Beveik pusė uostamiesčio tarybos narių rudenį ketina savo jėgas skirti ne gyventojų problemoms spręsti, o kandidatuoti į Seimą, rašo  „Klaipėda“.

Meras – be Seimo

Seimo rinkimams, kurie įvyks šiemet spalį, ruošiasi daugelis politikų, tačiau meras Rimantas Taraškevičius jiems abejingas.

„Savo karjeros su Seimu nesieju. Jei ir apsispręsiu kandidatuoti partijos rinkimų sąraše, tai tikrai ne aukštoje pozicijoje“, – tvirtino meras.

Liberalcentristų partijos miesto skyriaus lyderis Vidmantas Plečkaitis sakė, jog kol kas partija neapsisprendė, kas kandidatuos į parlamentą.

„Svarstoma, kad Gintaras Navickas galėtų balotiruotis Danės, palangiškis Seimo narys Raimundas Palaitis – Pajūrio, o savivaldybės tarybos nariai Vygantas Vareikis ir aš – Marių bei Baltijos rinkimų apygardose. Labiau norėčiau balotiruotis Marių apygardoje, nes esu jos teritorijoje – Žvejybos uosto rajone – gyvenęs“, – kalbėjo V.Plečkaitis.

E.Gentvilas – sąrašo gale

Liberalų sąjūdžio Klaipėdos skyrius pasiruošęs Seimo rinkimams net jei jie būtų rytoj.

Skyriaus pirmininkas Artūras Šulcas teigė, kad visuotiniame susirinkime išrinkti devyni kandidatai Liberalų sąjūdžio rinkimų sąrašui.

Į Seimą pretenduos parlamentarai Vytautas Grubliauskas ir Eligijus Masiulis, kurie gali balotiruotis dviejose iš keturių vienmandačių Klaipėdos rinkimų apygardų. Partijos kandidatais bus savivaldybės tarybos nariai Artūras Šulcas, Jurgita Choromanskytė, kandidatuoti į Seimą sutiktų Regina Daukšienė, Andrius Vaišvila. Visi keturi politikai sutiktų būti ir kandidatais vienmandatėse apygardose. Partijos rinkimų sąraše dar sutiko dalyvauti Liudas Andriulis, Inga Drakšaitė, Egidijus Rumša.

REKLAMA

Pasak A.Šulco, europarlamentaras Eugenijus Gentvilas, kurio kadencija baigsis 2009-ųjų birželį, tikriausiai Seimo rinkimuose nedalyvaus.

„Arba jis užims partijos rinkimų sąraše „garbingiausią“ paskutinę vietą, kaip yra daręs anksčiau ir aukštai pakilęs po rinkėjų reitingavimo“, – svarstė A.Šulcas.

A.Bosas nesibalotiruos

Darbo partijos Klaipėdos skyrius iki sausio pabaigos turi įvardinti kandidatus vienmandatėse uostamiesčio rinkimų apygardose.

Skyriaus sekretorius Edgaras Valeckas tvirtino, kad realiausias pretendentas į vieną apygardų yra Ivanas Romanovas. Svarstoma ir Alfonso Bargailos kandidatūra. Abu politikai yra miesto tarybos nariai. Pats E.Valeckas taip pat neatsisako balotiruotis į Seimą.

Jo teigimu, iš viso į Seimą kandidatuos septyni Darbo partijos Klaipėdos skyriaus nariai.

„Klaipėda“ rašė, kad Seimo rinkimuose nebedalyvaus parlamentaras A.Bosas.

„Vis tiek niekas – nei kairė, nei dešinė neleidžia dirbti. Negali padaryti to, ko sieki“, – tvirtino jis dienraščiui. Vis dėlto A.Bosui bus siūloma vieta partijos rinkimų sąraše.

Sudarys koaliciją

Rusų aljansas ieškos prieglobsčio po Valstiečių liaudininkų partijos sparnu. Rusų aljanso narė parlamentarė Irina Rozova neapsisprendė, ar kandidatuos į Seimą.

„Jei apsispręsiu, tai vėl eisiu kartu su valstiečiais liaudininkais, kandidatuosiu Marių vienmandatėje apygardoje“, – žadėjo politikė.

Savivaldybės tarybos narė, Rusų aljanso Klaipėdos skyriaus pirmininkė Tamara Lochankina prisipažino, kad ji bus bendrame rinkimų sąraše su valstiečiais liaudininkais, tačiau neplanuoja tapti Seimo nare.

Tačiau ji neatmetė galimybės, kad balotiruosis Baltijos rinkimų apygardoje.

Rusų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkas, savivaldybės tarybos narys Viačeslavas Titovas sakė, kad partija tik pavasarį apsispręs dėl kandidatų į Seimą. Bet jis ir partijos kolega savivaldybės tarybos narys Jurijus Šeršniovas neatmeta galimybės balotiruotis partijos rinkimų sąraše bei vienmandatėse apygardose.

„Atitarnavo ir užtenka“

Tačiau kai kurios partijos vis dar linkusios slėpti savo kandidatus į Seimą. Lietuvos socialdemokratų partijos Klaipėdos skyriaus pirmininkas Sigitas Dobilinskas teisinosi, jog kol kas nėra įgaliotas kalbėti apie į parlamentą kandidatuosiančius uostamiesčio politikus. Pirminis sąrašas sudarytas, tačiau jį turi patvirtinti partijos konferencija.

REKLAMA

Viena aišku, kad socialdemokratų kandidatai rinkimuose dalyvaus visose keturiose vienmandatėse apygardose. S.Dobilinskas prasitarė, kad vienoje iš jų rinkėjų balsų lauks šiuo metu Seime dirbanti Irena Šiaulienė. Kitoje gali kandidatuoti Vytautas Čepas, kuris neseniai tapo socialdemokratu.

Gali būti, kad Pajūrio apygardoje, apimančioje ir Neringą bei Palangą, kandidatuos Neringos meras Vigantas Giedraitis. Jis prieš kelis mėnesius taip pat įsiliejo į socialdemokratų gretas.

„Apie save irgi patylėsiu“, – paklaustas, ar ryšis šturmuoti Seimą, slapukavo S.Dobilinskas.

Tačiau jo partijos kolega miesto tarybos narys Valentinas Greičiūnas patvirtino, jog rinkimuose nedalyvaus, nes „jau atitarnavo ir užtenka“.

Klausys partijos

Kandidatų kol kas nelinkę įvardinti ir Klaipėdos liberaldemokratai.

Partijos skyriaus pirmininkas Valerijonas Bernotas teigė, kad jau numatyti visi politikai, kurie laimę bandys vienmandatėse apygardose. Tačiau kas jie – paslaptis.

„Pats būsiu nebent partijos rinkimų sąraše, tik dar nežinau kelintas. Į Seimą nesiveržiu, nes manau, kad reikia ir Klaipėdoje dirbti“, – teigė V.Bernotas, kuris yra miesto tarybos narys.

Liberaldemokratų partijai priklausantis Klaipėdos mero pavaduotojas Benas Šimkus taip pat tikino neturintis ambicijų dirbti Seime.

„Į parlamentą tikrai nenoriu. Tačiau esu tik kareivis. Kaip pasakys partijos vadovybė, taip ir elgsiuosi“, – paklusnumą demonstravo B.Šimkus.

Tėvynės sąjungos Klaipėdos skyrius ką tik pradėjo kandidatų atranką. Partijos lyderis Klaipėdoje Naglis Puteikis planuoja balotiruotis partijos rinkimų sąraše.

„Gali būti, kad rinkimų sąraše atsiras dar vienas kitas iš penkių savivaldybės taryboje esančių Tėvynės sąjungos frakcijos narių, tačiau nė vienas jų nesibalotiruos vienmandatėse apygardose. Jie turi dirbti savivaldybės taryboje“, – žadėjo skyriaus pirmininkas.

Nori realaus gyvenimo

Naujosios sąjungos (socialliberalų) Klaipėdos skyrius taip pat turi išsirinkęs kandidatus į Seimą, tačiau jų pavardes laiko po devyniais užraktais.

REKLAMA

„Stengsimės, kad mūsų partijos politikai kandidatuotų visose vienmandatėse apygardose. Tačiau nežinia, kaip bus. Norime dirbti ne dėl skaičiaus, o kad į Seimą pretenduotų rimti žmonės“, – teigė partijos Klaipėdos skyriaus pirmininkas Vladas Pleskovas.

Viena aišku, kad rinkimuose Naujosios sąjungos sąrašuose nebebus Vaclavo Stankevičiaus pavardės. Politikas nusprendė nebeiti į Seimą, nes jame praleido jau dvi kadencijas.

„Reikia pagyventi ir realiame gyvenime, o ne tik politikoje, – savo sprendimą argumentavo V.Stankevičius. – Neapleisiu šios srities. Tačiau tikiuosi, kad mano kvalifikacija tinkama Klaipėdos regionui ir pavyks kur nors įsidarbinti. Darbo pradėsiu ieškoti netrukus“.

Valstiečiai liaudininkai kandidatus į Seimą taip pat įvardins sausio pabaigoje, tačiau preliminariai jie yra žinomi. Viena kandidačių Klaipėdoje bus dabartinė Seimo narė Aldona Staponkienė. Nors ji tikino dar nėra galutinai apsisprendusi dėl tokio žingsnio, bet parlamente padirbėti dar vieną kadenciją neatsisakytų.

Vigantas Danilavičius, Virginija Spurytė


Rašyti komentarą...
s
stebėtojas
2008-01-08 11:05:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
O ko jie visi ten taip veržiasi?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų