Armonaitė ir Šimašius įsteigė naują partiją

Seimo narė Aušrinė Armonaitė ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius su bendražygiais šeštadienį įsteigė liberalios krypties Laisvės partiją.

Partija žada skleisti liberalizmo politines idėjas, deklaruoja pagarbos įvairovei ir ekonominei iniciatyvai principus bei vakarietišką geopolitinę kryptį.

Partijos pirmininke išrinkta trisdešimtmetė A. Armonaitė.

Ji steigiamajame suvažiavime Vilniuje ragino nebijoti pokyčių ir galimybių, kurias Lietuvai atveria XXI amžius.

„Kai kurie politikai mato Lietuvą pilką, išsigandusią, uždarą, ginčuose paskendusią valstybę. Kartais jie priverčia tuo patikėti ir kitus“, – kalbėjo politikė.

„Lietuva yra visai kitokia. Lietuvos žmonės yra išsilavinę, nuoširdžiai dirbantys, kuriantys, atviri, matę pasaulio ir dalis tos pasikeitusios Lietuvos yra čia. XXI amžius gali būti mūsų Lietuvai naujų galimybių amžiumi“, – teigė A. Armonaitė.

Ji sakė, kad partijos steigimą lėmė daugybės jaunų iki šiol politikoje nedalyvavusių žmonių idealizmas, ir noras atverti naują puslapį po „vidaus intrigų“ Liberalų sąjūdyje.

REKLAMA

R. Šimašius pabrėžė švietimo ir kūrybiškumo svarbą bei ragino valstybėje mažinti biurokratinius apribojimus.

Naujoji partija tikisi dalyvauti kitų metų Seimo rinkimuose. A. Armonaitės teigimu, iki tol partijos veikla bus finansuojama tik narių įnašais.

Steigiamajame suvažiavime dalyvavo daugiau kaip aštuoni šimtai žmonių. Iniciatoriai sako, kad oficialiai partijos steigėjų turėtų būti maždaug pustrečio tūkstančio.

Partijos steigimą dar turės patvirtinti Teisingumo ministerija.

Šiuo metu Lietuvoje veikia 24 politinės partijos.

R. Šimašius ir A. Armonaitė Liberalų sąjūdį paliko pernai, kai partijos vadovybė nepritarė sostinės mero sprendimui perrinkimo siekti ne su partija, o su rinkimų komitetu.

Liberalų sąjūdis didelį smūgį patyrė prieš trejus metus, kai įtarimai kyšininkavimu pateikti tuometiniam partijos vadovui Eligijui Masiuliui. Šiuo metu teisme nagrinėjamoje byloje kaltinimai pateikti ir pačiai partijai. Teisiamieji savo kaltės nepripažįsta.

 

 

 


Rašyti komentarą...
M
Marija
2019-06-01 13:36:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuvoje kuriamos partijos, bažnyčios ir bankai.....tik gaila, kad nekuriama gerovė žmonių gyvenimui...
Atsakyti
-1

o
on
2019-06-01 13:42:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
gal uztenka situ partiju kiek vergaus zmones jums po velniu gal patys gaukit minimuna o gal zmonems padalinkit savo algas eikit po velniu
Atsakyti
0

M
Makaulė
2019-06-01 14:33:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
"Laisvės partija pabrėžia pagarbą kiekvienam žmogui ir jo teisėms, įskaitant LGBT+. Naujai sukurta politinė jėga pasisako už partnerystės bei santuokos galimybių įteisinimą visoms poroms." - čia iš tos partijos kertinių idėjų. O kur dėtis ožkapisiams? Negi ir dar vieną partiją jie turi kurti?
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (15)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų