Artėjama prie nulio – Lietuvoje patvirtintas tik 1 koronaviruso atvejis papildyta 12.31 val.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) birželio 24 d. paskelbė naujausius duomenis apie COVID-19.

669

(669 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Koronavirusas plinta

Pranešama, kad iš viso patvirtintų ligos atvejų skaičius nustatytas 1804 žmonėms, sergančių Lietuvoje vis dar yra 232, per vakar dieną užfiksuotas vos 1 atvejis.

Mirusių nuo koronaviruso žmonių – 78, užsikrėtusių asmenų COVID-19, tačiau mirusių dėl kitų priežasčių, 10.

Pasveikusių žmonių skaičius iš viso siekia 1484, izoliuojasi 147, įvežtinių atvejų – 21.

Per vakar dieną ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso 5425, iki šiol iš viso atlikta tyrimų 403841. 

Tuo metu kaimyninėse Batlijos šalyse taip pat fiksuojama gerėjanti situaciją. Štai Latvijoje ketvirtą dieną iš eilės nenustatyta nė vieno koronaviruso atvejo, tuo metu Estijoje, kaip ir Lietuvoje, užfiksuotas vienas COVID-19 atvejis.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros virusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

(117 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Koronavirusas plinta Lietuvoje

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus), naudoti apsaugos priemones, vengti būriavimosi, nuo kitų asmenų išlaikant bent 2 metrų atstumą.

Pakeistas atvejo apibrėžimas

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), atsižvelgusi į su kelionėmis susijusius pokyčius, įsigaliojusius nuo birželio 1 d. , tikslina atvejo apibrėžimą. Nuo šiol galimai sergančiu, t. y. įtariamu atveju, bus laikomas žmogus, jaučiantis koronavirusinei infekcijai (COVID-19) būdingus simptomus ir keliavęs ar gyvenęs tose užsienio valstybėse, kurios valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu įtrauktos į SAM kiekvieną pirmadienį skelbiamą šalių sąrašą. Jame nurodyta, kokios prevencijos, grįžus iš šių valstybių, privalu imtis.    

REKLAMA

Taip pat ir toliau įtariamu užsikrėtusiu koronavirusine infekcija bus laikomas simptomus jaučiantis ir artimą kontaktų su sergančiu ar galimai užsikrėtusiu per pastarąsias 14-lika dienų turėjęs žmogus.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad, įvertinus Lietuvos epidemiologinę situaciją, nuo birželio 1-osios, tyrimai koronavirusinei infekcijai nustatyti atliekami pagal naują tvarką. Numatyta, kad profilaktinis testavimas bus vykdomas atsižvelgus į savivaldybės epidemiologinius rodiklius arba, kitaip tariant – įvertinus riziką konkrečioje savivaldybėje. Tikslingai toliau bus tiriami simptomus jaučiantieji, taip pat į ligonines planine tvarka guldomi pacientai bei užfiksavus infekcijos židinius, pavyzdžiui – užsikrėtus bendrabučio gyventojui.  

Numatyta, kad toliau bus testuojami visi žmonės, kuriems pasireiškia bent vienas ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomas, t. y. temperatūra, kosulys, dusulys ir kita. Kaip ir iki šiol, bus tiriami visi naujai į ligonines planiniam gydymui, t. y. operacijoms, planinėms procedūroms, guldomi pacientai, taip pat žmonės, kuriuos ištirti nurodys Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, dirbantys infekcijos židiniuose, pavyzdžiui, kai susirgimo atvejis nustatomas bendrabučio tipo name. Be to, ir toliau tyrimai bus atliekami siekiant patvirtinti, kad žmogus jau pasveiko, vadinamieji – pakartotiniai tyrimai.  

Tai reiškia, kad privalomai nebus testuojami visi be išimties iš užsienio atvykstantys ar grįžtantys keliautojai, kaip yra šiuo metu. Jie bus tikrinami tuo atveju, jei jaus koronavirusinei infekcijai būdingus simptomus.


Rašyti komentarą...
A
2020-06-24 12:36:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai kaukės tapo neprivalomos-užkrato sumažėjo.Ar ne taip verygane?!
Atsakyti
-1

N
Nuomonė
2020-06-24 11:23:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Smegenų pandemija ir didybės manijos virusas. IDIJOTIZMO PROTRŪKIS PAS BERAŠČIUS.
Atsakyti
-3

d
dr. Kovidys
2020-06-24 12:59:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
show must go on
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų