B. Markauskas prabilo apie prezidentės patarėjos raginimus trauktis

Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas sako dar praėjusią savaitę sulaukęs prezidentės patarėjos raginimo trauktis iš pareigų. Tuo metu Prezidentūra sako, jog patarėja atsiliepdama į žemės ūkio viceministro Artūro Bogdanovo paklausimus, ministrui pakartojo jau viešai anksčiau Dalios Grybauskaitės išsakytą poziciją.

Trečiadienį atsakydamas į prezidentės išsakytą kritiką, jog yra priklausomas ir neprincipingas, S. Skvernelis tikino, jog jam nėra priimtina, kai prezidentės patarėjai kviečiasi ministrus ir „įsakmiai jiems nurodo atsistatydinti“.

B. Markauskas teigia tokį patarėjos siūlymą išgirdęs praėjusį ketvirtadienį ryte gatvėje susitikęs su šalies vadovės Ekonominės ir socialinės politikos grupės patarėja Edita Kriščiūniene.

„Patarėja perdavė prezidentės pageidavimą, kad turėčiau trauktis ir kad prezidentė norėtų išlaikyti draugiškus santykius. Dar buvo pranešta, kad už valandos prezidentė padarys pareiškimą. Ar tai normalu? Čia jau ne man vertinti“, – BNS kalbėjo B. Markauskas.

Susitikimą, anot jo, inicijavo pati patarėja E. Kriščiūnienė.

Praėjusį ketvirtadienį vidurdienį transliuotame interviu Lietuvos radijui D. Grybauskaitė pareiškė, kad kritikos dėl šeimos ūkininkavimo aplinkybių sulaukęs B. Markauskas neturi galimybių toliau dirbti.

Ministras aiškina, dar iki šio viešo šalies vadovės pareiškimo sulaukęs raginimo trauktis.

„Ji (E. Kriščiūnienė – BNS) paskambino ir pasakė, kad norėtų susitikti. Tai truko 10–15 minučių. (Susitikome – BNS) viešoje vietoje. Ne ministerijoje, ne kažkur Prezidentūroje, o viešoje vietoje. Tai buvo gatvėje. Dar Vilniuje“, – kalbėjo B. Markauskas.

„Aš sakiau, kad esu komandos žmogus, Vyriausybės narys ir kad man reikia sulaukti premjero vertinimo. Man būtų per daug garbės čia vertinti buvo spaudimas ar ne, nes nežinau, ar tai normali praktika“, – pridūrė B. Markauskas.

Prezidentūra: prezidentės pozicija rūpėjo A. Bogdanovui

Prezidentūra savo ruožtu nurodė, kad prezidentės poziciją dėl B. Markausko likimo aktyviai siekė sužinoti žemės ūkio viceministras A. Bogdanovas.

REKLAMA

„Žemės ūkio viceministras Artūras Bogdanovas ministro vardu ne kartą skambino patarėjai norėdamas sužinoti prezidentės nuomonę dėl tolimesnių ministro darbo galimybių. Viešai išsakytą šalies vadovės poziciją patarėja pakartojo asmeniškai ir pačiam ministrui“, – teigiama prezidentės Spaudos tarnybos pranešime BNS.

Žemės ūkio viceministras A. Bogdanovas BNS trečiadienį patvirtino siekęs susitikti su prezidentės patarėja, tačiau tai, anot jo, vyko prieš kelias savaites.

„Su prezidentės patarėja bandėm susitikti, bet susitikimas neįvyko, aš ir daugiau turiu klausimų, kadangi žuvininkystę kuruoju. Aš tiesiog skambinau prezidentės patarėjai. (...) Sužinoti prezidentės pozicijos nebandžiau, tik sakiau, gal būtų gerai susitikti ir apsitarti apie daugelį situacijų. Galbūt kalbėjome apie tai, kad ir apie tą situaciją (B. Markausko situaciją - BNS) pasikalbėtume, dar tas skandalas nebuvo taip išssirutiuliojęs, dar ne toks baubas. Bet atsisakė patarėja atvykti ir tiek“, - pasakojo A. Bogdanovas.

„Stengiuos būti nuošaly šios situacijos, palaikyti ministrą šiuo sunkiu laikotarpiu“, - pridūrė viceministras.

B. Markauskas laukia premjero sprendimo

Jis teigė, kad dabar laukia galutinio premjero sprendimo dėl jo ateities ministrų kabinete.

„Jeigu premjeras pasakys, tai aš tikrai nesiginčysiu“, – sakė žemės ūkio ministras.

B. Markauską į žemės ūkio ministro pareigas delegavo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

Naujienų portalas 15min.lt anksčiau skelbė, kad B. Markausko šeima dirba ne tik savo, bet ir svetimą žemę, ir už tai gaudavo ES išmokas. Pats ministras tai pavadino netyčine klaida.

Jis teigė, kad su socialdemokratu, žemės Klaipėdos rajone savininku Ramučiu Lėliu yra žodžiu sutaręs dėl jo sklypo dirbimo. Anot B. Markausko, tai gali patvirtinti du liudininkai. R. Lėlys sako nėra suteikęs leidimo ministro šeimai ūkininkauti jo žemėje.


Rašyti komentarą...
A
As
2018-04-19 14:33:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai jo skverneli veržiesi į prezidentus ,jei ši pareigybė tau nesuteiks jokių galiu be krabo ?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų