Peržiūrėti valstybinio lietuvių kalbos egzamino rezultatus nuspręsta sulaukus abiturientų skundų dėl esą sumaišytų egzamino rezultatų.

Seimui, Švietimo ir mokslo ministerijai bei Nacionaliniam egzaminų centrui abiturientai įteikė pareiškimą, esą šiųmetinis valstybinis lietuvių kalbos egzaminas įvertintas klaidingai.

Egzamino neišlaikė beveik 13 proc. abiturientų, tačiau rezultatais nepatenkintų yra daugiau.

„Mokiniai, kurie mokyklą baigė vos patenkinamai, surenka daugiau negu 90 proc. Tai yra, jie aplenkia daugiau negu 90 proc. laikiusiųjų, o tie mokiniai, kurie mokyklą baigė labai gerai, surenka 50 proc. ar net neišlaiko egzamino“, – LTV „Panorama“ sakė Lietuvos mokinių parlamento narys Lukas Savickas.

Moksleivių manymu, vertinant galėjo būti sumaišyti skirtingų egzamino dalių – rašinio ir testo – kodai, todėl juos esą pasiekė klaidingi rezultatai.

Tačiau Nacionalinio egzaminų centro direktorė tikina, kad egzaminas praėjęs be klaidų, o patys moksleiviai pervertinantys savo žinias.

„Matyčiau lūkesčių neatitikimą kaip vieną iš priežasčių, ir tos neigiamos emocijos labai ryškiai eskaluojamos“, – sakė Danutė Šukienė, Nacionalinio egzaminų centro direktorė.

Jos teigimu, egzamino neišlaikė tik keturi moksleiviai, kurių lietuvių kalbos žinios mokykloje buvo įvertintos 10 balų.

REKLAMA

Nors į abiturientų prašymą pratęsti apeliacijoms teikti skirtą laiką nebuvo atsižvelgta, švietimo ir mokslo ministro Algirdo Monkevičiaus įsakymu jau rytoj darbą pradės speciali ekspertų grupė, kuri tikrins, ar valstybinio egzamino kodai nebuvo sumaišyti.

Prieš porą metų, pasklidus įtarimams, kad egzamino užduotimis prekiaujama internete, abiturientai lietuvių kalbos egzaminą turėjo perlaikyti.

Kristina Garalevičiūtė


Rašyti komentarą...
2009-06-30 19:21:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
gana sutinku su nuomone,kad reikėtu patikrinti egzaminų centrą(nec). Nes palyginus mokinių rezultatus, kurie pastaruosius metus stumdė diunderį, gavo nerealiai gerus balus, o mokinys kuris stengėsi, neišlaikė arba vos vos teigiamai te išlaikė.
dar prie to pačio apeliacijų lyg ir nebūtu galima duoti, nes egzaminu centras neaišku ar atsiųs laiku pertikrinimo rezultatus. Nes jie vėluodami sudaro sąlygas abiturientui galimybe neįstoti į aukštąsias mokyklas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų