Covid-19 protrūkiai Lietuvoje: susirgimų daugėja, raginama testuotis

Praėjusią savaitę šalyje šiek tiek išaugo bendras protrūkių skaičius. Iš viso buvo fiksuoti 364 aktyvūs COVID-19 ligos protrūkiai, o savaitę prieš tai – 351 protrūkis, rašoma pranešime spaudai.

Analizuojant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) epidemiologinių tyrimų metu surinktus duomenis, pastebima, kad per praėjusią savaitę išaugo protrūkių skaičius maisto pramonės sektoriuje, paslaugų ir statybų sektoriuose, keletas protrūkių fiksuota gydymo ir socialinės globos sektoriuose. Tuo metu, prekybos, transporto ir logistikos sektoriuose registruota mažiau aktyvių protrūkių nei savaitę prieš tai. 

Taip pat, naujų tendencijų nestebima ir vertinant užsikrėtimo atvejus šeimose. Duomenys rodo, kad bendroje COVID-19 atvejų struktūroje užsikrėtimų šeimose dalis išlieka apie 27 proc., kai užsikrėtusieji koronavirusine infekcija nurodė, jog susirgo po sąlyčio su šeimos nariu.

Nors šiuo metu ryškių pokyčių protrūkių struktūroje nefiksuojama, vis dėlto, epidemiologinė situacija šalyje išlieka stabiliai sudėtinga.

„Drastiškų pokyčių epidemiologiniame žemėlapyje per praėjusią savaitę neužfiksavome. Vis dėlto, protrūkių praėjusią savaitę neženkliai, tačiau daugėja įvairiuose sektoriuose. Tikimės, kad šių sektorių atstovai intensyviau testuodamiesi, padės užtikrinti, kad atvejai bus skubiai išaiškinami. Tai yra viena iš pagrindinių priemonių užkirsti kelią protrūkių atsiradimui“, – sako gyd. epidemiologė Daiva Razmuvienė.  

NVSC atkreipia dėmesį, kad protrūkis – staigus užkrečiamųjų ligų išplitimas, apėmęs riboto skaičiaus žmonių grupę ir (ar) ribotą teritoriją, t. y. du ir daugiau tarpusavyje susiję ligos atvejai laiko ir vietos požiūriu.

 


Rašyti komentarą...
L
Loreta
2021-05-04 16:20:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
nebejuokinkite
Atsakyti
-1

n
nesuprantu
2021-05-04 16:57:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
visur visose šalyse viruso tik mažėja,na o pas mus vis didėja,iš kur jo tiek randa nesuprantu jau pusė žmonių vakcinuoti,persirgę tai ką visi po antrą kartą serga
Atsakyti
-1

M
Morta
2021-05-04 16:41:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Neturite kas veikti, tai ir testuokitės.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų