Dabar negaivinti nuo nepagydomų ligų mirštančiųjų negalima, todėl net pacientus ginančios organizacijos sako, kad žmogaus orumo ribos peržengtos.
Pradėjo skintis kelią Seime
Parlamentarai prašymus pagaliau išgirdo. Iniciatyvos užsispyrėliškai nebegaivinti vilties išgyventi nebeturinčių pacientų kelią pradeda skintis Seime.
Atėjo tokie laikai, kai tiesiog numirti pasidarė tikrai sunku.
Aparatai gali pavaduoti beveik visų organų sistemas. O įstatymai tokie, kad jei žmogus akivaizdžiai dar nemiręs, gydytojai žmogui negali leisti išeiti, ir atkakliai turi jį gaivinti net tuomet, kai sugrįžti į gyvenimą nėra nei vilčių, nei noro. Medikai kalba apie taip kankinamus žmones, kai tęsiamos jų kančios, agonija prailginama be tikslo.
Su prašymais ateina ir artimieji
Viename Santaros klinikų reanimacijos skyriuje iš 12 pacientų 3 būtent tokie – nebepagydomi, palaikomi tik aparatų. Tokie pacientai čia kartais praguli mėnesius. Medikai pasakoja, kad kartais su prašymu nutraukti žmogaus kančias ateina ir patys artimieji.
Apie tai, kad nepritaria ne tik eutanazijai, bet ir užsispyrėliškam žmogaus gaivinimui, dar lapkritį buvo prabilęs ir popiežius. Iniciatyvos keisti įstatymą Lietuvoje ir leisti žmogui numirti, kai gydytojai nusprendžia, kad tai iš esmės nebepadės, kelią pradėjo skintis ir Seime.
Kartais ir metus trunkančios agonijos nutraukimui jau pritarė ir Seimo Žmogaus teisių komitetas.
Šveicarijos klinikoje britų verslininkas dar sąmoningas ir pats nusprendžia užmigti amžiams, nutraukti savo gyvybę, nes serga sunkia nepagydoma liga.
Tiek sveikatos apsaugos ministras, tiek beviltišką gaivinimą, kai žmogus jau galimybės išgyventi nebeturi, siūlantys nutraukti politikai aiškina, kad eutanazijai Lietuvoje jie kol kas nepritartų.
Išsamiau - reportaže: