Daktaras Liutauras yra dvigubas prezidentas. Jis - ir Lietuvos gydytojų sąjungos vadovas, ir Nacionalinės farmacijos pramonės asociacijos šefas. Jau visai sunku atskirti, ar jis daktaras, ar vaistininkas.

Nors prie žaizdos dėk

Tikriausiai normalu, kad L.Labanauskas vienu metu atstovauja ir gydytojų, ir farmacininkų interesams. Ir net neprasilenkia su elementaria mediko etika.

„Nieko blogo, kad esu ir tos asociacijos prezidentas, - „Vakaro žinioms“ pareiškė L.Labanauskas. - Tai Pramonininkų konfederacijai priklausanti visuomeninė organizacija, jungianti lietuviškas firmas, kurios gamina maisto papildus. Jos veiklos uždaviniuose nėra nė minties apie gaminamų papildų reklamą. Diskutuojame tik gamybos, pramonininkų, o ne reklamos klausimais. Jokie medicininiai klausimai nėra svarstomi.“

O štai - ir žaizda

Meluoja ponas Labanauskas net susiriesdamas. „Vakaro žinios“ apie gydytojų prezidento medikamentų reklamą per televiziją rašė jau praėjusių metų liepos 21-ąją.

Tąsyk L.Labanauskas atsakė TV sveikatos laidoje primygtinai siūlęs žmonėms papildus širdžiai stiprinti vien kilniais tikslais. Siekdamas padėti žmonėms susigaudyti, koks papildas konkrečiam ligoniui - pats tinkamiausias. Medikai, gynėsi jis, nieko nereklamuoja - jie esą tik informuoja visuomenę. O už „visuomenės informavimą“ TV sveikatinimo laidose L.Labanauskas prisiekinėjo iš farmacininkų, tai yra tų maisto papildų tiekėjų, negaunantis nė cento. Taip sakant, užsiimantis vien labdara.

REKLAMA

Ministras nesusigaudo

Sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas praėjusią savaitę „Vakaro žinioms“ tvirtino pirmąkart išgirdęs apie L.Labanausko susidvejinimą: „Gydytojų sąjungos prezidentą renka patys gydytojai. Jie turėtų ir vertinti, ar tai normalu. Nenoriu veltis į tuos dalykus.“

Tačiau jau vakar A.Čaplikas sudarė Sveikatos apsaugos ministerijos atstovų darbo grupę, kuri turės parengti siūlymus, kaip užtikrinti skaidrumą teikiant visuomenei farmacijos paslaugas.

Niekas nedrįstų abejoti, kad gydytojų ir farmacininkų rankos - labai švarios. Užtenka tik nusipirkti skaidrumo tyrimus liūdnai pagarsėjusioje „Transparency International“ kontoroje. Paskutinįkart tokiomis analizėmis L.Labanauskas ir tuometis sveikatos apsaugos ministras Rimvydas Turčinskas nuo teisėsaugos dėmesio apsidraudė 2007 m. gegužės 2 d. Tada buvo konstatuota, kad 13 proc. gydytojų gauna iš farmacijos kompanijų dovanų. Per menkas procentas, kad sudomintų prokurorus.

Prezidentas labai stengiasi dėl farmacininkų

Antanas MATULAS, Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas:


Rašyti komentarą...
h
hmm
2009-02-03 10:25:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pelningi postai. O dar honoraras iš LNK už sveikatos laidas? Schema gali būti paprasta. Firmos moka LNK, o jinai vedėjui honorarą. Na bet čia anot Matulo - dovana, nes veltui niekas negydo ir neparia. Todėl galima atsidėkoti gydytojams dovanomis. Visi gi žinome, kad operacijos nedaromos, jei nėra papildomo honoraro grynais į rankas. Žmonės dėl visa ko sumoka, nes gali nesėkmingai baigtis ir t.t.
Atsakyti
0

A
Alter
2009-02-03 10:38:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš tik nesuvokiu, kodėl jį gydytojai vis išrenka?
Atsakyti
0

n
neduokit kyysiu daktarams,nes vistiek pa
2009-02-03 10:48:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
vaistu-gydymo-mafijos kartelis,dar vienas oligarchinis banditas,uzkrautas
ant Lietuvos zmoniu kupros,parazitai...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų