Cesiulis skelbia naujausią informaciją dėl koronaviruso: gyventojams turi ir gerų, ir blogų žinių

Penktadienį Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis „Facebook“ paskyroje paskelbė įrašą, kuriuo su visuomene dalijasi naujausia informacija dėl koronaviruso. Anot mero, yra ir gerų, ir blogų naujienų. Geroji – alytiškiams bus dalijamas dezinfekcinis skystis, o blogoji – užfiksuoti dar keli nauji susirgimo virusu atvejai mieste.

Meras teigia, kad ketvirtadienį ir penktadienį užfiksuoti dar 4 koronaviruso atvejai, o iš viso – 19.

„Šiandien vienam vyriškiui iš Alytaus diagnozuotas COVID-19. Jis grįžo iš Ispanijos. Vakar, deja, teigiamus atsakymus išgirdo dar 3 žmonės. Jaunas alytiškis, kuris neturėjo jokio kontakto su užsienyje buvusiais žmonėmis ir pats nekeliavo už Lietuvos ribų. Taip pat moteris, kuri patenka į rizikos grupę. Ir vidutinio amžiaus vyras, grįžęs iš Airijos. Šią minutę Alytuje turime 19 patvirtintų atvejų“, – tikina meras.

Įraše pabrėžiama, kad imamasi visų įmanomų priemonių viruso plitimui užkirsti kelią. Jeigu susirgimo atvejis užfiksuotas daugiabučio gyventojui, tuomet nedelsiant dezinfekuojamos to daugiabučio laiptinės.

Geroji žinia ta, kad Alytaus miesto savivaldybė nuo pirmadienio alytiškiams skirs dezinfekcinį skystį. Namui teks apie 5 litrus.

„Nuo pirmadienio ryto pradedame dalinti dezinfekcinį skystį daugiabučių gyventojams - kiekvienam namui po 5 litrus, kad gyventojai ar valytojos galėtų patys dezinfekuoti savo laiptines. 1500 litrų nupirkome patys, dar 1200 litrų padovanojo verslininkai. Ačiū visiems! Mūsų stiprybė - vienybėje!

Jau esame patikrinę daugiau nei 183 medikus: 116 iš ligoninės, 77 iš poliklinikos, VISUS Pirmojo Alytaus poliklinikos darbuotojus bei mūsų visuomenės sveikatos biuro žmones, dirbančius mobiliame tyrimų punkte. Galiu tik pasidžiaugti, kad nė vienam koronavirusas nenustatytas!“

Dėmesys skirtas ir miesto medikams. Tikinama, kad koronaviruso tyrimų pajėgos yra didinamos ir vis daugiau žmonių bus testuojami – tarp jų ir medikai.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

REKLAMA

Pagal kovo 28 d. atnaujintą apibrėžimą, nuo šiol įtariamas COVID infekcijos atvejis apibūdinamas taip: asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus IR 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vietinis plitimas ar plitimas visuomenėje.

ARBA

Asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais IR buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju.

Be įtariamų atvejų laboratoriniai tyrimai dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atliekami ir šioms tiriamųjų asmenų kategorijoms (šios kategorijos asmenys yra tiriami dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriškai ir tik patvirtinus atvejį apie jį yra pranešama ir pradedamos taikyti atvejo valdymo priemonės):

1) Asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR kuriam būtina hospitalizacija IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

2) Sveikatos priežiūros specialistai.

3) Kiti asmenys, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai.

Tikėtinu atveju laikoma: toks atvejis, kurio tyrimas dėl 2019-nCoV yra neaiškus arba kurio tyrimai buvo teigiami atlikus pan-coronavirus vertinimą.

Patvirtintas atvejis yra asmuo, kuriam laboratorijoje patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), nepriklausomai nuo klinikos ir simptomų.

SAM įsakymas numato, kad visiems į šalį iš užsienio grįžtantiems asmenims privalomas 14 dienų karantinas.

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

REKLAMA

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų