COVID-19 skaičiai auga – nustatyti 925 nauji atvejai, mirė 9 žmonės papildyta 09.45 val.

Praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 925 nauji koronaviruso atvejai, nuo šios infekcinės ligos mirė devyni žmonės, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas.

Statistikos departamentui atnaujinus trečiadienį skelbtus duomenis ir vietoje 854 naujų atvejų nustačius 932, tai tapo didžiausiu paros atvejų skaičiumi nuo gegužės vidurio.

Praėjusią parą mirė po keturis vyresnius nei 70-ies ir 80-ies metų žmones, taip pat vienas vyresnis nei 60-ies metų žmogus.

Vienas iš vyriausiųjų buvo buvo visiškai paskiepytas, likę – nepaskiepyti arba paskiepyti iš dalies.

14 dienų naujų susirgimų skaičius 100 tūkst. gyventojų pakilo iki 339,6 atvejo, o septynių dienų teigiamų diagnostinių testų dalis – iki 6,3 procento.

Šalyje per praėjusią parą atlikti 8188 molekuliniai (PGR) ir 7195 antigeno tyrimai dėl įtariamo koronaviruso.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 305 tūkst. 605 žmonės, iš jų tebeserga 8473.

Nuo COVID-19 ligos iš viso mirė 4641 žmogus, iš jų pilnai paskiepyti buvo 47. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejamo 9366 mirtys.

Dulkys tikslina, kas nuo pirmadienio mokės už privalomus darbuotojų testus

Kilus klausimams, kas mokės už nuo pirmadienio privalomai testuotis įtraukiamų darbuotojų testus, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ramina, kad kol kas jokių pakeitimų nėra. Tai reiškia, kad šie testai ir toliau bus apmokami valstybės.

Ministras akcentavo, kad ir dabar besitiriantiems darbuotojams, kaip ir gamybininkams, kuriems testavimas įsigalioja nuo rugsėjo 13 d., tyrimo išlaidas dengia valstybė.

„Dar kartą užsifiksuojame – profilaktinis sveikatos tikrinimas arba profilaktinis testavimasis pagal įstatymą mūsų valstybė je yra nemokamas ir dengiamas valstybės biudžeto lėšomis. Kartais tai yra supainiojama testavimusi galimybių pasui, kada nepasiskiepijęs ir nepersirgęs žmogus nori turėti galimybių pasą veikloms ar renginiams, pramogoms,  tokiu  atveju testą reikia daryti savo lėšomis“, – prieš Vyriausybės posėdį sakė A. Dulkys.

Testą atlikti reikia ne iškart, o per 7–10 dienų

Jis priminė, kad dėl to esama visokių pasiūlymų, kad testus profilaktiniam testavimui turėtų apmokėti darbdavys ar pats darbuotojas, bet tokie pakeitimai turėtų būti priimti įstatymu.

Paklaustas, ar Vyriausybė ketina kažko papildomai imtis dėl susidarančių „kamščių“ dėl turinčių pradėti testuotis gamybos sektoriaus darbuotojų, A. Dulkys pažymėjo, kad tai yra tik laikina problema.

„Mūsų patirtis rodo, kad įsiliejus į testavimą vis naujai papildomai žmonių grupei, visada pirmomis dienomis atsiranda „buteliuko kamštis“, tai noriu nuraminti, kad testuotis reikia kas 7–10 dienų. Tai nereiškia, kad visi rugsėjo 13 d. visi turi testavimąsi atlikti, tą galima padaryti 7–10 dienų bėgyje. (...) Vėliau viskas susireguliuoja, nusistovi ritmas. Tad visus kviečiu rimties“, – pabrėžė ministras.

REKLAMA

Paprašytas patikslinti, ar gali darbuotojai dėl COVID-19 išsitirti privačiai ir vėliau tikėtis kompensacijos, A. Dulkys tokią galimybė atmetė.

„Valstybė yra suorganizavusi testavimosi infrastruktūra, yra mobilūs punktai, yra įvesta registravimosi sistema, tad ja reikia ir naudotis“, – sakė jis.

Portalas tv3.lt primena, kad be prekybos, viešojo maitinimo, švietimo ir kitų sričių darbuotojų, profilaktiškai testuotis kas 7–10 d. reikės ir gamybos įmonių darbuotojams.


Rašyti komentarą...
M
Morta
2021-09-09 09:45:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kol pinigų bus, tol ir tas prakeiktas jų covidas bus. O kurie tikite melu, sėkmės skiepuose. Nepamirškite, kad bus 8 dozės.
Atsakyti
-2

r
roze
2021-09-09 09:38:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
idomu is kur jus traukiat tokius skaicius,,o kodel jus nevardijat kur,kuriuose miestuose,kiek lvu,,,na issamiai,,,, bauginimas,spaudimas zmoniu,,kiek tai gali testis
Atsakyti
-1

T
Tai
2021-09-09 09:39:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ko visi bastosi kur paphola ale skiepyti
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (29)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų