Atvykstantiems iš 9 šalių – griežtesni reikalavimai, įvedamas naujas įpareigojimas vežėjams

Penktadienį atnaujintą paveiktų šalių sąrašą, iš kurių atvykus taikomos griežtesnės izoliacijos sąlygos, papildė Andoros Kunigaikštystė, Aruba, Bulgarijos Respublika, Kosovas, Prancūzijos Respublika, Italijos Respublika, Slovėnijos Respublika, Šiaurės Makedonijos Respublika, Urugvajaus Rytų Respublika, šį sąrašą „paliko“ Slovakijos Respublika. Taip pat nuo šiol atsiranda įpareigojimas ekipažų ir įgulų nariams, jei jų planuojamas buvimo Lietuvoje laikas yra ilgesnis nei 72 val., „atsivežti“ neigiamą COVID-19 tyrimą arba jį atlikti Lietuvoje.

Penktadienį atnaujintuose reikalavimuose vežėjams atsiranda įpareigojimas ekipažų ir įgulų nariams, kurie vykdo tarptautinius komercinius vežimus visų rūšių transporto priemonėmis, jei jų numatomas buvimo Lietuvos Respublikos teritorijoje laikas yra ilgesnis nei 72 val. atvykstant turėti dokumentą (parengtą viena iš oficialių Europos Sąjungos kalbų) apie ne anksčiau nei 72 val. laikotarpiu prieš grįžtant  į Lietuvą atliktą COVID-19 tyrimą ir gautą neigiamą tyrimo atsakymą.

Neturint atlikto tyrimo yra būtina per 24 val. nuo atvykimo į Lietuvą kreiptis į Karštąją koronaviruso liniją tel. numeriu 1808 ar COVID-19 tyrimus atliekančią įstaigą ir užsiregistruoti tyrimo atlikimui bei paskirtu laiku jį atlikti. Tarptautinius komercinius vežimus Lietuvoje vykdančių įmonių vadovai privalės informuoti darbuotojus, liekančius Lietuvoje ilgiau kaip 72  val., apie šį reikalavimą.

Šie reikalavimai netaikomi ekipažų ir įgulų nariams, kurie vykdo keleivių vežimus tarptautinio susisiekimo maršrutais visų rūšių transporto priemonėmis, jei jie grįžta ar atvyksta į Lietuvos Respubliką keleivių vežimo tarptautinio susisiekimo maršrutais reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais visų rūšių transportu.

Penktadienį atnaujintose izoliacijos taisyklėse yra patikslinta izoliacijos išimtis jūrininkams. Nuo šiol izoliuotis turės tik jūrininkai – įgulų nariai, kurie vykdo keleivių vežimus tarptautinio susisiekimo maršrutais.

Kitas svarbus pasikeitimas izoliacijos taisyklėse – nurodytų kategorijų darbuotojai, kurie atvykę iš paveiktų šalių, iš kurių atvykus taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės, galės izoliuotis viename bute ar name su kartu nekeliavusiais šeimos nariais. Šių darbuotojų šeimos nariams izoliuotis nereikės.


Rašyti komentarą...
s
skaitai ir supranti,kad jie nesupranta
2021-03-26 20:18:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
skaitai ir supranti,kad jie nesupranta patys ka daro...ar jie nori parodyti kad daro labai svarbu darba? Tu istatymu kureju sarasa paviesinkite,kad Lietuvos tauta galetu metu gale isrinkti kvailiausius
Atsakyti
-1

m
meiluze
2021-03-26 23:42:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Geras,'' parvyke gales izoliuotis kartu su seimos nariais, kurie nekeliave''.Parvyks mano meiluzis, pasidarys testa, kad neserga, paskui mudu izoliuosimes viename bute.As aisku pasibuciuosiu su juo, juk mes seniai nesimate, jis toliau gales izoliuotis, o as varysiu i maxe sampano pirkti, man izozoliuotis nereikia juk,Bet dabar galvoju, kad o kam jam izoliuotis, jei jis po testo ir neserga??Ogal as galiu ji uzkresti, juk galiu sirgti be simptomu, man tos ju teoremos sunkiai sprendziasi, prasau padekite, kas galite, as nieko nebaigusi, tai nieko ir nesuprantu tokiuose valdzios sprendimu labirintuose....
Atsakyti
-1

I
Ina
2021-03-26 21:57:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Uždaryti tuos išvažiavimus ir įvažiavimus o ne griežtinkit karantina baigiam išeiti iš proto
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų