naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
16
Į teismo salę atvestas A. Kilkaus pagrobimu įtariamas Laurynas Baltrūnas (TV3 koliažas)

Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienio rytą išnagrinėjo prokuratūros skundą dėl žemesnės instancijos teismo nutarties nepratęsti suėmimo įtariamajam baikerio nužudymu Laurynui Baltrūnui.

16

Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienio rytą išnagrinėjo prokuratūros skundą dėl žemesnės instancijos teismo nutarties nepratęsti suėmimo įtariamajam baikerio nužudymu Laurynui Baltrūnui.

REKLAMA

Teisėjų kolegija nutartį skelbs ketvirtadienį 14 val. Ji bus galutinė ir neskundžiama – paaiškės, ar 4 mėnesius už grotų praleidęs L. Baltrūnas bus paleistas į laisvę, ar toliau bus laikomas suimtas.

Prokuratūra trijų teisėjų kolegijos prašo panaikinti Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartį ir pratęsti suėmimą dar dviem mėnesiams.

Teismas skundą gavo trečiadienį, posėdis buvo surengtas jau kitos dienos rytą.

„Situacija labai įdomi, aš pirmą kartą matau tokį skundo nagrinėjimo greitį. Įsivaizduokite, kad lydraštis kaip dokumentas yra surašomas vakar, 14.59 val., – čia Vilniaus miesto apylinkės teisme, nes apylinkės teismas po to persiunčia skundą į apygardos teismą. O jau kelios minutės iki 16 valandos buvome informuoti, kad šiandien ryte 8.30 val. jau paskirtas teismo posėdis. Vadinasi, dokumentai įprastiniu keliu, mano supratimu, negalėjo eiti, tam buvo pasitelktos kitos priemonės. Toks greitis sako, kad šiai bylai, iš vienos pusės, yra skiriamas didelis dėmesys, iš kitos pusės, mes įsitikinome, ir prokuroras šiandien patvirtino, kad nėra jokių naujų duomenų“, – žurnalistams po posėdžio sakė vienas įtariamųjų advokatų Rolandas Tilindis.

REKLAMA

Jis atkreipė dėmesį, kad prokuratūros skundą išnagrinėję teisėjai eis nagrinėti kitų bylų, nors iki 14 valandos turi perskaityti A. Kilkaus dingimo bylos šešis segtuvus ir surašyti nutartį.

REKLAMA

Jis mano, kad posėdis galėjo būti rengiamas pirmadienį, o „ne praėjus nakčiai po skundo padavimo“.

„Tikiu, kad priims sprendimą, kurį mes gerbsim“,– advokatas.

Advokatai sako, kad pareigūnai nepateikė į bylą jokių naujų įrodymų, nėra net pateikta duomenų, kurie patvirtintų baikerio Aivaro Kilkaus nužudymo faktą.

„Prokuroro skundas nėra pagrįstas ir jame teisinių, faktinių argumentų nėra“, – sakė R. Tilindis.

L. Baltrūnas buvo atvežtas į teismo posėdį, jis skundėsi, kad negali bendrauti su savo vaikais.

REKLAMA

„Jis teisme pasakė, kad jokio konflikto su Aivaru Kilkumi nebuvo, ir jie išsiskyrė draugiškai“, – sakė R. Tilindis.

Pareigūnai sako surinkę duomenų, kad L. Baltrūnas prašė draugo pervežti motociklą į kitą vietą.

„Niekas neneigia, kad motociklas buvo pervežtas į kitą vietą. O ar paslėpti ar sunaikinti – tai yra du skirtingi dalykai. Žodis „sunaikinti“ atsirado po to, kai su šį žodį ištarusiu asmeniu buvo atliekami veiksmai, kurie nenumatyti Baudžiamojo proceso įstatyme. Tas žmogus tai pasakė apklausiamas pas ikiteisminio tyrimo teisėją“, – sakė R. Tilindis. Pasak jo, asmuo, liudijęs apie motociklo paslėpimą buvo apklaustas nedalyvaujant gynėjui.

REKLAMA
REKLAMA

Žurnalistų paklaustas, kodėl reikėjo atsikratyti motociklu, jeigu nebuvo konflikto su A. Kilkumi, advokatas sakė, kad negali plačiai komentuoti ikiteisminio tyrimo duomenų, tačiau užsiminė, kad „žmonės priima sprendimus, kurie yra diktuojami jų gyvenimo būdo, jų tam tikrų tradicijų, supratimo, bet tai nebūtinai yra susiję su nusikaltimu ir juo labiau smurtiniu“.

Kitas advokatas Saulius Juzukonis atkreipė dėmesį, kad pernai gruodį ir šią savaitę prokuratūros prašymą pratęsti suėmimą nagrinėjo ta pati teisėja. Gruodį ji suėmimą pratęsė dviems mėnesiams, nors prokuratūra prašė trijų mėnesių termino.

REKLAMA

„Kai dabar buvo pateikta medžiaga, jai pakako įsitikinti, kad toliau tęsti suėmimo nėra pagrindo. Tolesnis jo laikymas, manau susijęs su institucijų ambicijų ar savo garbės saugojimu. Skunde (prokuroras-BNS) išdėstė argumentus, kaip jiems nesiseka surasti Aivaro Kilkaus. Tai oro sąlygos blogos, jiems trukdo, tai jis (L. Baltrūnas-BNS) grįžęs trukdys jiems toliau ieškoti. Teisiškai sunkiai suvokiami argumentai“, – mano gynėjas.

Antradienį įtariamajam baikerio A. Kilkaus nužudymu Laurynui Baltrūnui Vilniaus miesto apylinkės teismas atsisakė pratęsti suėmimą – teismas nusprendė skirti jam intensyvią priežiūrą ir paimti dokumentus.

REKLAMA

Prokuratūra prašė suėmimą pratęsti dviem mėnesiams.

Įtariamajam baikerio A. Kilkaus nužudymu L. Baltrūnui yra pateikta naujų įtarimų, susijusių su ankstesniais konfliktais su kitais asmenimis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų