Atsakymai apie 100 eurų kompensaciją lankantiems privačius sostinės darželius

Naujoji darželių tvarka dėl 100 eurų kompensacijos vilniečiams, kurių vaikai lanko privačius darželius sostinėje, įsigalios kiek daugiau nei po mėnesio. Ką turėtų padaryti tėvai, kad gautų šią kompensaciją?

• Nuo rugsėjo pradedama kompensuoti 100 eurų tėvų mokamo mėnesinio mokesčio kiekvienam vaikui, kai jo ir bent vieno iš tėvų gyvenamoji vieta deklaruota Vilniaus mieste, todėl tėveliai turėtų privačiai ugdymo įstaigai pateikti deklaruotą gyvenamąją vietą sostinėje patvirtinančias pažymas. Už teisingos informacijos apie deklaruotą gyvenamąją vietą pateikimą atsako tėvai (ar globėjai). Jei deklaruota gyvenamoji vieta nėra Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje, kompensacija nebus skirta.

• Jei keisis aplinkybės – šeima pakeis ugdymo įstaigą į valstybinę, ar deklaruos gyvenamąją vietą ne Vilniuje, – sutartis bus nutraukta. Vaikui pradėjus lankyti kitą privačią įstaigą, bus sudaryta kita nauja Trišalė sutartis.

• Po to, kai tėvai pateiks deklaruotos gyvenamos vietos pažymą darželiui, bus pasirašoma trišalė sutartis tarp vaiko tėvų, Savivaldybės ir privataus darželio atstovų. Ši sutartis galios vienerius metus ir garantuos tėvams teisę į 100 eurų mėnesinio mokesčio kompensaciją privačiame darželyje, nes kompensacija skiriama tik tuo atveju, jeigu ta pačia šimto eurų suma sumažės privataus darželio mokestis tėvams. Puiki žinia vilniečiams – liepos mėnesį savivaldybės atliktos apklausos duomenimis, tokias sutartis ketina pasirašyti net 77 Vilniaus nevalstybinės švietimo įstaigos.

REKLAMA

• Išimtis. 100 eurų kompensacija skiriama tik nevalstybines ugdymo įstaigas lankantiems. VšĮ „Mažasis Trinapolis“ yra pusiau privati įstaiga (savivaldybė yra jos dalininkė), todėl jos paslaugų kaina jau yra mažesnė, palyginti su kitų privačių įstaigų paslaugomis. Jei kompensacija būtų taikoma ir VšĮ „Mažasis Trinapolis“, šio darželio paslaugos kainuotų mažiau, nei valstybiniame darželyje. Tarybos sprendimu, kompensacija neskiriama pusiau privačioms įstaigoms, kurių dalininke yra savivaldybė.

• 100 eurų kompensacija bus taikoma ne tik už ikimokyklinio, bet ir priešmokyklinio amžiaus vaikų išlaikymą ir priežiūrą nevalstybinėse švietimo įstaigose, – nepriklausomai nuo to, kokias kitas ugdymo programas ji vykdo.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų