Vytenis Radžiūnas, LRT.lt

Per Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai pusmetį Lietuvoje įvyks daugiau nei 200 renginių. Į dalį susitikimų skubančius aukšto rango pareigūnus lydės policijos ir specialiųjų tarnybų ekipažai. Vilniečiai pusiau juokais, pusiau rimtai svarsto dėl galimai kauksiančių sirenų gatvėse vasarą pasiimti atostogų ir traukti iš miesto, tačiau raminama, kad sirenomis piktnaudžiaujama nebus.

„Dėl švyturėlių ir sirenų naudojimo pagal situaciją sprendžia Kelių policija. Tikrai nenaudos ten, kur nereikia, nes pirmininkavimą siekiama padaryti draugišką miestiečiams. Sirenos bus jungiamos tik nepaprastais atvejais, kuriuos nustato policijos lydintysis ekipažas“, – informuoja Rasa Jakilaitienė, Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai atstovė spaudai Lietuvoje.

Panašiai kalba ir Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Gintaras Aliksandravičius. Jis tvirtina, kad tikrai ne kiekvieną dieną kauks policijos automobiliai. „Tai bus per didesnius, rimtesnius renginius, galbūt tam tikrose vietose bus uždaromas eismas. Tačiau ta informacija bus pateikta eismo dalyviams ir per žiniasklaidos priemones“, – LRT.lt teigia G. Aliksandravičius.

Tuo metu Valstybės apsaugos departamento (VAD) direktorius Rymantas Mockevičius teigia, kad visi pirmininkavimo renginiai yra suskirstyti į grupes.

REKLAMA

„Mūsų departamentas dirba su devyniais „A“ lygio renginiais. Tai yra standartinės apsaugos procedūros, delegacija lydima policijos, protokolinio automobilio, limuzino ir mūsų apsaugos mašinos. O su „B“ ir „C“ kategorijos renginiais dirba policija“, – tinklalapiui LRT.lt sakė R. Mockevičius.

„Nėra taip, kad visą dieną ką nors girdėsite. Tai bus pora renginių per mėnesį, vieni svarbesni, kiti mažiau svarbūs, žinoma, [viską reikės vertinti] pagal grėsmes, nes neramus pasaulis“, – aiškina direktorius.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų