• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Marijampolės apylinkės prokuratūros vyriausiasis prokuroras atnaujino ikiteisminį tyrimą dėl žiauraus elgesio su gyvūnais, antradienį pranešė prokuratūra.

Marijampolės apylinkės prokuratūros vyriausiasis prokuroras atnaujino ikiteisminį tyrimą dėl žiauraus elgesio su gyvūnais, antradienį pranešė prokuratūra.

REKLAMA

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas kovą, Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai informavus policijos pareigūnus apie Jurbarke pas vieną gyvūnų augintoją rastus šunis.

Tikrintojai įtarė, kad gyvūnams buvo atliktos draudžiamos veterinarinės procedūros. Per neplaninį patikrinimą augintojo namuose šios tarnybos darbuotojai įtarė, kad laikomiems šunims yra pažeistos balso stygos, todėl jie negali loti ir kitaip balsu patenkinti savo fiziologinių poreikių.

Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymas numato, bet kokios veterinarinės chirurginės procedūros, kuriomis siekiama pakeisti gyvūno išvaizdą ar gyvūno fiziologines funkcijas pažeidžiant gyvūno minkštųjų audinių ar kaulų struktūrą, išskyrus kastravimą ir kitus teisės aktais numatytus atvejus, arba kai tokia veterinarinė procedūra atliekama veterinarijos gydytojo sprendimu dėl gyvūno sveikatos, yra laikomos gyvūnų kankinimu ir žiauriu elgesiu.

REKLAMA
REKLAMA

Balso stygų pašalinimas yra draudžiamas ir vertinamas kaip sunkus, negrįžtamas gyvūno sužalojimas.

Per ikiteisminį tyrimą specialistai patvirtino, kad devyniems iš 26 šio asmens laikytų šunų balso stygos buvo pašalintos, nors tam nebuvo jokio gydytojo nurodyto sprendimo.

REKLAMA

Savo kaltę neigęs šunų savininkas buvo apklaustas kaip įtariamasis, taip pat buvo apklausti liudytojai, gautos specialistų išvados.

Tąkart, prokuroro vertinimu, šių duomenų nepakako pagrįsti pirminius įtarimus, kad būtent šunų savininkas pats savo augintiniams atliko draudžiamą veterinarinę procedūrą – balso stygų pašalinimą. Todėl liepos 26 dieną buvo priimtas sprendimas nutraukti tyrimą įtariamojo atžvilgiu, o patį tyrimą – sustabdyti, nenustačius asmens, padariusio nusikalstamą veiką.

REKLAMA
REKLAMA

Susipažinęs su sustabdyto ikiteisminio tyrimo medžiaga, Marijampolės apylinkės prokuratūros vyriausiasis prokuroras Arūnas Žukauskas priėmė nutarimą ikiteisminį tyrimą atnaujinti.

Prokuroro teigimu, bus siekiama išnaudoti visas galimybes nustatyti atsakingus už šunų sužalojimą asmenis, todėl atnaujinus tyrimą bus renkami papildomi duomenys, prašoma specialistų išvadų ir atliekami kiti tyrimo veiksmai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų