REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad Lietuvos pasienyje su Baltarusija jau yra nutiesta apie 300 km koncertinos. Tvoros tiesimo darbai turėtų būti baigti iki rugsėjo.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad Lietuvos pasienyje su Baltarusija jau yra nutiesta apie 300 km koncertinos. Tvoros tiesimo darbai turėtų būti baigti iki rugsėjo.

REKLAMA

Apie tai ministrė parašė savo Facebook paskyroje.

„Ir per vienerius metus galima padaryti tai, ko nebuvo padaryta per 30 metų. Fizinio barjero statyba Baltarusijos pasienyje sparčiai juda į priekį. Darbai turėtų būti baigti, kaip ir planuota – iki rugsėjo.

Jau nutiesta 300 kilometrų koncertinos ir 150 kilometrų segmentinės tvoros, kuri skirta užtikrinti Lietuvos, o kartu ir visos Europos Sąjungos išorinės sienos apsaugą.

Hibridinė ataka ir neteisėtų migrantų antplūdis paskatino mus nedelsiant imtis sprendimų.

Siekiant maksimaliai apsisaugoti nuo panašių atakų ateityje lygiagrečiai su statybos darbais diegiamos ir šiuolaikinės sienos stebėjimo sistemos.

REKLAMA
REKLAMA

Užbaigus šiuos darbus ir nutiesus 500 km ilgio fizinį barjerą iš esmės nebebus galimybės kirsti sieną nepastebėtam“, – rašo ji.

Pasieniečiai apgręžė 20 neteisėtų migrantų iš Baltarusijos

Per praėjusią parą pasieniečiai apgręžė 20 neteisėtų migrantų, bandžiusių į šalį patekti iš Baltarusijos, ketvirtadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

REKLAMA

Latvija praėjusią parą neįsileido penkių tokių užsieniečių, į Lenkiją patekti mėgino 32 neteisėti migrantai. 

Antradienį VSAT užkirto kelią į Lietuvą iš Baltarusijos neteisėtai įeiti 31 asmeniui, pirmadienį – 34, sekmadienį – 37, šeštadienį – dviem, penktadienį – 14, ketvirtadienį – 15 migrantų.

Trečiadienį vakare ties Druskininkų savivaldybe prie sienos Baltarusijos pusėje buvo paleistos šešios signalinės raketos. Artėjant vidurnakčiui iš trečiadienio į ketvirtadienį Baltarusijos pusėje ties Varėnos savivaldybe buvo iššauti keturi šūviai, o ties Druskininkų savivaldybe – penki šūviai.

REKLAMA
REKLAMA

Pasieniečiai nenurodo, ar šie atvejai susiję su neteisėta migracija.

Iš viso šiemet VSAT užkirto kelią iš Baltarusijos į Lietuvą draudžiamose vietose patekti 802 neteisėtiems migrantams. Latvijoje šis skaičius šiemet yra 2562, o Lenkijoje – 2584.

Pernai nuo rugpjūčio pradžios, kai VSAT įgijo teisę neįsileisti neteisėtų migrantų, jų į Lietuvą neįleista per 8,1 tūkst. Kai kurie jų į šalį patekti bandė ne po vieną kartą.

Pernai iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai pateko beveik 4,2 tūkst. migrantų.

Vakarų šalys kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų