• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Plėšikų užpulti ar susirgę Naujosios Akmenės ir Radviliškio atokių sodybų gyventojai dabar galės jaustis saugiau - policininkai jiems išdalijo specialius įtaisus, kad paspaudę vieną mygtuką senukai galėtų išsikviesti pagalbą.

REKLAMA
REKLAMA

Policijos pareigūnai senoliams prijungs 20 skubios pagalbos įrenginių, patikrins juos, dar kartą paaiškins jų veikimo galimybes, ant namų priklijuos specialius lipdukus.

REKLAMA

Pasak Policijos departamento, dalyvaujant merams, seniūnams, priešgaisrinės apsaugos, medicinos atstovams bei gyventojams, policijos pareigūnai kartu su partneriais antradienį pristatė projektą, pademonstravo kaip veikia šie įrenginiai, kartu su gyventojais užpildė specialias anketas.

Policininkams buvo išdalintos schemos, kuriose nurodyti artimiausi privažiavimo maršrutai.

Prevencinis projektas "Būk saugus su mobiliu" Lietuvoje pradėtas 2004 metų pabaigoje.

Juo siekiama užtikrinti, kad vienkiemiuose ir nuošalesnėse gyvenamosiose vietovėse gyvenantys asmenys, atsitikus nelaimei (teisės pažeidimui, sveikatos sutrikimui, gaisro atveju ar kitomis ekstremaliomis aplinkybėmis), turėtų galimybę operatyviai informuoti specialiąsias tarnybas.

REKLAMA
REKLAMA

Bandomąjį projektą "Būk saugus su mobiliu" buvo pavesta įgyvendinti Vilniaus apskrityje. Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariatas projektui įgyvendinti pasirinko Vilniaus miestą, Trakų ir Vilniaus rajonus. Pirminiame projekto etape vienkiemių ir kitų nuošalesnių vietovių senyvo amžiaus ir socialiai remtiniems gyventojams buvo dalijami mobiliojo ryšio telefonai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šių metų pradžioje Ignalinos rajono vienkiemių ir kitų nuošalesnių vietovių gyventojams buvo išdalinta 50 mobiliojo ryšio telefonų.

Tačiau tai buvo nepakankamai efektyvu ir Policijos departamentas kartu su Lietuvos savivaldybių asociacija, kitais socialiniais partneriais tobulino prevencinį projektą "Būk saugus su mobiliu".

REKLAMA

Pagal šį prevencinį projektą pernai kovo 29 dieną Švenčionių rajono vienkiemių gyventojams buvo išdalinta 20 skubios pagalbos iškvietimo įrenginių.

Iš gyventojų, kuriems buvo išdalyti įrenginiai, buvo gauti devyni pagalbos prašymai (1 dėl gaisro, 4 - medicininės pagalbos, 3 - įvairių teisėtvarkos pažeidimų ir tik 1 nevisiškai pagrįstas).

REKLAMA

Skubios pagalbos iškvietimo įrenginiai ir ryšio paslaugos asmenims buvo teikiamos nemokamai.

Skubios pagalbos įrenginys sukonstruotas taip, kad, kartą paspaudus pagalbos mygtuką, nukentėjusiojo pokalbio negalima nutraukti, to negali padaryti ir užpuolikas. Pokalbį gali nutraukti tik pagalbos centro operatorius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įrenginyje įmontuotas jautrus mikrofonas, todėl pagalbos centro operatorius girdi ne tik žmogaus balsą, bet ir viską, kas vyksta patalpoje, o tai gali labai padėti vertinant įvykį. Atsarginis akumuliatorius užtikrina, kad įrenginys veiktų net sutrikus elektros tiekimui būste.

Kritiniu atveju, nenorint, kad užpuolikas sužinotų apie tai, kad jau susisiekta su pagalbos centru, įrenginyje įmontuoto garsiakalbio garsą galima pritildyti - pagalbos centre ir toliau girdimas žmogaus balsas ir kiti garsai patalpoje, tačiau negirdimas operatorius.

REKLAMA

Tai auką gali apsaugoti nuo desperatiškų užpuoliko veiksmų.

Skubios pagalbos įrenginiu susisiekus su pagalbos centru, nukentėjusiajam nereikia sakyti savo adreso ar aiškinti, kaip atvažiuoti. Prieš pradėdamas naudotis pagalbos paslauga, žmogus užpildo anketą pagalbos centrui, kurioje pateikia paslaugos teikimui reikalingą informaciją bei supažindinamas su pagalbos paslaugos teikimo taisyklėmis.

REKLAMA

Tai užtikrina operatyvų reagavimą į pagalbos prašymą netgi tais atvejais, kai žmogus dėl iškilusios problemos ar negalios negali kalbėti ir paaiškinti pagalbos prašymo aplinkybių. Vagims šis įrenginys yra bevertis, kadangi jo daugiau niekur kitur panaudoti neįmanoma.

Atlikus pirminę projekto, kuris buvo vykdomas Švenčionių rajone analizę konstatuota, kad projektas "Būk saugus su mobiliu" pasiteisino ir duoda teigiamų rezultatų - įrenginiu pagalbą gali išsikviesti ne tik jo turėtojas, bet ir netoliese gyvenantys asmenys, turintys įrenginį jaučiasi saugiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Todėl Policijos departamentas šio projekto tolimesniam plėtojimui skyrė 40 tūkstančių litų.

Šios lėšos Policijos departamentui buvo skirtos vykdant Nacionalinės gyventojų senėjimo pasekmių įveikimo strategijos įgyvendinimo 2005 - 2013 metų priemones.

Pareigūnai kreipėsi į Savivaldybių asociaciją prašydamas tarpininkauti, kad prie projekto įgyvendinimo aktyviau prisijungtų ir šalies savivaldybės. Į šį prašymą atsiliepė aštuonios savivaldybės - Pasvalio, Kupiškio, Panevėžio, Radviliškio, Anykščių, Akmenės, Biržų ir Visagino.

REKLAMA

Praėjusių metų pabaigoje Policijos departamente pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su bendrovės AKTKC Apsaugos centru.

Apsaugos centras teikia informacinio pagalbos centro paslaugą, ryšį tarp įrenginio ir pagalbos centro užtikrina bendrovė "Bitė Lietuva".

Iš viso buvo nupirkta 90 tokių įrenginių. Skubios pagalbos įrenginiai visų šių savivaldybių gyventojus pasieks iki vasario mėnesio pabaigos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų