Čmilytė-Nielsen: viliuosi, kad griežti apribojimai dėl abortų – trumapalaikiai

Seimo pirmininkė Liberalų sąjūdžio vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen išsakė lūkestį, kad Lenkijoje įsigalioję itin griežti abortų apribojimai bus trumpalaikiai.

„Moterų reprodukcinės teisės vėl Europos dėmesio centre. Vakar, matydama moterų piketus Lenkijos gatvėse vyliausi, kad tai, ką jos dabar patiria, vis tik bus laikina. Taip, kai kurioms tai jau gali būti per vėlu. Bet tikiu, kad šios šalies politikai pakeis požiūrį į tai, kas turi spręsti dėl savo kūno ir reprodukcinės sveikatos – pats žmogus, ar valstybė“, – socialine tinkle „Facebook“ penktadienį paskelbė politikė.

Lenkijoje ketvirtadienį įsigaliojo prieštaringai vertinamas teismo sprendimas, beveik visiškai uždraudžiantis abortus. Jis išprovokavo naujų masinių protestų šalyje, per kuriuos tūkstančiai žmonių išėjo į gatves.

Įsigaliojus valstybės oficialiajame leidinyje paskelbtai teismo nutarčiai Lenkijoje nutraukti nėštumą leidžiama tik išžaginimo arba kraujomaišos atveju, taip pat kai kyla grėsmė motinos gyvybei.

„Po gausių mitingų spalį, kuomet įvairiuose Lenkijos miestuose į gatves išėjo apie 400 tūkstančių žmonių, vakar kaimyninėje šalyje vėl vyko eitynės. Už moterų teisę pačioms spręsti, kada daryti abortą. Po pasipriešinimo rudenį buvo padarytos tik išimtys, kad abortai leidžiami, jeigu moters gyvybei gresia pavojus, po išprievartavimo bei kraujomaišos atveju. Tačiau jeigu vaisiui nustatomas galimas apsigimimas, išimčių nėra“, – sako parlamento vadovė.

Ji pažymi, kad pastaroji priežastis Lenkijoje ir yra pagrindinė – 2019 metais 98 proc. (iš 1110) abortų kaimyninėj šalyje daryti būtent dėl to, o uždraudus abortus šiuo pagrindu moterys gali būti paskatintos iš viso atsisakyti turėti vaikų.

„Labai liūdna ir skaudu, kad mūsų kaimynystėje, ES šalyje, politikai mano galintys reguliuoti moterų reprodukcinę sveikatą. Kaip jau minėjau, tikiuosi, kad šis sunkus periodas bus trumpalaikis. Juolab, kad nauji suvaržymai gali turėti visiškai priešingą efektą, nei galvojo politikai. Daugėja lenkių pareiškimų, kad dėl tokių žmogaus teisių suvaržymų jos ketina iš vis atsisakyti turėti vaikų“, – sako Seimo pirmininkė.


Rašyti komentarą...
L
L
2021-01-29 14:03:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Daugiau dėmesio savo žmogui! Ką jūs ten veikiate ! Mažiau kiskites i kitų reikalus! Kas jus išrinko?...
Atsakyti
0

x
xxL
2021-01-29 14:49:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
oho koks pareiškimas. Čmilytė pritaria negimusių vaikų žudymui? Gal dar pietums keptų embrionų pageidautų? Jau tyliu apie abortus atlikusių moterų fizinę ir psichologinę traumą - Čmilytė kaip pederastijos šalininkė turėtų bent jau moteris mylėti ir rūpintis moterų sveikata. APGAILĖTINA.
Atsakyti
0

x
xxL
2021-01-29 14:51:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
gaila kad šios čmilytės motina kai pastojo sau aborto nepasidarė - vienu dvasiniu išsigimėliu Lietuvoje būtų buvę mažiau.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų