tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Bilotaitė: mes pasiruošę duoti atsaką į prieš Lietuvą vykdomą hibridinę ataką

Pasienyje – didesnės pareigūnų pajėgos. Papildyta 10.30 val.

Vidaus reikalų ministerija su Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūra „Frontex“ susitarė dėl didesnių pajėgumų Lietuvos pasienyje su Baltarusija. Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė tvirtina, kad, padedant „Frontex“, Lietuva yra pasiruošusi atremti nelegalių migrantų antplūdį. 

Vidaus reikalų ministerija su Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūra „Frontex“ susitarė dėl didesnių pajėgumų Lietuvos pasienyje su Baltarusija. Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė tvirtina, kad, padedant „Frontex“, Lietuva yra pasiruošusi atremti nelegalių migrantų antplūdį. 

REKLAMA

„Mums svarbus ryžtingas veikimas, nes tai yra aiški žinia, kad mes pasiruošę duoti atsaką į hibridinę ataką, kuri yra vykdoma prieš Lietuvą“, – žurnalistams pirmadienį kalbėjo A. Bilotaitė.

Pirmieji „Frontex“ pareigūnai Lietuvoje pradėjo patruliuoti dar liepos 1 dieną.

„Liepos 10 dieną, Lietuva paprašė iš „Frontex“ greitojo reagavimo pajėgų – 60 pareigūnų, keturių apklausas atliekančių komandų su vertėjais, 30 automobilių, dviejų sraigtasparnių ir dviejų termovizinių įrangų.

Šiuo metu Lietuvoje jau patruliuoja apie 20 pareigūnų ir 14 automobilių. Tai yra labai aiški žinutė, kad Lietuva nėra viena. Taip pat mes manome, kad yra labai svarbus bendradarbiavimas su „Frontex“ grąžinimų srityje“, – patikino A. Bilotaitė.

REKLAMA

Vidaus reikalų ministerija pranešė, kad taip pat su Europos prieglobsčio paramos biuru buvo pasirašytas paramos Lietuvai priemonių planas. 

REKLAMA

Europos Komisijos vidaus reikalų komisarė Ylva Johansson yra pažadėjusi 10–12 milijonų finansinės paramos iš Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo, kuris turėtų Lietuvą pasiekti jau rugpjūčio mėnesį.

Prašo pagalbos apklausiant ir grąžinant migrantus

Kaip teigė Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas generolas Rustamas Liubajevas, į Lietuvą artimiausiu metu atvyks apie 60 sienos stebėjimo ekspertų, kurie padės pasieniečiams užtikrinti sienos stebėjimą. Be to, „Frontex“ prašomi pagelbėti apklausiant migrantus.

REKLAMA

„Kalbėjome apie galimybę padėti mums organizuojant neteisėtų migrantų apklausą. Čia tikrai galėtų prisidėti Europos Sąjungos ekspertai. Tai leistų mums surinkti papildomą informaciją, kurią būtų galima panaudoti vėliau organizuojant šių asmenų grąžinimą“, – žurnalistams pirmadienį sakė R. Liubajevas.

Taip pat į Lietuvą kitą savaitę atvyks „Frontex“ ekspertų grupė, su kuria ketinama aptarti bendradarbiavimą grąžinant migrantus.

REKLAMA
REKLAMA

Sulaikė dar 32 migrantus

Praėjusią parą pasienyje su Baltarusija, pirminiais duomenimis, sulaikyti 32 neteisėti migrantai, pirmadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba.

Tarp sulaikytųjų 23 prisistatė Irako piliečiais ar turėjo šios šalies dokumentus.

Iš viso šiemet pasienyje su Baltarusija sulaikyti 2096 neteisėti migrantai. Šis skaičius yra 26 kartus didesnis nei buvo per visus 2020 metus. Vien liepą pasieniečiai sulaikė 1435 migrantus. Birželį tokių buvo 473, gegužę – 77, balandį – 70, o kovą – 8.

REKLAMA

Tarp šiemet pasienyje su Baltarusija sulaikytųjų daugiausia yra Irako piliečių ar jais prisistačiusių užsieniečių – 1098. Taip pat sulaikyti 179 Kongo, 121 Kamerūno, 78 Gvinėjos, 74 Irano, po 69 Sirijos ir Afganistano, 68 Rusijos bei kitų šalių piliečiai.

Nuo metų pradžios, pirminiais duomenimis, daugiausia migrantų sulaikyta Druskininkų savivaldybės ribose – 566. Šalčininkų rajone sulaikytas 431 neteisėtai iš Baltarusijos patekęs užsienietis, Ignalinos – 334, Varėnos – 353, Švenčionių – 168, Lazdijų – 142.

REKLAMA

Didelė dalis sulaikytųjų per Lietuvą siekia patekti į Vakarų Europos valstybes.

Išaugus tokių atvejų skaičiui VSAT sustiprino sienos su Baltarusija apsaugą. Be įvairių organizacinių priemonių, į šį ruožą buvo komandiruoti pareigūnai iš kitų VSAT padalinių bei skirti papildomi techniniai resursai.

Be to, pasieniečiams pagalbon atėjo pajėgos iš kitų Lietuvos institucijų, tarp jų kariuomenės, taip pat Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros „Frontex“ bei Estijos pareigūnai.

Dėl neteisėtų migrantų antplūdžio Lietuva yra paskelbusi ekstremalią situaciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų