Bakas ragina Nausėdą nušalinti VSD vadovus

Seimo narys Vytautas Bakas ragina prezidentą Gitaną Nausėdą nušalinti Valstybės saugumo departamento (VSD) direktorių Darių Jauniškį ir jo pavaduotoją Remigijų Bridikį. Buvusio Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko teigimu, VSD vadovai turėtų būti nušalinti bent jau iki tol, kol išaiškės aplinkybės. Apie tai V. Bakas parašė savo socialiniame tinkle „Facebook“.

„Tuo metu, kai žvalgybos vadovas savo vakardienos interviu įvairiose studijose žadėjo viską išsiaiškinti, teigė nežinantis, kas yra pranešėjas, pats pranešėjas buvo tardomas VSD pavaduotojo Bridikio kabinete apie tai, ar jis yra pranešėjas, kiek įstaigoje yra dar pranešėjų ir t .t.Manau, kad tai yra spaudimas savo pareigas atlikusiam pareigūnui, tikiuosi, kad generalinis prokuroras į tai sureaguos nedelsdamas.

VSD direktoriui Dariui Jauniškiui, jo pavaduotojui siūlyčiau pasirūpinti pranešusio pareigūno ir jo šeimos, o taip pat kitų darbuotojų saugumu. Aiškintis dėl galimų savo paties veiksmų yra nekorektiška mažų mažiausiai.

Gerbiamam Prezidentui bent jau iki tol kol išaiškės aplinkybės siūlyčiau nušalinti VSD direktorių, tardymą atlikusį pavaduotoją ir paskirti laikinai vadovauti VSD vieną iš pavaduotojų“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė V. Bakas.

Primename, kad trečiadienį paskelbta, jog aukšto rango žvalgybos pareigūnas yra informavęs Seimo ir teisėsaugos atstovus, kad VSD vadovybės nurodymu 2018-2019 metais žvalgyba rinko informaciją apie tuometinio kandidato į prezidentus G. Nausėdos aplinkos žmones ir diplomatą Vygaudą Ušacką, tai rodo BNS gauti duomenys.

Informaciją apie tai pareigūnas 2019 metų balandį pateikė tuometiniam Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkui Vytautui Bakui.

V. Bakas šia informacija trečiadienį pasidalijo su komiteto nariais ir teigė, kad visiškai pasitiki pranešėju.

VSD trečiadienį griežtai paneigė žvalgybos pareigūno pateiktą informaciją: „Griežtai paneigiame žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją. VSD tikrai nerinko ir neteikė jokios informacijos apie minimus asmenis“, – BNS sakė VSD atstovė Aurelija Katkuvienė.

REKLAMA

„Visa VSD veikla yra griežtai reglamentuota ir vykdoma pagal galiojančius įstatymus. Rinkimų metu VSD turėjo užduotį ir stebėjo bei vertino užsienio šalių įtaką rinkimų procesui“, – pridūrė ji.

A. Katkuvienė taip pat atkreipė dėmesį, kad šią informaciją tikrino teisėsauga ir nusikaltimo neįžvelgė: „Neabejojame, kad STT ir prokuratūra įvertino šią informaciją, ji buvo paneigta“, – sakė VSD atstovė.


Rašyti komentarą...
P
PP
2020-03-05 09:52:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Panašu ,kad čia vyksta valdiškų kėdžių pasistumdymo karas. Tasai toks ,o tas kitokis,o...
Atsakyti
-1

V
VNO
2020-03-05 17:07:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nuo kada kažkokie įtartini "Bakai" nurodinėja Prezidentui ką jis turi daryti. VSD turėtų atkreipti dėmesį į patį Baką.
Atsakyti
0

?
???
2020-03-05 13:40:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Demokratijos patalogija prasideda nuo galvos. Klausimas: Kiek lietuviškai nepriklausoma demokratija turi galvų?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų