Praėjusių metų pabaigoje valdančiosios daugumos priimti mokesčių ir kiti įstatymai bus skundžiami Konstituciniam Teismui (KT).
Socialdemokratas Vytenis Andriukaitis pirmadienį spaudos konferencijoje pranešė jau parengęs kreipimąsi į KT. Be to, jis siūlė pradėti diskusijas dėl nepasitikėjimo finansų ministru Algirdu Šemeta inicijavimo.
Jis informavo ketinąs KT skųsti 41 įstatymą ir 5 Vyriausybės nutarimus - daugumą praėjusių metų pabaigoje Seimo priimtų teisės aktų.
"Kreipiamės į KT dėl dviejų svarbių blokų - ar pagal priėmimo procedūrą šie teisės aktai neprieštarauja teisinės valstybės principui, o pagal priimtų įstatymų turinį - ar šie įstatymai neprieštarauja Konstitucijoje įtvirtintiems teisinės valstybės, valdžių padalijimo, atsakingo valdymo, teisėtų lūkesčių apsaugos, teisinio aiškumo, teisinio tikrumo, teisinio saugumo principams", - sakė V.Andriukaitis.
Anot jo, į KT keliaus šių metų biudžetas, pelno, pridėtinės vertės mokesčių, autorinių teisių apmokestinimo, socialinių išmokų, vaikų maitinimo ir kitų įstatymų pakeitimai.
"Kreipimusi norime pasiekti dviejų dalykų - kad būtų sustabdyti teisės aktai, kurie privedė ūkį ir mūsų žmonių pajamas prie šio chaoso ir kad KT galėtų atsižvelgdamas į ypatingą svarbą ne eilės tvarka nagrinėti šį prašymą", - sakė socialdemokratas.
Rengdamas šį kreipimąsi jis tvirtino nagrinėjęs trijų mėnesių šalies ūkio statistinę medžiagą. Ją ketinama pridėti prie kreipimosi medžiagos.
V.Andriukaitis taip pat pranešė inicijuosiąs diskusiją dėl finansų ministro A.Šemetos asmeninės atsakomybės.
"Tikrai svarstytina nepasitikėjimo A.Šemeta procedūra. Manau, kad medžiaga, kuri lydės kreipimąsi į KT, verta svarstymo, ar nevertėtų pareikalauti iš finansų ministro atsakomybės už klaidingus sprendimus, padariusius geroką įtaką ūkio sektoriaus neigiamai dinamikai, kuri buvo greitesnė nei šios ekonominės krizės sąlygomis galėjo būti", - kalbėjo V.Andriukaitis.
Kreipimąsi į KT bus siūloma priimti Seimui. Tokiu atveju jis būtų svarstomas be eilės.
Praėjusių metų pabaigoje įgyvendindama savo priimtą krizės įveikimo planą valdančioji koalicija priėmė apie 60 įstatymų, mažinančių valstybės išlaidas ir padidinusių mokesčių naštą.