Buvęs Biržų meras: moteris – ne arklys, todėl vaiko pinigai turi būti 150 eurų

Biržų merui pareiškus, kad vaiko pinigai veda iš kelio šeimas ir neskatina jų dirbti, jam suskubo paprieštarauti buvęs miesto vadovas ir į turtingiausių verslininkų 500-uką pakliuvęs politikas Valdemaras Valkiūnas. Pasak Biržų savivaldybės tarybos nario, vaiko pinigai turėtų siekti ir 150 eurų, viskas tam, kad mamos nedirbtų ir kuo ilgiau būtų su savo vaikais. 

Prieš kelias dienas Biržų rajono savivaldybė pareiškė, kad dabartinė valstybės paramos šeimai politika yra ydinga, neskatina dirbti, todėl neva reikėtų keisti vaiko pinigų mokėjimo tvarką. Biržiečiai norėtų, kad vaiko pinigai būtų susieti su neapmokestinamų pajamų dydžiu atlyginimus gaunantiems tėvams. Tokiu būdu, pasak Biržų mero Vyto Jerecko, žmonės būtų skatinami dirbti, nes didėtų jų pajamos ir nebūtų pagundos gyventi iš pašalpų. 

Tiesa, su tokia mintimi griežtai nesutinka buvęs Biržų meras ir rinkimuose šį postą V. Jereckui užleidęs V. Valkiūnas. Jis tikina, kad vaiko pinigai turėtų būti dar didesni, o moterys, auginančios vaikus, turėtų likti namuose. O jei jos ir dirbtų, tai tik sutrumpintą darbo dieną, nes „moteris – ne arklys“. 

„Pagal šią ekonominę situaciją turėtų būti 150 eurų [vaiko pinigai]. Reikia, kad vaikui ir sporto būreliams užtektų ir apsirengti, ir mokyklai paruošti. Šiomis gyvenimo sąlygomis kiekviena šeima patyrė dideles išlaidas. Jei mamos sako, kad vaikams neužtenka tų pinigų, tai čia nusižengimas. To neturi būti, o ne tai, kad – neduosim vaikams“, – sakė V. Valkiūnas.

Tikindamas, kad politikų tikslas neturėtų būti dirbančios mamos. 

„Jos turi auklėti vaikus. Emocinis ryšys neturi nutrūkti tarp mamos ir vaiko. Aš kaip psichologas galiu pasakyti, ryšys turi likti, kad nebūtų susvetimėjimo tarp vaiko ir mamos. Žinoma ir tėčio, bet tėčio kitos funkcijos. Jis autoritetas ir priėmimas tėčio psichologinis yra kitoks. <..> Svarbu, kad mamos ir vaiko ryšys būtų visą gyvenimą, todėl nemaišykime mamos funkcijų su mechaniniu biorobotu, kuriam svarbus darbas ir karjera“, – gyvenimo subtilybes aiškino buvęs Biržų meras. 

REKLAMA

V. Valkiūnas aiškino, kad moterys turėtų dirbti trumpiau, lengvesniais krūviais, nes moteris nėra „arklys, kad krauti ir tegul veža“. 

Politikas aiškino, kad valstybė tikrai gali turėti pakankamai lėšų vaiko pinigams. Esą jie neturėtų maivytis, kad negali surinkti lėšų į biudžetą.

„Tai jų problema, jų sunkumai, o ne tai, kad neduosime tų pinigų. <..> Jei bevaliai valdo valstybę, tai apie ką mes kalbame?“, – aiškino V. Valkiūnas

Jis tikino, kad dabartinis Biržų meras į situaciją su vaiko pinigais ir žmonių galimu nenoru dirbti žiūri primityviai ir negatyviai. 

„Mes turime į pozityvą eiti, ne skurdu kovoti, o siekti, kad visi būtų turtingesni ir laimingesni“, – sakė Biržų politikas. 

Portalas tv3.lt primena, kad parlamentas po svarstymo pritarė, jog vaiko pinigai kitąmet didėtų iki 70 eurų. Vyriausybė savo projekte siūlė išmoką didinti iki 60 eurų. Vaikams iš daugiavaikių ir socialiai remtinų šeimų išmoka turėtų didėtų iki 100 eurų. Dabar išmoka vaikui siekia 50 eurų, o augantiems daugiavaikėse ir socialiai remtinose šeimose – 70 eurų.


Rašyti komentarą...
T
Tai vot
2019-11-22 18:55:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šaunulis Valkiūnas.Moteris ne arklys.8 valandas arti darbe ,4 valandas namuose.Tai kiek laiko lieka vaikam? Paskaičiuokit
Atsakyti
-1

D
Daiva
2019-11-22 19:04:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tada meilė ir emocinis ryšys sustiprėtų.as ypač už šeimas kurioms reikalinga parama tiek dvasiškai ,tiek fiziškai.palaikau Biržų miesto politikus.
Atsakyti
0

o
ode
2019-11-23 13:15:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
šaunuolis meras pasirodo yra dar lietuvoi protingu žmoniu.pagarba jam
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų