Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Balsavus internetu, po to techniškai galima surinkti visų balsavusių informaciją ir sužinoti už ką balsavo. Pvz. balsų pirkimo atveju galima atsekti, kad rinkėjas balsavo už sumokėjusią jam partiją, po to pataisė savo balsą už kitą sumokėjusią partiją, o po to dar kartą pataisė taip kaip pačiam patinka. Blogiausia, kad tos informacijos slaptumas priklausys nuo kompiuterinę sistemą aptarnaujančių asmenų sąžiningumo ir valios. Jei jie panorės, techniškai galės kam nors parduoti ar šiaip paskelbti internete visų balsavusių sąrašus su informacija už ką balsavo, kiek kartų taisė ir kada (kokią val. minutę ir sekundę) taisė savo pasirinkimą. Net jei tikėsime, kad tarpinių rezultatų ir laiko sistema specialiai nefiksuos, tai paskutinis pasirinkimas sistemoje neišvengiamai išliks. Aišku, tokios informacijos pardavimas ar paviešinimas teisiškai bus nusikaltimas, tai bus draudžiama, bet techniškai įmanoma.
Todėl toks metodas man visiškai nepriimtinas. Internetiniu balsavimu nesinaudosiu pats, kitiems nepatarsiu taip balsuoti, ir kaip pilietis nenoriu, kad dar ir tokiu būdu mūsų valstybėje būtų degraduojami rinkimai.
Didžiausia grėsmė- adminas galės falsifikuoti
Aš tai balsuosiu už Socialdemokratų SĄJUNGĄ-LSDS internetinė svetainė lsds.lt ir nebūsiu kvailas.Prunskienės perkaitusio proso kvapas man nepatinka.Ir sugalvok gi tu man.
Balsavimas internetu yra absurdų aburdas. Kaip žmogus šiek tiek nutuokiantis apie internetą ir kompiuterius sakau teoriškai nėra įmanoma užtikrinti absoliutaus balsvimo internetu patikimumo. Vistiek kažkur sėdi kompiuterių specialistas ar duomenų bazės administatorius, kuris gali pataisyti balsus. Ir kas tuomet patikrins? Nelieka nieko, net popieriaus ant kurio yra pažymėtas kryžiukas už tą ar aną kandidatą. žiūrėkite po kiekvienų rinkimų vis prašoma perskaičiuoti balsus vienoje ar kitoje apygardoje. Kas perskaičiuos balsus balsvus internetu? Be to yra ir kitos grėsmės - kas apsaugos kompiuetrius nuo įsilaužimų, arba daug žmonių, pavyzdžiui, net nenutukia, kad kompiuteryje gali būti šnipinėjimo programų kuriuos fiksuoja kiekvieno klavišo paspaudimą. Kaip tuomet pasikliauti tokio balsavimo patikimumu.
išlieka balsuojant paštu, išlieka balsuojant internetu, išlieka balsuojant rinkimų apylinkėje, yra tik sąlyga - pats balsuotojas paiso balsavimo slaptumo. Autorius parnelyg naiviai galvoja, kad balsų pirkliai prie rinkimų apylinkės kiš jam litus, o jis balsuos už ką norės. Yra būdų kaip kontroliuoti nupirktą prie rinkimų apylinkės rinkėją ir tie būdai sėkmingai taikoma, tiesa Lietuvoje mažai paplitę. labiau buvo paplitę prie pašto - ten lengviau pirkti , lengviau patikrinti ar balsų pirkėjai nėra apgaudiinėjami- sunkiau pirkimą sukontroliuoti. Internetu balsuojant - jei rinkėjas norės savo balsą parduoti - parduos, bet galės dar savo balsą parduoti internetu keletą kartų, to jau nebus kaip sukontroliuoti, ir dar kartą nueiti balsuoti į rinkimų apylinkę. Tai turėtų stipriai nuvilti balsų pirkėjus. Be to naudojimasis internetu, taigi ir elektronine bankininkyste, ir balsavimas internetu fiksuojamas - kada balsuota iš kokio kompiuterio, paslaptis tik rinkėjo balsas. Taigi, balso pardavėjas galės gauti pelno parduodamas balso pirkėją policijai ar jo politiniams konkurentams, turėdamas gražius dokumentuotus balso pirkimo-pardavimo įrodymus. Yra dar viena aplinkybė - parduodamas balsą turi atskleisti savo slaptažodžius prieiti prie internetinės bankininkystės. O iš to pelno gali gauti balso pirkėjas - jis galės pvz. paimti balso pardavėjo vardu momentinį kreditą - kokį 1000 litukų. Bet esmė rinkimų lieka bus ar nebus internetinis balsavimas - kas norės balsuos slaptai ir pagal savo sąžinę, o kas nenorės -ieškos kaip parsiduoti .
Internetiniu balsavimu valdžia galės išsiaiškinti politines simpatijas. Na o toliau ... iš kiekvieno pagal galimybes, kiekvienam pagal poreikius.....
Pritariu autoriui, nors internetu naudojuos kasdien. Bent slaptumą būtina išsaugoti.---O šiaip tas internetinis balsavimas - tai valdiškų pinigų paplovimas. Eilinis. To ir siekia babravičiai ir kiti (ne)informacinės visuomenės steigėjai, kad blogos valdžios niekas negalėtų pakeisti niekada.
pagal kuriama specifikacija rinkimai internetu lygiai tokie pat demokratiski. Pasirinkt ir taisyt balsus galima bus ne karta ir ne du. tad kad ir stebint galima bus "prabalsuot" uz paulauska, zuoka ir kitus, o veliau pasirinkt valstiecius liaudininkus
Šiaip beveik dėl visko Jums pritariu, tik dėl slaptumo ne visai. Rinkimai ir dabar pakankamai slapti. Nėra galimybės patikrinti už ką tas ar anas pilietis balsavo. Pasikliaujama žmonių sąžine juos prigrąsinant, kad aš viską matysiu. Blefavimas naiviam lietuviui kol kas veikia.
Įdomu koks procentas galėtų balsuoti Lietuvoje internetu. Kadangi Lietuvoje nėra už ką balsuoti, koks skirtumas internetas, balsų pirkimas, pardavimas ir t. t. Aš net nežinojau, kad Lietuvoje yra demokratija.

Skaitomiausios naujienos




Į viršų