REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atšilus orams, keliuose vis dažniau į avarijas patenka dviračių ir paspirtukų vairuotojai, apie nukentėjusius šiose avarijose pastaruoju metu pranešama kasdien.

Atšilus orams, keliuose vis dažniau į avarijas patenka dviračių ir paspirtukų vairuotojai, apie nukentėjusius šiose avarijose pastaruoju metu pranešama kasdien.

REKLAMA

Antradienį, apie 14.30 val., Mažeikiuose, Pavenčių gatvėje, pėsčiųjų ir dviračių take, pirminiais duomenimis, elektrinis paspirtukas partrenkė mažametę pėsčiąją. Nukentėjo 11 metų mergaitė, pranešė policija.

Pavakarę, Panevėžyje, Respublikos ir Teatro gatvių sankryžoje, nenustatyto automobilio vairuotojas, sukdamas į dešinę pusę, nepraleido tiesiai per pėsčiųjų perėją dviračiu važiavusio paauglio. Nukentėjo dviračio 16 metų vairuotojas.

Pirmadienį, prieš 8 val. ryto, Šiauliuose, Tilžės gatvėje, dviračiu važiuodama moteris susidūrė su priešpriešais dviračių taku važiavusiu elektriniu paspirtuku.

REKLAMA
REKLAMA

Po eismo įvykio pabendravę eismo dalyviai išsiskyrė, policijai apie įvykį nebuvo pranešta. Vėliau į ligoninę kreipėsi 46 metų dviračio vairuotoja.

REKLAMA

Tos pačios dienos popietę, Vilniuje, Visų Šventųjų ir Karmelitų gatvių sankryžoje, iš šalutinio kelio sukdamas į dešinę elektrinis paspirtukas atsitrenkė į tiesiai pagrindiniu keliu važiavusį automobilį „Subaru Legacy“, vairuojamą 38 metų vyro.

Nukentėjo dvirate transporto priemone važiavęs 14 metų berniukas.

Socialdemokratas Julius Sabatauskas siūlo elektriniu paspirtuku leisti naudotis nuo 16 metų, o išklausius specialų kursą – nuo 14 metų.

Jis sako, kad skrajojantys paspirtukininkai kelia grėsmę per perėją einantiems pėstiesiems – ir sau, kitų transporto priemonių vairuotojai turi nedaug šansų laiku pastebėti pėsčiųjų perėją kertantį elektrinį paspirtuką.

REKLAMA
REKLAMA

Parlamentaro pateikiamas Lietuvos Kelių policijos tarnybos duomenimis, pernai užregistruoti 202 eismo įvykiai, susiję su paspirtukais, jų metu nukentėjo 209 žmonės. Seimo narys taip pat pažymi, kad ne visais atvejais yra kreipiamasi į policiją.

Respublikinės Vilniaus universiteto ligoninės Greitosios pagalbos priimamojo duomenimis, per pastaruosius metus į šią įstaigą dėl traumų, susijusių su elektriniais paspirtukais, kreipėsi 575 asmenys, iš kurių 243 patyrė daugybinius sužalojimus, 56 asmenys buvo hospitalizuoti.

Seimo narys patiekia statistinius duomenis, kad iš fiksuotų sužalojimų 202 buvo galvos ir kaklo, iš kurių septyni – gyvybei pavojingos smegenų traumos, 59 krūtinės ląstos, pilvo ir dubens sužalojimai, tarp kurių buvo tokių traumų, dėl kurių asmenys buvo iš dalies paralyžiuoti. Gydyti 396 galūnių sužalojimai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų