• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Arūno Dulkio patarėju tapo Edgaras Diržius

Sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio patarėjo pareigas penktadienį pradėjo eiti Edgaras Diržius.

Sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio patarėjo pareigas penktadienį pradėjo eiti Edgaras Diržius.

REKLAMA

Kaip pranešė Sveikatos apsaugos ministerija, iki šiol Kauno klinikose dirbęs medikas patarinės ir konsultuos ministrą asmens bei visuomenės psichikos sveikatos klausimais.

Pasak sveikatos apsaugos ministro A. Dulkio, sulaukiama didelio visuomenės poreikio ir dėmesio psichikos sveikatos paslaugoms, todėl svarbu tiek užtikrinti jau patvirtintų programų gyvybingumą, tiek suteikti erdvę naujoms iniciatyvoms.

„Karas Ukrainoje ir postkovidinis periodas suaktualino psichikos sveikatos paslaugų poreikį. Didinant jų prieinamumą, plečiamas psichikos sveikatos paslaugas teikiančių gydymo įstaigų tinklas, startavo ne viena su psichika susijusi iniciatyva, patvirtintas naujasis savižudybių prevencijos planas. Tikiu, kad Edgaro patirtis ir nuoseklus mokslinis bei profesinis darbas leis išlaikyti reikiamą dėmesį šiai sričiai“, – teigia ministras.

E. Diržius viliasi, kad jo patirtis visuomeniniame sektoriuje, iniciatyvos nemedikamentinės pagalbos srityse bei administracinės-vadybinės žinios padės siekti geresnės psichikos sveikatos Lietuvoje. 

REKLAMA
REKLAMA

„Nepaisant iššūkių, matome mažėjančią stigmą psichikos sveikatos srityje, vis atviriau kalbame apie psichikos sveikatos problemas. Jų sprendimas neapsiriboja sveikatos priežiūros sistemos ribomis, tačiau jos svarbos nuvertinti negalima, todėl  džiugina didėjantis dėmesys psichikos sveikatos priežiūrai. Biopsichosocialinis modelis apima visus lygmenis: medicininį, psichologinį ir socialinį, tik bendradarbiaujant visiems lygiams galime siekti rezultatų“, – teigia E. Diržius.

REKLAMA

Anot ministerijos, naujasis patarėjas jau daugiau nei dešimt metų specializuojasi psichikos sveikatos srityje. Pastaruoju metu jis dirbo gydytoju psichiatru Kauno klinikose, o taip pat vadovavo šios gydymo įstaigos Gydymui atsparių nuotaikos psichikos sutrikimų centrui, dirbo Stacionarinių paslaugų koordinavimo tarnyboje. Jis yra vienas iš Jaunųjų psichiatrų asociacijos įkūrėjų.

E. Diržius yra baigęs Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos fakultetą, kur įgijo medicinos sveikatos magistro laipsnį bei gydytojo psichiatro specialybę. Šiuo metu jis tęsia studijas to paties universiteto doktorantūroje, taip pat vykdo pedagoginę veiklą.

E. Diržius yra paskelbęs keletą tarptautinių mokslinių straipsnių psichiatrijos srityje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų