Atvėrė buvusių Kybartų pataisos namų duris, kur gyvens migrantai Papildyta 10:47

Kybartų pataisos namuose netrukus apsigyvens pirmieji neteisėti migrantai. Pirmadienį ant pastato sienos atsirado naujas užrašas, skelbiantis, kad nuo šiol tai – Kybartų užsieniečių registracijos centras. Pagėgių rinktinės vado pavaduotojas Rimantas Petrauskas sako, kad patalpos migrantų apgyvendinimui buvo paruoštos per keletą dienų. Gali būti, kad pirmieji migrantai čia atvyks dar pirmadienį.

41

Pirmadienį buvusiuose Kybartų pataisos namuose vyko Kybartų užsieniečių registracijos centro veiklos pradžios renginys. Čia netrukus turėtų apsigyventi pirmieji nelegalūs migrantai.

Patalpos paruoštos per keletą dienų

Pagėgių pasienio rinktinės vado pavaduotojas Rimantas Petrauskas centro atidarymo ceremonijoje saėo, kad patalpos migrantų priėmimui buvo paruoštos per keletą dienų.

„Tie darbai, kurie kitomis sąlygomis būtų daromi galbūt du–tris mėnesius, galbūt pusmetį ar metus, šiuo laikotarpiu turi būti padaryti per kelias dienas savaitę. Sprendimai, kurie galėtų būti aptariami, apsvarstomi keletą mėnesių, šiuo laikotarpiu turi būti priimami valandų bėgyje, dienų bėgyje

Niekas nesitikėjo, kad per keletą dienų iš kalėjimo departamento pareigūnų tapsite pasieniečiais, netgi uniformos dar nepsėjote pakeisti, o šiandien jau stosite į pasieničeių gretas ir bandysime kartu spreęsti neteisėtų migrantų krizės padarinius“, – atidarymo ceremonijoje kalbėjo R. Petrauskas.

R. Petrauskas sako, kad pastaruoju metu su darbais kolektyvas tvarkėsi puikiai ir linkėjo kolegoms, kad ir ateities užduotys būtų įgyvendintos sėkmingai.

Atvyks migrantai iš Rūdninkų

Patalpose numatoma apgyvendinti apie 700 nelegalių migrantų.

„Kambariai įvairūs, vienuose gyvens keturi žmonės, kituose dešimt žmonių“, – sako R. Petrauskas.

Numatoma, kad iki spalio 1 d. visi Rūdninkuose gyvenantys migrantai bus perkelti į Kybartus. Planuojama, kad per dieną atvyks apie 150 migrantų. Pirmieji migrantai, tikėtina, atvyks dar pirmadienį. Čia gyvens tik vyrai, jie turėtų būti apgyvendinti suskirstant juos pagal religijas, požiūrius ir t.t., kad būtų išvengta galimų konfliktų.

Migrantai po stovyklos teritoriją vaikščios laisvu režimuj, tačiau kadangi gyvens suskirstyti sektoriais, jiems leidžiama naudotis skirtingomis patalpomis numatytu laiku. Planuojama, kad sektoriai tarpusavyje nesimaišys, kiekvienas sektorius turės atskirą savo kiemą.

Galės naudotis pirtimi

Planuojama, kad maistas migrantams bus gaminamas vietoje.

„Valgykla yra ruošiama ir manau, kad savaitės bėgyje jie gaus čia gamintą karštą maistą“, – sako R. Petrauskas.

R. Petrauskas sako, kad patalpos, atvykus migrantams, bus užpildytos maksimaliai.

„Artimiausi darbai – atlikti su higiena susijusius drbus, karšto vandens, pastatyti boilerius, dušus, kadangi šioks toks trūkumas šių dalykų yra“, – sako R. Petrauskas.

REKLAMA

Migrantams buvo nupirktos naujos patalynės.

R. Petrauskas sako, kad patalpos yra šiltos, taip pat bus šildomos.

Kol dušai migrantams bus įrengti, jie maudytis galės patalpose esančioje pirtyje.

„Čia yra atskira pirtis ir būtent pirtimi naudojosi iki šiol gyvenę asmenys, taip tenkino savo higieninius pereikius“, – sako R. Petrauskas.

(41 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Migrantai pasienio užkardose

Iškelti paskutiniai kaliniai

Iš Kybartų pataisos namų penktadienį iškeliami paskutiniai kaliniai, siekiant pastatus panaudoti migrantų apgyvendinimui, pranešė Teisingumo ministerija. 

„Šiandien paskutiniai 100 nuteistųjų bus perkelti į kitas įkalinimo įstaigas. Pavyko veiksmingai įgyvendinti veiklas, kurios apėmė turto perdavimo, įkalintų asmenų perkėlimo, konvojavimo iššūkius“, – teigė teisingumo viceministras Elanas Jablonskas.

Anot jo, vienas svarbiausių tikslų – išsaugoti bei užtikrinti darbo vietas Marijampolės pataisos namų Kybartų padalinyje dirbusiems pareigūnams bei darbuotojams.

Kybartų padalinyje dirbo 175 darbuotojai.

Pasak ministerijos, 54 proc. iš jų išreiškė norą dirbti Valstybės sienos apsaugos tarnyboje (VSAT), 31 proc. darbuotojų pageidauja dirbti Marijampolės pataisos namuose, du pareigūnai palieka tarnybą šalių susitarimu.

19 darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis ir nesutinkančių dirbti pakeistomis darbo sąlygomis, nors buvo siūlytos naujos pareigos, įteikti įspėjimo pranešimai.

9 proc. pareigūnų, po VSAT Imuniteto patikrinimo rezultatų, buvo nerekomenduoti perkelti į VSAT. Kalėjimų departamentas taip pat vertins šių pareigūnų galimybę tęsti tarnybą bausmių vykdymo sistemoje.

Naujame VSAT priklausančiame padalinyje Kybartuose bus sukurta net 50 proc. daugiau darbo vietų nei buvo iki šiol.

„Esame dėkingi visoms institucijoms, pareigūnams bei darbuotojams už susitelkimą ir efektyvų bendradarbiavimą. Šis procesas parodė, kad valstybė sugeba priimti stiprius sprendimus, o visi tarnautojai ir darbuotojai sugeba efektyviai juos įgyvendinti“, – pabrėžė E. Jablonskas.

REKLAMA

Kybartuose buvo kalinami 294 nuteistieji, didžioji dalis jų bausmę tęs Marijampolės pataisos namuose, kiti paskirstyti kitose įkalinimo įstaigose.

Buvusiuose Kybartų pataisos namuose šaltuoju laikotarpiu ketinama apgyvendinti apie 800 migrantų, perkeltų iš palapinių Šalčininkų rajone esančiame Viešojo saugumo tarnybos Rūdninkų poligone.

Kybartuose – sustiprintas saugumas

Vilkaviškio rajono meras Algirdas Neiberka pranešė, kad nuo pirmadienio 24 valandas per parą ir septynias dienas per savaitę Kybartuose nuolat budės policijos ekipažas, kuris užtikrins viešąjį saugumą ir reaguos į gyventojų iškvietimus.

Anot mero, taip pat Vilkaviškio policijos komisariate nuo rugsėjo pabaigos darbą pradės trys nauji pareigūnai, taip pat bus papildomai sukurti du nauji etatai.

A. Neiberka sako iš VSAT atstovų išgirdęs, kad naujai steigiamame Kybartų užsieniečių registracijos centre prireiks 262 etatų, bus ieškoma ir statutinių darbuotojų.

Vilkaviškio rajono meras tikina, kad migrantai į laisvę paleisti nebus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų