Būtinos tyrimams priemonės – vos ne paskutinę dieną: atsiranda sutrikimų rinkoje

Kilus šaršalui dėl reikiamų priemonių COVID-19 tyrimams atlikti stygiaus penktadienį Nacionalinę visuomenės sveikatos priežiūros laboratoriją (NVSPL) pasiekė 100 tūkst. mėgintuvėlių. Visgi neatmetama, kad nuo tokių situacijų niekas nėra neapsaugotas ir ateityje, mat atsiranda sutrikimų rinkoje.

NVSPL pranešė skubiai perkanti 220,5 tūkst. mėgintuvėlių po to, kai neįvyko rugsėjį skelbtas 410 tūkst. mėgintuvėlių pirkimas. Pasak laboratorijos vadovo, pirkimai strigo keliems tiekėjams pranešus, jog jie nebegali atvežti reikiamų mėgintuvėlių kiekių.

Kaip spaudos konferencijoje pranešė sveikatos apsaugos ministro patarėja Lina Bušinskaitė, šiandien pristatyta labai didelė siuntos dalis – daugiau nei 100 tūkst. mėgintuvėlių koronaviruso tyrimams atlikti.

„Šiandien turime daugiau nei 110 tūkst. mėgintuvėlių, kiekis šiandien yra sandėlyje, dar po geros savaitės turėsime papildymą 100 tūkst. Tikimės, kad per tą laiką pasibaigs viešojo pirkimo procedūros, kurios yra užstrigusios ir turėsime papildomai 410 tūkst. mėgintuvėlių“, – sakė D. Bakšta.

Anot jo, 100 tūkst. mėgintuvėlių tyrimams atlikti turėtų užtekti 3–4 savaitėms.

Sutrikimai rinkoje

Paklaustas, ar tai, kad mėgintuvėliai atkeliavo vos ne paskutinę dieną, jau blogas ženklas, kad vėl atsiranda problemų rinkose, NSVPL vadovas patvirtino, kad niuansų pastebima.

„Sunku pasakyti, kas tiksliai vyksta rinkoje, pamatėme situacijas, kad iš kai kurių valstybių šiuo metu nebeveža. Kodėl taip yra? Akivaizdu, kad susirgimų kiekiai pasaulyje didėja ir atitinkamai atsiranda problemų su tiekimu. Bet tai dar nebuvo paskutinė diena, nes dar turėjome vakar ir užvakar pastovų tiekimą, bet kiekiai yra sutrikę. Aišku, visada norėtųsi, kad sandėliuose būtų didesnis kiekis. Bet dėl to nebuvo prielaidų tyrimams sutrikti“, – aiškino D. Bakša.

Jis teigė nesantis gamintojas ar epidemiologas, tad negalėtų garantuoti, kad tokių situacijų nenutiks ir ateityje.

REKLAMA

 

„Ką galėčiau garantuoti, kad dedu maksimalias pastangas, kad būtų imtasi visų įmanomų priemonių, jog tyrimų atlikimas nenutrūktų ir tiekimas visų būtinų priemonių“, – kalbėjo NVSLP vadovas.

Kartu jis pabrėžė, kad jokių priemonių laboratorijai šiuo metu netrūksta, visų priemonių panašiai yra iki gruodžio mėnesio.

Nors tyrimų atlikimo kiekiai yra dideli, ar jie turi prielaidų sumažėti ar padidėti, įstaigos vadovas nesiėmė spręsti.

Veryga siūlė nepulti į isterijas

Portalas tv3.lt primena, kad trečiadienį Vilniaus miesto savivaldybės administracijos vadovas Povilas Poderskis pareiškė, kad Nacionalinė sveikatos priežiūros laboratorija (NVSLP) išnaudojo COVID-19 tyrimams skirtas terpes, pati įstaiga tikslino, kad kalbama apie mėgintuvėlius.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga savo ruožtu pabrėžė, kad net ir dėl grėsmingos informacijos nereikėtų kelti isterijos.

„Ne kartą buvome girdėję, kad visuomenė nori žinoti, net jei ir kyla tam tikrų sunkumų ar rizikų. Tai nieko neslėpdami jas įvardiname, jei jokių kyla. O jų ateityje gali kilti ne viena, nes Lietuva absoliučios daugumos priemonių negamina, turi įsigyti.

Tad nesame apdrausti nuo kažkokių iššūkių ir sunkumų, bet jiems iškilus ieškoma sprendimų. Bet tai, kad pasakoma, jog yra grėsmių, neturėtų būti pretekstas isterikuoti ir kelti paniką visuomenėje, prasivardžiuoti, kelti abejonės valstybinėmis institucijomis“, – sakė ministras.

Vaizdai, kaip atliekamas Covid-19 tyrimas – video reportaže:


Rašyti komentarą...
T
Tiesa
2020-11-13 15:13:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai iskur jus juosvimate tuos megintuvelius , jei visuose punktuose nevieno zmogaus . Nors del vaizdo patys pasisukiokit su savo masinom
Atsakyti
-1

n
ne
2020-11-14 12:14:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
alytui padaugejo covidiniu todel kad pradejo is kitu ligoniniu vest visus uzkres visa miesta
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų