Balsų perskaičiavimą Utenoje organizavo Pupinio padėjėja, socdemai ruošia skundą VRK

Utenos vienmandatėje apygardoje balsų perskaičiavimą organizavo komisijos pirmininkė Rolanda Gudynienė, tuo pačiu dirbanti ir rinkimų nugalėtoju pripažinto Seimo nario Edmundo Pupinio padėjėja.

Lietuvos socialdemokratų partija dėl to ketina rašyti skundą Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK).

Rinkimų naktį suskaičiavus balsus paaiškėjo, kad socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas ir konservatorių kandidatas E. Pupinis surinko po 7075 balsus.

Pirmadienį organizuotas balsų perskaičiavimas, tuomet už E. Pupinį rasti 7072 balsai, o už G. Palucką – 7070. Antradienį gavus pasiklydusius išankstinio balsavimo vokus iš kitų apygardų nustatyta, kad už E. Pupinį balsavo 7076, o už G. Palucką – 7071 apygardos rinkėjas.

Socialdemokratai mato kelis pažeidimus

Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotojas Justas Pankauskas sako abejojantis rinkimų rezultatu ir po perskaičiavimo, todėl rengiamas skundas VRK.

„Per mažas skirtumas pripažinti tokį rinkimų rezultatą, įvertinus visas aplinkybes (...) Jeigu skirtumas būtų didesnis nei kokie 50 balsų, tai tiesiog būtų būtina susitaikyti su rezultatu“, – BNS antradienį sakė J. Pankauskas.

Jo teigimu, perskaičiuojant balsus padaryta pažeidimų.

„Visų pirma, skundžiame netinkamą komisijos narių pareigų atlikimą, kai tinkamai nebuvo užsegti maišai su biuleteniais – nuotraukas, įrodymus turime“, – teigė socialdemokratas.

„Skundžiame tą pirmininkės išreikštą neatitikimą, jog septyni laiškai turėjo atkeliaut paštu, bet atkeliavo tik šeši“, – sakė jis.

J. Pankauskas taip pat teigė, kad ketinama skųsti Utenos apygardos komisijos pirmininkės R. Gudynienės dalyvavimą, organizuojant balsų perskaičiavimą.

„Pačios pirmininkės dalyvavimą, organizuojant balsų perskaičiavimą. Ir apskritai kyla klausimas dėl jos galimybių pirmininkauti komisijai ir nenusišalinti, kai vyko antrasis rinkimų turas, žinant, kad jos tiesioginis darbdavys dalyvavo jame“, – tvirtino J. Pankauskas.

Jis pridūrė, kad būtina peržiūrėti ir negaliojančius biuletenius.

„Būtinai, vienareikšmiai, nes tarp negaliojančių biuletenių yra ir neatspauduotų. Teismai savo praktikoje yra įvairiai pasisakę – tokie biuleteniai turėtų būti pripažinti galiojančiais, nes tai ne kandidato ir ne rinkėjo klaida“, – sakė vienas socialdemokratų lyderių.

Pirmininkė teigia nusišalinusi

Utenos vienmandatės apygardos komisijos pirmininkė R. Gudynienė BNS teigė nedalyvavusi perskaičiuojant balsus, tačiau organizavusi šį procesą ir atlikusi tam tikrus techninius darbus.

„Aš perskaičiavime nedalyvavau“, – teigė R. Gudynienė.

Ji tvirtino organizavusi balsų perskaičiavimą kaip komisijos pirmininkė.

„Taip, aš turėjau organizuoti visą perskaičiavimą. Turėjau sukviesti apygardos komisijos narius, paruošti salę, kad perskaičiavimas įvyktų“, – sakė ji.

REKLAMA

R. Gudynienė taip pat patikslino padavinėjusi ir maišus su biuleteniais, kuriuos komisijos nariai plombavo.

„Aš tiesiog atlikinėjau techninį darbą – kvietėme apygardos komisiją, numatėme laiką perskaičiavimo, derinome su VRK (...) Aš tiesiog padavinėjau maišus, komisijos nariai juos plombavo“, – kalbėjo R. Gudynienė.

Ji tvirtino, kad ryšys su rinkimų nugalėtoju Utenoje E. Pupiniu yra deklaruotas.

Per Seimo rinkimus socialdemokratai iškovojo 13 mandatų, G. Paluckas mandatą buvo užsitikrinęs jau daugiamandatėje apygardoje per pirmąjį turą.

Socialdemokratų lyderis į Seimą išrinktas pirmą kartą, E. Pupinis Seimo nariu dirbo 2004-2012 metais ir pastaruosius ketverius metus.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2020-10-28 08:39:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
nepripažinti rinkimų kaip baltarusijoje
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų