Bruveris apie Rusijos išsiųstus diplomatus: tai nėra kažkas sukrečiančiai naujo

Rusija išsiunčia iš šalies du mūsų diplomatus. Taip pat po vieną estų ir latvių, ir tris slovakų diplomatus. Maskvoje dirbantys Lietuvos diplomatai Rusiją turės palikti per savaitę. Kremlius apie jų išsiuntimą paskelbė iškart po to, kai paaiškėjo, jog Lietuva pakliuvo į Rusijos paskelbtą nedraugiškų šalių sąrašą. Maskva žada apsunkinti Rusijai nedraugiškų šalių ambasadų gyvenimą.

Taigi Rusija pranešė išsiunčianti du Lietuvos diplomatus. Kur link veda šis diplomatinis karas ir kaip jis gali paveikti Lietuvos gyventojų kasdienybę? Aiškinamės su politikos apžvalgininku Vytautu Bruveriu. 

Rusija nusprendė išsiųsti du Lietuvos diplomatus, kaip manote, ką tai liudija?

Tai nėra kažkas sukrečiančiai naujo. Tai yra logiškas ir neišvengiamas epizodas bendroje tendencijoje, kurią stebime ne vieną dešimtmetį, kai Rusija vystosi diktatūrizacijos linkme. Pati Rusija maksimaliai kėlė įtampą Ukrainos pasienyje, kartu turėdama ir savo globalinių išskaičiavimų.

Lietuva ir kitos Baltijos valstybės aktyviai jungiasi į besipiktinančių tuo ir raginančių vakarus kuo greičiau į tai atsakyti. 

Kaip jums atrodo, kodėl su čekija solidarizavosi tik kelios Europos valstybės, tarp jų ir Lietuva? Ar tai neleidžia Rusijai priartėti prie savo vieno iš svarbių tikslų suskaldyti Europos Sąjungą?

Taip, ji stengiasi tą daryti, nuolat išnaudoja strateginius, politinius nesutarimus. 

Visą pokalbį žiūrėkite „Dienos komentare“ viršuje.

 


Rašyti komentarą...
E
Emo
2021-04-29 10:14:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Keista, kad tik dabar atsidūrėme nedraugišku valstybių sąraše. Jau ne vieneri metai kaip iš mūsų žiniasklaidos liejasi, pyktis, pagieža ir neapykantos kurstymas kaimyninės šalies atžvilgiu.
Atsakyti
-3

N
Na na
2021-04-29 17:59:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šito ir reikėjo tikėtis. Seneliokas savo anukeli neblogai išmokė " lot " nesąmones. Kam reik pelytei liūtą tampyt už ūsų. Amerikonai gaaali ir nepadėti.
Atsakyti
-2

N
Na
2021-04-28 20:43:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bruveri nebegerk teisės atgavai? Tu toks pat alkoholikas kaip ir finansų ministrė abu teisės pagert. Ką tu pragerta galva gali komentuot.
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (43)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų