Pravieniškių pataisos namuose – kratos nuo ankstyvo ryto: įtaria korupciją ir galimą piktnaudžiavimą

Šį trečiadienį Pravieniškių pataisos namuose – atvirojoje kolonijoje nuo ryto buvo atliekamos kratos. Jos susijusios su tyrimu dėl galimų korupcinių nusikaltimų ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

7

Informaciją dėl atliekamų kratų naujienų portalui tv3.lt patvirtino Kalėjimų departamentas.

„Patvirtiname, kad Pravieniškių pataisos namuose – atvirojoje kolonijoje šiandien atliekamos kratos. Tai susiję su vykstančiu ikiteisminiu tyrimu, kurį atlieka Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdyba“, – teigė Departamento atstovai.

Teisingumo viceministras Elanas Jablonskas naujienų portalui tv3.lt patvirtino, kad šiandien Kalėjimų departamentas jį informavo apie realizuojamą ikiteisminį tyrimą: „Buvau informuotas apie atliekamas kratas ir kitas priemones. Šis tyrimas yra susijęs su galimais korupciniais nusikaltimais. Taip pat aiškinamasi dėl galimo pareigūnų piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.“

Teisingumo viceministras paneigė versiją, kad atliekamos kratos galimai susijusios su kitu tyrimu, kai iš įkalinimo įstaigos buvo pasprukę du nuteistieji, o dėl to vėliau nuo pareigų buvo nušalinti trys šios įstaigos vadovai.

Išsamesnę informaciją apie kratas Pravieniškėse ketinama pateikti ketvirtadienį suplanuotoje spaudos konferencijoje.

Sudėtingas laikotarpis

Naujienų portalas tv3.lt gegužės viduryje rašė, kad iš Pravieniškių pataisos namų pabėgus dviem nuteistiesiems, laikinai nuo užimamų pareigų nušalinami trys vadovaujančias pareigas užimantys asmenys.

Reaguojant į situaciją Pravieniškių pataisos namų – atvirojoje kolonijoje, Kalėjimų departamento direktoriaus sprendimu, laikinai nuo pareigų nušalintas Pravieniškių pataisos namų direktorius Dainius Sušinskas.

Taip pat nuo pareigų laikinai nušalinti Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijos l.e.p. direktoriaus pavaduotojas Sigitas Sadonis ir Trečiojo sektoriaus Saugumo valdymo skyriaus viršininkas Linas Nanartavičius. Įstaigos vadovu laikinai paskirtas Kalėjimų departamento direktoriaus pavaduotojo pareigas einantis Gintautas Šarauskas.

Teisingumo ministerija inicijuoja neplaninį įstaigos auditą dėl valstybės biudžeto ir kitų finansinių mechanizmų lėšų panaudojimo Pravieniškių pataisos namuose – atvirojoje kolonijoje. Teisingumo ministerijos nuomone, Kalėjimų departamento tarnybinis patikrinimas turi apimti ir patikrinimus dėl tinkamų pareigūnų veiksmų, pasiruošimo ir infrastruktūros.

REKLAMA

„Pastarosios paros įvykių aplinkybės atvėrė ir rimtas tiek valstybės biudžeto, tiek ir kitų finansinių mechanizmų lėšų panaudojimo rizikas, kai įkalinimo įstaigos statinys ir saugos sistema tampa įveikiamu barjeru pavojingiems asmenims. Teisingumo ministerija inicijuoja neplaninio audito atlikimą, siekiant įvertinti šios problemos faktines aplinkybes, sistemiškumą ir būtinas priemones, užtikrinsiančias tinkamą tokių rizikų suvaldymą ateityje“, – sako viceministras Elanas Jablonskas.

Viceministras akcentuoja, kad auditas ir tarnybinis tyrimas identifikuos problemas ir rizikas, kurios turi būti užkardytos ir ateityje nepasikartotų. Tačiau šiuo metu svarbiausia surasti pabėgusius asmenis. Tam pasitelkta atitinkamų institucijų pagalba.

Primename, kad du nuteistieji pabėgo naktį, jų paieška buvo vykdoma keletą dienų. Abu nuteistieji iš bendrabučio patalpos paspruko pro pasidarytą nedidelę landą grotose. Jiems pakako nupjauti vos vieną metalinę grotų jungtį. Bėgliai prižiūrėtojų buvo pastebėti per vaizdo stebėjimo kameras.

Pamatykite pro kokį tarpą sugebėjo pralįsti ir pasprukti du nuteistieji – nuotraukų galerijoje:

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pravieniškėse per kelis metrus nuo bėglių buvę prižiūrėtojai negalėjo panaudoti ginklų

 


Rašyti komentarą...
T
TY
2021-06-09 16:33:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nieko naujo, tipo anksčiau buvo kitaip.
Atsakyti
-4

S
Stefanija
2021-06-09 19:14:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kad ta korupcija vyksta, tai nieko naujo, kaip ir su tais pabėguseis kalineis kaip reikėjo praardyti grotas ale tipo nepastebėje ka planuoja kalinei prižiurėtojams, ir perkšokti 6metru tvora. Taigi aišku kad buvo susitarimas su prižiurėtojeis. Neimanoma toki aukšti peršokti kai dar ligi blokine ar plytinė + sargibinis namelis viršuje. Nu tai va ir supraskime kaip nori
Atsakyti
0

R
Romasis
2021-06-09 20:06:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Elanas padaris tvarka,š[email protected]@
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų