REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artėjant vasarai ir vis dažniau saulei palepinant savo spinduliais, socialiniuose tinkluose viena po kito kyla diskusijos – kokius akinius nuo saulės išsirinkti. Vienas neįprasčiausių pasiūlymų šiemet – akinių nuo saulės ir veido skydelio hibridas.

Artėjant vasarai ir vis dažniau saulei palepinant savo spinduliais, socialiniuose tinkluose viena po kito kyla diskusijos – kokius akinius nuo saulės išsirinkti. Vienas neįprasčiausių pasiūlymų šiemet – akinių nuo saulės ir veido skydelio hibridas.

REKLAMA

Internete galima rasti, kad tokie skydeliai parduodami vos už kelis eurus. Produkto nuotraukose matosi, kad modeliai skydelius dėvi kartu su vienkartinėmis kaukėmis, todėl galima suprasti, kad skydelis turėtų padėti apsisaugoti ne tik nuo saulės, bet ir nuo COVID-19 infekcijos.

Akių klinikos „Lirema“ optometrininkė Rasa Palevičienė gana skeptiškai žiūri į tokio skydelio gebėjimą apsaugoti akis nuo žalingų ultravioletinių spindulių.

„Teoriškai galėtų apsaugoti akis, jei jis turėtų UV filtrą, bet ar jis jį turi – neaišku. Vien tik tamsintas plastikas nėra tinkama apsauga nuo saulės. Logiškai mąstant, už tokią kainą neturėtų būti filtro ant tokio skydelio“, – teigia ekspertė.

REKLAMA
REKLAMA

Ar akiniai geri, patikrinti gali optika

Portalui tv3.lt pasidomėjus, į ką vis dėlto reikėtų atkreipti dėmesį norintiems išsirinkti tinkamus akinius nuo saulės optometrininkė dalina patarimus.

REKLAMA

„Pirmiausias reikalavimas akiniams nuo saulės yra, kad jie turėtų apsaugą nuo saulės. Tai, kas parduodama optikos salonuose Lietuvos parduotuvėse privalo turėti CE ženkliuką, tai reiškia kad jie yra su 100 procentų apsauga nuo ultravioletinių spindulių, yra sertifikuoti. Visi kiti dalykai kaip dydis, forma, spalvos yra stiliaus dalykas. Kuo akiniai didesni, tuo didesnė apsauga, tai irgi yra gerai“, – pasakoja ji.

Anot ekspertės, jei nesame užtikrinti ar mūsų turimi akiniai tinkami – tai galime patikrinti daugumoje optikų.

„Vien tik lipdukas su užrašu UV 400 dar nebūtinai reiškia, kad apsaugo. Turi būti ir ženkliukas CE ant kojelės. Iš kitos pusės, galima nunešti į optikos salonus ir paprašyti, kad tą apsaugą pamatuotų. Tai yra nesudėtingai padaroma. Dauguma optikos salonų turi šią galimybę įvertinti akinių apsaugą“, – sako ekspertė ir prideda, kad akinius nuo saulės naudoti reikėtų ne tik šiltuoju metų laiku.

REKLAMA
REKLAMA

R. Palevičienė perspėja ir akių nesaugančius žmones – galima net nudegti akis.

„UV spinduliai mūsų akims yra kažkiek reikalingi, bet ir žalingi. Jei jo patenka per daug, tai gali skatinti tokių ligų kaip kataraktos ankstyvą atsiradimą. Geltonosios dėmės degeneraciją, kitaip tariant, pakitimus akyje, kurie su amžiumi ir taip būdingi, bet didelis UV spindulių kiekis paankstina.

Jeigu kalbame apie žiemą, sniegas spindulius atspindi ypatingai stipriai, todėl UV kiekis būna dar didesnis ir slidinėjant su netinkama apsauga galima net nudegti ragenas. Kaip mes nudegame odą taip pat galime nudegti ir akies paviršių. Tai yra be galo skausminga ir nemalonu. Apsauga yra reikalinga visada, kai tik yra saulėta ir ypatingai tada, kai aplinkoje yra sniegas, vanduo, smėlis, nes jie dar labiau atspindi UV ir padidina jo kiekį“, – perspėja optometrininkė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Skydelis geriau negu nieko

Tuo tarpu virusologas Saulius Čaplinskas teigia, kad plastikinis veido skydelis yra geriau negu nieko siekiant apsisaugoti nuo COVID-19.

„Skydelius naudoti visiškai logiška, kai žmonės naudoja televizijoje, laikydamiesi atstumo, būnant ne tiek ilgai šalia, su gera ventiliacija ir panašiai. Savaime aišku, kad skydeliai apsaugos tik nuo didelių oro lašelių, kuriuose yra didelė viruso koncentracija, tiesioginio patekimo, bet skydeliai neapsaugos nuo aerozolių, ypač jei jie bus paplitę prastai vėdinamoje uždaroje patalpoje.

Dėl to numeris vienas priemonė apsaugai yra medicininės kaukės arba respiratoriai. Paskui tik gali eiti kalba apie medvilnines kaukes arba tuos pačius skydelius. Bet skydelis geriau negu nieko“, – pasakoja profesorius.

REKLAMA

Anot S. Čaplinsko, svarbiausia yra laikytis atstumo, dėvėti kaukes, o skydelį naudoti, tik jei nepavyksta laikytis kitų rekomendacijų.

„Pagrindinis būdas apsisaugoti – atstumas, jei ne – būti kuo trumpiau, jeigu irgi neįmanoma – kaukė geriausia, o jei jos neįmanoma užsidėti, tai bent jau skydelį reikėtų naudoti, jis sumažins bent tuos didelius lašelius“, – aiškina virusologas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų