REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ant plauko gali pakibti galimybių paso likimas. Ir šalies vadovas, ir kai kurie ekspertai abejoja, kad kovojant su greitai plintančiu omikronu pandemijos pradžioje įvesti ribojimai vis dar veiksmingi. Prezidentas aiškina, kad galimybių pasas supriešina visuomenę, bet viruso plitimo nestabdo.

Ant plauko gali pakibti galimybių paso likimas. Ir šalies vadovas, ir kai kurie ekspertai abejoja, kad kovojant su greitai plintančiu omikronu pandemijos pradžioje įvesti ribojimai vis dar veiksmingi. Prezidentas aiškina, kad galimybių pasas supriešina visuomenę, bet viruso plitimo nestabdo.

REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai sako, kad galimybių paso likimą išties imsis svarstyti. Peržiūrės ir kitus dabar galiojančius ribojimus. Galimybių pasą prieš įžengdama į prekybos centrą ruošia vilnietė Danutė. Moteris mano, kad pasas padeda valdyti pandemiją, tad norėtų, kad jis galiotų kuo ilgiau.

„Taip galimybių pasui, taip, jeigu tu sergi. Arba tu nesiskiepiji, tavo reikalas. Bet tu užkrėti kitus. Tai būtinybė jį turėti“, – tikina Danutė.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, čia Danutės ir kitų kalbintų tautiečių nuomonės išsiskiria kardinaliai:

„Nereikia. Dalija žmones.“

„Kaip sirgo žmonės, taip ir serga.“

„Manau, kad nereikalingas. – Net ir augant sergamumui? – Nu ir kas, tegu visi perserga, ir gyvensim ramiai.“

REKLAMA

„Būna kompanijose ir užsikrečia, tai labai nemalonu. Aš už galimybių pasą.“

„Pasas yra reikalingas, nes omikronas vis dar tęsiasi. Tačiau gal nereikėtų ten su tais respiratoriais.“

„Tai dabar labai daug sergančių vaikšto vistiek ir be galimybių pasų.“

„Aš manau, kad apsauga galbūt didesnė. – Reikalingi? — Reikalingi.“

„Atidirbo. Nebereikia. Kad priiminėja pataisas, kad ir sergant galima į darbą, tai nebematau aš prasmės to galimybių paso. Jau čia bet kur gali užsikrėsti.“

Kad galimybių pasas bei kai kurios kitos pandemijos valdymo priemonės jau atgyvena šiandien vėl prabyla ir šalies vadovas. Jis rėžia, kad būtina per maksimaliai trumpą laiką priimti naujus pandemijos valdymo būdus.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes matome, kad šiandien užsikrečia tiek skiepyti, tiek neskiepyti žmonės. Todėl dirbtinis žmonių srautų atribojimas, atkertant kai kuriuos žmones nuo būtinų paslaugų, mūsų nuomone, viena vertus, supriešina visuomenę, kita vertus, neduoda pandemijos valdymo rezultato, kurio mes visi tikimės“, – teigia G. Nausėda.

Šalies vadovas pabrėžia, kad dabar svarbiausia užtikrinti, kad prie patikros punktų nebūtų štai tokių eilių, kad žmonėms būtų užtikrintas prieinamesnis testavimas. Vėluoja, kaip sako Nausėda ir savitestavimo galimybių įdiegimas. 

Kad dabartinė valdžia turi ieškoti naujų būtų valdyti pandemiją, prakalbo ir kai kurie ekspertai. Jų teigimu, galimybių pasas labai aktualus – ir reikalingas buvo dominuojant Alfa, o vėliau ir Delta atomainoms. O dabar įvairių sričių specialistai turi  ieškoti naujų būdu, kaip tvarkytis su omikronu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mes kai kalbam apie galimybių pasą, tai tokia skėtinė priemonė. Po ja padėtos kitos priemonės: vakcinacijos skatinimas, srautų ribojimas, į prekybos centrus, pramogų vietas, va ir kyla klausimas, ar esant omikron atmainai, riboti nepasiskiepijusių žmonių ribojimus į prekybos centrus, kiek tas svarbu, tai klausimai kuriuos reikia atsakyti. Nes manau perteklinės priemonės jos nėra gerai, jos turėtų būti taikomos tada kai jos tikrai veikia“, – teigia ekspertų tarybos narys Mindaugas Stankūnas.

Sveikatos apsaugos ministerija jau nesispyrioja: sako, kad galima būtų sekti kitų šalių pavyzdžiu ir atsisakyti galimybių paso.

„Svarstome šitą klausimą, diskutuojame, ir, matyt, negaliu pasakyti, šiandien, rytoj, kitą savaitę ar kažkaip, bet vėl gi kiekvieną dieną, nuolat turi būti peržiūrima, priemonės, ką mes ir darom. Ir gali būti, kad bus priimami kitokie sprendimai“, – teigia sveikatos viceministrė Aušra Bilotienė Motiejūnienė.

REKLAMA

Viceministrė pripažįsta, esą prie omikrono situacija keičiasi kardinaliai, tad jau priimti sprendimai trumpinti izoliacijos laiką. Gali būti, kad bus atsisakoma ne tik galimybių paso, bet ir kaupinių metodo mokyklose. Jie būtų keičiami savikontrolės metodu. O štai greitieji antigenų testai būtų atliekami greituosiuose punktuose.

„Gal galėtų sakyti, kad greitieji antigenų testai gali būti anksčiau pradėti daryti. Taip galimai, bet turime problemą, europiniam sertifikatui jie yra negaliojantys. Vadinasi žmonės kurie norės laisvai keliauti, jie neturės europinio sertifikato, kuomet nustatyta COVID-19 susirgimas. Tą svarsto ir Europos Komisija, tai vėl gi grįžtant prie galimybių paso, tai taip svarstome, bet šiandien dienai tai bendras, viena iš valdymo priemonių, ir kol kas sprendimo dar neturime“, – sako A. Bilotienė Motiejūnienė.

REKLAMA

O kai kurių miestų merai mano, kad ir iš viso galima būtų skelbti pandemijos pabaigą. „Facebook“ paskyroje Vilniaus meras Remigijus Šimašius išdėstė argumentus – didesnė tautiečių dalis – apie septyniasdešimt procentų pasiskiepijo, kiti persirgo ir natūraliai įgavo imunitetą.

Tad meras nežada vaikų perkelti į nuotolinį ugdymą ir atšaukti renginių. Ir su siaučiančiu virusu jis ragina tiesiog išmokti gyventi. Tiesa, tiek jis, tiek visi ekspertai laikosi vieningos nuomonės – apsaugoti save galime tik vakcinuodamiesi.

Dulkys pakut ??? Dabar Danučių klausysim ???
Vyriausias daktaras dar netare savo zodzio Jis dabar klauso ka kitos valstybes siulys tada papuga Dulkys iseis ir papasakos tautai kazka ko pats nesupranta
Vyriausias daktaras dar netare savo zodzio Jis dabar klauso ka kitos valstybes siulys tada papuga Dulkys iseis ir papasakos tautai kazka ko pats nesupranta
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų