Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Visų ribojimų dėl pandemijos atšaukimas turi vykti nuosekliai, pažymėjo ministras Arūnas Dulkys, paklaustas, ar greitai galėtume visur privalomai nedėvėti kaukių. Tuo metu sprendimus dėl atlaisvinimų mokyklose jis žadėjo jau kitą savaitę. 

Visų ribojimų dėl pandemijos atšaukimas turi vykti nuosekliai, pažymėjo ministras Arūnas Dulkys, paklaustas, ar greitai galėtume visur privalomai nedėvėti kaukių. Tuo metu sprendimus dėl atlaisvinimų mokyklose jis žadėjo jau kitą savaitę. 

REKLAMA

Ministras nurodė, kad artimiausiu metu planuojama tartis dėl tolesnių atlaisvinimų, esant sąlygai, kad situacija išlieka gerėjanti.

„Bendros tendencijos dabar yra nuosaikiai gerėjančios, nes atvejų mažėja, teigiamų atvejų skaičiai taip pat po truputį, bet mažėja. Reanimacijoje ir hospitalizacijose turime nedidelių padidėjimų, bet reikia suprasti, kad jie atsiranda ir dėl kitų priežasčių. Jie atsiranda ne dėl to, kad jie pateko dėl kovido, o tiesiog pačioje ligoninėje teikiant kitas paslaugas“, – trečiadienį prieš Vyriausybės posėdį žurnalistams sakė jis.

Portalas tv3.lt primena rašęs, kad gydytojai susiduria su ir taip sunkiais pacientas, kuriems virusas gyvenimą dar sutrumpina.      

REKLAMA

Galbūt kaukių pamokų metu nereikėtų

Ministro teigimu, situacijai gerėjai labai natūralu, kad galima aptarti ir srautų temas mokyklose, galbūt apsvarstyti, kad kaukių reikėtų pertraukų metu, didesnių susibūrimų metu, bet ne pamokos metu.

„Apie tai šiuo metu yra kalbamasi, sprendimai dėl to bus kitą savaitę“, – sakė jis. 

Trečiadienį laukiant Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo sprendimo dėl kaukių dėvėjimo pradinukams, ministras tikino, kad tai buvęs geras sprendimas.

REKLAMA
REKLAMA

„Man atrodo, tai buvo labai efektyvi pandemijos valdymo priemonė, kurią, beje, rekomendavo ir tarptautinės organizacijos ir kitų šalių patirtis. Ir ji yra kur kas geriau nei nuotolinis mokymasis, kuris, beje, ekspertų nuomone, taip pat daro didžiulę žalą ne tik vaikų ugdymo rezultatams, bet ir tai pačiai sveikatai. Ir man atrodo, kad geriau kaukė ir kontaktinis mokymasis, nei nuotolinis mokymasis be kaukės“, – pridūrė A. Dulkys.

Pokyčiai lauktų ir kitų sričių

Paklaustas, kada būtų svarstomi likusių ribojimų atšaukimai, tarp jų – ir visur privalomos kaukės, A. Dulkys siūlė laikytis nuoseklumo.

„Kaip minėjau, dabar nuoseklumas toks, šią savaitę tarėmės dėl švietimo ugdymo srities, kitą savaitę sprendimai. Kitą savaitę sėdame prie stalo su gydymo įstaigomis ir renginių organizatoriais ir žiūrėsime, kokie gali būti tolimesni sprendimai“, – komentavo jis.

Ministras nurodė, kad su gydymo įstaigų atstovais reikėtų aptarti ligoninių darbo organizavimo tvarką dėl jau minėtų priežasčių.

REKLAMA
REKLAMA

Portalas tv3.lt primena, kad kai kurios šalys jau atsisako privalomų kaukių dėvėjimo uždarose patalpose.

DIENOS PJŪVIS. Ar pavasarį skelbsime pandemijos pabaigą?

Beveik 9 tūkst. atvejų ir 16 mirčių

Praėjusią parą nustatyti 8977 nauji COVID-19 atvejai, 16 žmonių mirė, rodo trečiadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

Praėjusią parą pirmą kartą koronavirusu užsikrėtė 7613, antrą – 1353, trečią – 11 žmonių.

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1845 COVID-19 sergantys pacientai – pora dešimčių mažiau nei praėjusią parą, 108 iš jų – reanimacijoje. 

Nuo pandemijos pradžios šia infekcine liga Lietuvoje mažiausiai vieną kartą užsikrėtė 879,4 tūkst. gyventojų, nuo jos mirė 8316 žmonių.

14 dienų naujų pirminių susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų kiek sumažėjo ir siekia 3647,4 atvejo, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis siekia 51 procentą.

Nuo praėjusių metų pabaigos sparčiai augęs naujų susirgimų skaičius po truputį mažėti pradėjo šių metų vasario pradžioje. Tuomet pasiektas naujų atvejų rekordas, kai per parą nustatyta daugiau kaip 14 tūkst. užsikrėtimų koronavirusu.

REKLAMA
REKLAMA

Antradienį 126 gyventojai gavo pirmąją vakcinos nuo COVID-19 dozę, o 473 – sustiprinančiąją. Iš viso per parą paskiepytas 901 žmogus.

Lietuvoje mažiausiai vieną skiepo dozę yra gavę 69,6 proc. gyventojų.

Visi praėjusią parą nuo COVID-19 mirę žmonės buvo vyresni nei 60-ies, pilnai paskiepyti buvo septyni iš jų. 

Išvis nuimk kaukės visiems Lietuvos žmonėms,ASILAI!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų