Baltijos šalys stiprina pajėgas: derins veiksmus kovojant su koronavirusu

Baltijos šalys koordinuos veiksmus kovojant su koronaviruso grėsme – keisis informacija apie keliaujančiuosius iš bei į rizikos zonas, epidemiologinę situaciją, priemones, kurių šalys imasi, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Lietuvos, Latvijos ir Estijos sveikatos apsaugos ministrų pasirašytame susitarime dėl naujojo koronaviruso (COVID-19) pandemijos Baltijos šalys išreiškia solidarumą ir pažada abipusę pagalbą rengiantis ir reaguojant į kylančias grėsmes.

Numatyta dalintis  informacija apie keliautojus, grįžtančius iš rizikos zonų ar vykstančius į jas, taip pat dalintis medicinine ir epidemiologine informacija, operatyviai pranešti apie priimtas priemones, keistis sveikatos priežiūros ir kitiems specialistams bei visuomenei teikiama informacija.

Plane numatyta „užtikrinti sklandų ir patikimą tarptautinį judėjimą, imantis būtinų atsargumo priemonių“, kartu akcentuojama, kad galima keliaujančiųjų kontrolė prie vidaus sienų turėtų būti grindžiama realiomis grėsmėmis visuomenės sveikatai ir glaudžiai derinama su kaimyninėmis valstybėmis.

Ministrai taip pat sutarė reguliariai rengti konferencinius skambučius ekspertų ir ministrų lygiu.

Pasaulyje sparčiai plintant COVID-19, Lietuvoje iki šiol nustatyti trys koronaviruso atvejai, Estijoje užkratas patvirtintas 16 asmenų, Latvijoje – devyniems gyventojams.

 

 


Rašyti komentarą...
d
dzintaz
2020-03-12 12:48:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Salam aleikum, jaup, neegzistuojancio virusobaime visada yra didesne tu, kurie bando itikinti, jog jis egzistuoja, tai vadinasi, kas vyksta Vilniuje dabar, jie labiausiai to bijo ir teiginys, kad yra pasiruose, kaip rinkimu kalbos, taip ir sis teiginys yra grynas šlamštas, nes jei tikrai pasiruošta, tai kam tokie veiksmai? :) :) :)
Atsakyti
0

x
xxx
2020-03-12 13:02:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
putinas kaltas ir taškas!!!!!!!
Atsakyti
0

V
Vat
2020-03-18 14:10:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kur ES vadų ir komisarų veikla ar organizavimas?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų