Bilotaitė: Covid-19 situacija negerėja, reikia didinti testavimo apimtis Papildyta 13.18 val.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pripažįsta, kad Covid-19 situacija Lietuvoje vis dar nėra gera. Dėl šios priežasties ekspertų per šią savaitę prašoma sudaryti Covid-19 testavimo apimčių didinimo planą.

Pirmadienį Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisija aptarė naujausią epidemiologinę situaciją šalyje bei įvertino naujausius policijos duomenis.

„Praėjo metai nuo to laikotarpio, kai buvo paskelbta ekstremali situacija, susijusi su Covid-19. Tai metai, kai mes gyvename kitokiu ritmu. Aptarėme, kaip mums sekasi darbuotis ir kovoti su šia pandemija. Situacija, žvelgiant bendrai, nėra gerėjanti. Jau kuris laikas požymių, kad skaičiai būtų geri, nėra“, – žurnalistams pirmadienį kalbėjo vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Nori didinti testavimo apimtis

Ministrės teigimu, Lietuvoje nerimą kelią per mažas testavimo dėl Covid-19 apimčių dydis. Jį artimiausiu metu numatoma didinti.

„Mūsų posėdyje buvo pasiūlyta sudaryti ekspertų formatą, kad būtų parengtas testavimo apimčių didinimo planas. Prašymas, kad šis planas būtų parengtas iki penktadienio. Nes testavimo apimčių padidinimas mums leistų matyti aiškesnį ir detalesnį vaizdą, kur mes esame“, – kalbėjo A. Bilotaitė.

Tiesa, kol kas A. Bilotaitė nežino, kokį testavimo lygį pagal savo galimybes galėtų pasiekti Lietuva.

„Mes turime tikslą, kad jis būtų maksimaliai didelis. Bet tai, žinoma, susiję su mūsų galimybėmis ir logistika. Tam šiandien ir buvo pasiūlyta sudaryti tą ekspertų formatą, kad jis įvertintų tas galimybes ir pasidėliotų tą planą pagal skirtingus galbūt variantus“, – svarstė ministrė.

Taip pat ministrė teigia, kad daliai asmenų testavimas dėl Covid-19 galėtų būti privalomas.

„Šitą klausimą turėtų panagrinėti ekspertų grupė ir įvertinti visas galimybes. Tai pirmiausiai būtų siejama su asmenimis, kurie norėtų vykdyti kažkokias veiklas, kuriose yra daug kontakto. Tai būtų siejama su tam tikru būtinu testavimu. Mintis yra tokia, kad būtų kuo daugiau saugumo“, – pridūrė A. Bilotaitė.

REKLAMA

Pastarųjų 14 dienų sergamumo rodiklis siekia 251 atvejų 100 tūkst. gyventojų, vidutinis užsikrėtimų atvejų skaičius per praėjusią savaitę 520 atvejų  100 tūkst. gyventojų.

Remiantis Statistikos departamento duomenimis, per pastarąsias septynias dienas kasdien vidutiniškai atliekama po 6656 molekulinių PGR tyrimų Covid-19 ligai nustatyti.

Daugiau galinčių tirtis

Operacijos vadovo sprendimu buvo išplėstas galinčių tirtis profilaktiškai dėl Covid-19 sąrašas. Į jį pateko visi socialiniai darbuotojai, pedagogai ir dėstytojai, pareigūnai, kultūros atstovai. 

Taip pat, dėl koronaviruso profilaktiškai galės tirtis asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai bei jose dirbantys studentai ir savanoriai bei visi socialines paslaugas teikiantys asmenys.

Greičiau tirtis galės ir pareigūnai: pasieniečiai, policininkai, ugniagesiai gelbėtojai, viešojo saugumo, Finansinių  nusikaltimų tyrimų ir Specialiųjų tyrimų tarnybų, Muitinės, Valstybės saugumo departamento pareigūnai, turintys tiesioginį kontaktą su žmonėmis.

Taip pat dirbantys įkalinimo įstaigose bei jų ligoninėje, strategiškai svarbių įmonių darbuotojai.

Vyriausybė pratęsė karantiną iki balandžio pradžios. Judėjimo ribojimas tarp šalies savivaldybių pratęstas iki kovo 15 d. Nuo vasario 25 d. atlaisvintas judėjimas tarp žiedinių savivaldybių.

Ministrų kabinetas praėjusią savaitę taip pat pritarė siūlymui atsisakyti privalomo kaukių dėvėjimo atvirose erdvėse, kai šalia 2 metrų atstumu nėra kitų asmenų, išskyrus šeimos narius. Kaukių dėvėjimas viešose uždarose erdvėse nesikeičia.


Rašyti komentarą...
A
Aiški politika
2021-03-01 13:26:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
O JUMS REIKIA PADIDINTI STATISTIKĄ KAD NETURIT IŠ KO DIDINTI TAI IR ORGANIZUOJAT PRIVALOMĄ TESTACIJĄ.BUS NORIU TEIGIAMAS NORIU NEIGIAMAS TESTAS.PRIKLAUSYS KOKS NURODYMAS
Atsakyti
-2

j
jonas
2021-03-01 13:24:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mano šeima pasikiepijo ir mano tėvai paskiepyti jau dvi savaitės tai kodėl mums neleidžia judėti i kita savivaldybė ir pasimatyti su tėvais,,, blogai kad valdžia be kompetencijos iš vaikų darželio ir žaidžia mūsų gyvenimo likimais,,,
Atsakyti
-8

K
Keista
2021-03-01 13:48:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikia kažkaip gydytis moteriškėms, jei jau blogai kad corona traukiasi.Kam dirbtinai pūsti skaičius
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (39)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų