Bernatonis nesupranta valstiečių veiksmų, kodėl reikėjo nutraukti susitarimą su socialdarbiečiais

Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) pirmininko pavaduotojas Juozas Bernatonis teigia nesuprantantis valstiečių argumentų, kuriais vadovaujantis nutrauktas susitarimas dėl bendrų kandidatų per Seimo rinkimus kėlimo.

„Man sunku pasakyti. Paprastai, kai buvo kokie nors susitarimai, mes jų laikėmės. Jei sutarimų nebuvo, tai balsavome taip, kaip mums liepa sąžinė. (...) Aš nepamenu, kad būtų buvęs sutarimas tarp frakcijų, kur mes buvome įsipareigoję palaikyti jų poziciją, kad mes būtume nesilaikę. Tai nežinau, apie ką yra kalbama“, – BNS penktadienį sakė parlamentaras.

Jis taip pat teigė, kad susitarimas dėl nekonkuravimo nebuvo įtvirtintas jokiais dokumentais.

„Tai buvo Ramūno Karbauskio iniciatyva. Jam atrodė, kad rinkimuose labai naudinga, kad keletas partijų keltų tuos kandidatus, kurie potencialiai laimės vienmandatėse apygardose, ir mes atitinkamai tam pritarėme“, – kalbėjo J. Bernatonis.

„Kitą savaitę vyks mūsų prezidiumo posėdis, svarstysime politinę situaciją, tuomet priimsime mūsų partijos poziciją, o dabar tai tik atskiros nuomonės“, – pridūrė jis.

Valdantieji valstiečiai penktadienį pranešė nutraukiantys susitarimą su „socialdarbiečiais“ dėl bendrų kandidatų per Seimo rinkimus kėlimo. Tokį sprendimą priėmė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos taryba.

Partija pranešė, kad taip nuspręsta, „išsiskyrus nuomonėms balsuojant dėl esminių vertybinių, LVŽS programines nuostatas įgyvendinančių įstatymų priėmimo“.

 „LVŽS taryboje išreikštas susirūpinimas, kad po praėjusio tarybos posėdžio, kuriame buvo priimtas sprendimas kelti bendrus su koalicijos partneriais kandidatus, LSDDP frakcijos nariai neparėmė Seime LVŽS frakcijos balsuojant dėl esminių vertybinių klausimų, ypač tų, kurie susiję su sveikatos politika, alkoholio vartojimo mažinimo priemonėmis“, – partijos pranešime cituojamas jos vadovas Ramūnas Karbauskis.

Socialdarbiečiai baigiant pavasario sesiją vieninteliai iš valdančiųjų palaikė siūlymą liberalizuoti alkoholio vartojimą – paplūdimių kavinėse leista pardavinėti silpną alkoholį. 

REKLAMA

Anot valstiečių pranešimo, lieka galioti sprendimas kartu su partija „Gerovės Lietuva“ kandidatu į Seimą iškelti šios partijos lyderį Naglį Puteikį, su valstiečiais į Seimo rinkimus eis ir socialdarbiečių frakcijos nariai Antanas Vinkus bei Rimantė Šalaševičiūtė.

Pastaroji BNS penktadienį teigė, kad iš LSDDP pasitraukė „prieš kelias dienas“, stoti į LVŽS tvirtino kol kas neplanuojanti.

„Aš iš partijos į partiją nebėgioju, bet buvo tam tikros aplinkybės, jog priėmiau tokį sprendimą“, – sakė parlamentarė.

Anksčiau birželį valdantieji valstiečiai ir socialdarbiečiai buvo paskelbę, kad kai kuriose apygardose kandidatus į Seimą ketina kelti kartu.

Tarp bendrų partijų kandidatų įvardyti socialdarbiečių vadovas Gediminas Kirkilas bei Seimo nariai Rimantas Sinkevičius, Rimantė Šalaševičiūtė, Andrius Palionis ir Antanas Vinkus.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos socialdemokratų darbo partija bei Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga yra pasirašiusios valdančiosios koalicijos susitarimą.


Rašyti komentarą...
T
Tet
2020-07-15 16:05:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Katabasas panauduotą pre zervatyvą paįmė ir išmetė,o pirnatonis nesupranta, kad jis vieną kartą panauduotas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų