naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Asmeninio asistento pagalba pasinaudojusių neįgaliųjų per pirmąjį pusmetį lyginant su pernai padaugėjo dukart, skelbia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM).

Asmeninio asistento pagalba pasinaudojusių neįgaliųjų per pirmąjį pusmetį lyginant su pernai padaugėjo dukart, skelbia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM).

REKLAMA

Pasak jos, per pirmuosius šešis mėnesius šia pagalba pasinaudojo 1327 žmonės su negalia, per 2021 metų antrąjį pusmetį, kai buvo pradėta individualiai teikti asmeninio asistento pagalbos paslauga, ją gavo 568 asmenys.

Pasak ministerijos, iš viso jau suteikta beveik 260 tūkst. asmeninio asistento pagalbos valandų, pagalbą suteikė 562 asistentai. Pernai atitinkamai 297 asmeniniai asistentai skyrė per 62 tūkst. pagalbos valandų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė sako, kad ši pagalba reikalinga siekiant, kad žmonės su negalia galėtų gyventi bendruomenėje, mokytis, dirbti, aktyviai leisti laisvalaikį.

REKLAMA

„Asmeninio asistento pagalba šiandien jau teikiama 57 savivaldybėje iš 60. Tikiuosi, kad artimiausiu metu ji bus teikiama visose šalies savivaldybėse“, – sakė M. Navickienė. 

REKLAMA

Šios paslaugos teikimo valandos kaina skirtingose savivaldybėse svyruoja nuo 5,12 eurų Kėdainių rajone iki 16,11 eurų už valandą Šilalės rajono savivaldybėje. Vidutinis paslaugos įkainis savivaldybėse – apie 8,5 eurų už valandą.

Asmeninę pagalbą gali gauti visi žmonės su negalia, kuriems šis poreikis yra nustatytas, neatsižvelgiant į amžių, negalios sunkumą ar pobūdį. Ją teikti gali fizinis asmuo, nesusijęs artimais giminystės ryšiais su negalia turinčiu asmeniu. 

REKLAMA

Asmeninis asistentas gali suteikti pagalbą namuose ar viešojoje erdvėje. Pavyzdžiui, toks asistentas gali padėti pasirūpinti asmens higiena, maistu, padėti nuvykti į reikiamą vietą, pagelbėti bendrauti, tvarkyti finansinius išteklius, orientuotis aplinkoje, organizuoti laisvalaikį ir poilsį, palydėti ir padėti nuvykti į darbo pokalbį, surasti tinkamą transporto priemonę, padėti judėti ten, kur nėra pritaikyta aplinka. Svarbiausias asmeninio asistento uždavinys – ne atlikti veiksmus už asmenį su negalia, o atlikti kartu su juo.

Naują individualizuotą pagalbą bendruomenėje siekiama sukurti pertvarkant socialinės globos sistemą: Globos įstaigose gyvenančius žmones su negalia siekiama apgyvendinti savarankiškai ir sudaryti sąlygas jiems ir jų šeimoms gauti individualias bendruomenines paslaugas, taip užtikrinant savarankiškumą ir laisvę rinktis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų