parėmė griežtesnes sankcijas Rusijai, nors ši yra viena svarbiausių Italijos prekybos partnerių.

Pareikšdama pirmuosius savo komentarus po paskyrimo, F.Mogherini pabrėžė būtinybę dirbti dėl diplomatinio susitarimo su Rusija.

„Galvodami ir dirbdami sankcijų lygiu, taip pat turime laikyti diplomatinį kelią atvirą, ... vildamiesi, kad kombinacija, išmintinga kombinacija gali būti veiksminga“, – sakė ji.

Kita vertus, atsvara diplomatijos vadovei iš Italijos tapo D.Tuskas – pirmasis atstovas iš Rytų Europos, kuris užims Europos Vadovų Tarybos pirmininko postą ir kuris yra žinomas kaip griežtas Kremliaus kritikas, ypač –Ukrainos krizės klausimais.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų