Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tikisi artimiausiu metu paskirti laikinąjį Santaros klinikų vadovą iš šalies.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tikisi artimiausiu metu paskirti laikinąjį Santaros klinikų vadovą iš šalies.

REKLAMA
REKLAMA

Ministras pirmadienį situaciją Santaros klinikose aptarė su kol kas joms vadovauti paskirtu Vaikų ligoninės direktoriumi Juozu Raistenskiu. Be nuolatinio vadovo klinikos liko nuo pareigų nušalinus generalinį direktorių Kęstutį Strupą, jam pareikšti įtarimai piktnaudžiavimu korupcijos byloje.

Kaip BNS pirmadienį sakė ministro patarėja Lina Bušinskaitė-Šriubėnė, A. Veryga prašė J. Raistenskio nepriiminėti skubotų sprendimų ir patikino, kad aktyviai ieškoma laikino vadovo iš šalies.

„Ministras susitikinėja su galimais kandidatais į šias pareigas, paieškos procesas vyksta sklandžiai, tačiau svarbu suprasti, kad ne taip paprasta yra greitai rasti aukšto lygio vadovą iš šalies, kuris iškart eitų dirbti, atsisakęs savo dabartinių planų. Kaip žinome, tokio lygio vadovai turi darbus, planus, projektus ar kitas iniciatyvas. Visgi esame nusiteikę optimistiškai ir tikimės, kad artimiausiu metu jau galėsime paskelbti ir apie laikinąjį vadovą Santaros klinikoms iš šalies“, – teigė L. Bušinskaitė-Šriubėnė.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jos, J. Raitenskis patikino nepriimantis skubotų sprendimų, ypač susijusių su viešaisiais pirkimais.

„Laikinojo direktoriaus prof. J. Raistenskio teigimu, jis šiuos klausimus atideda ir nepriims jokių sprendimų iki kol bus paskirtas laikinas Santaros klinikų vadovas iš šalies“, – aiškino ministro patarėja.

Apie Santaros klinikose atliekamą ikiteisminį tyrimą teisėsauga pranešė vasario 21 dieną.

Praėjusio penktadienio duomenimis, galimos stambios korupcijos byloje yra 11 įtariamųjų: keturi valstybės tarnautojai, septyni privatūs fiziniai asmenys. Tarp jų – nuo pareigų nušalintas ligoninės direktorius K. Strupas.

Teisėsauga įtaria, kad kyšiai Santarų klinikų atstovams galėjo būti mokami užmaskuojant juos kaip paramą. Anot pareigūnų, verslininkai ligoninės darbuotojus galbūt papirkinėjo, kad laimėtų viešuosius pirkimus.

Vykstant šiam tyrimui pareigūnai, BNS žiniomis, lankėsi Norvegijos kapitalo informacinių technologijų sprendimų grupei „Atea Baltic“ priklausančioje bendrovėje „Atea“, Lietuvos kapitalo IT bendrovėje „Fortevento“, bendrovėse „Alna Intelligence“, BAIP, „Sofneta“, EIT sprendimai, „Biznio mašinų kompanija“.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų