naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mažamečių mesta malka netyčia pataikė nepažįstamam vyrui į galvą. Šis nutarė paauklėti vaikus savais metodais.

Mažamečių mesta malka netyčia pataikė nepažįstamam vyrui į galvą. Šis nutarė paauklėti vaikus savais metodais.

REKLAMA

Vieną griebė už kapišono, kitą už plaukų ir nutempė juos į savo garažą. Tada įpykęs Giedrius M. liepė skambinti tėvams.

Kai vieno vaikų tėvas atėjo, nuo įniršusio vyro kliuvo ir jam. Vyrą Giedrius M. pasitiko smūgiu su pagaliu. Kai nukentėjusysis nukrito, Giedrius M. dar sykį jam užtvojo per nugarą.

Šis konfliktas kilo 2020 m. gegužės 14 d. apie 16.50 val. šalia gyvenamo namo esančio garažo. Bylos duomenimis, supykęs dėl netinkamo mažamečių M. ir D. elgesio, Giedrius M. nežymiai sutrikdė vieno vaikų tėvo sveikatą.

Taip pat uteniškis buvo kaltinamas tuo, kad smurtaudamas sukėlė fizinį skausmą mažamečiams. Sugriebęs mažametį M. už plaukų, o jo draugą už striukės gobtuvo, juos stipriai stumdė ir tampė.

REKLAMA

Tokiais veiksmais Giedrius M. mažamečiams sukėlė fizinį skausmą.

Kaltu neprisipažino

Teisme Giedrius M. kaltu neprisipažino. Jis pasakojo, kad jam būnant prie savo garažo vartų lauke išgirdo trenksmą ant savo autobuso. Po to malka trenkėsi jam į pakaušį.

REKLAMA

Pamatė greitai nubėgančius du berniukus, kuriuos pasivijo ir abu sulaikė už pečių. Jis vaikų už gobtuvo ir plaukų esą netempė. Už kepurės nebuvo paėmęs ir plaukų nerovė.

Vyras teigė, kad vaikams nenorėjo sukelti fizinio skausmo, tokio tikslo neturėjo, tik siekė juos sulaikyti. Jis vaikų nepažinojo ir nežinojo, kas jų tėvai. Vaikai malką užmetė ant jo autobuso ir malka pataikė jam į galvą.

Jis berniukų klausė, kur jie gyvena, sakė, kad paskambintų tėvams, nes norėjo su jais pabendrauti. Berniukai sakė, kad neturi telefonų. Tada vaikus vedėsi link savo garažo. Jie nesipriešino vedami.

REKLAMA

Jam su berniukais įėjus į garažą, D. paskambino mamai ir jis telefonu kalbėjo su mažamečio mama bei susitarė, kad prie parduotuvės ateis vaiko močiutė ar senelis.

Po minutės atėjo močiutė ir jis su vaikais išėjo iš garažo. Susitiko močiutę, kuri ėmė jį keikti. Jis apsisuko ir ėjo link savo garažo.

Tada pamatė atbėgantį vyrą (vieno iš vaikų tėvą – aut. past.), kuris, anot kaltinamojo, keikėsi, rėkė, kad  užmuš, nušaus. Esą vyras šuoliais prišoko prie jo, griebė už gerklės, smogė ir pataikė į petį, jį parblokšdamas.

REKLAMA
REKLAMA

Jis atsikėlė ir gindamasis griebė garaže rastą lentelę, kuria iš priekio sudavė šiam per rankas. Vyras tada šoko atgal, užkliuvo slenksčio ir griuvo visu svoriu ant skaldos. Anot kaltinamojo, jis daugiau smūgių nesudavė.

Nukentėjusiųjų liudijimai

Nukentėjęs vyras pasakojo, kad tą dieną žmona jam pranešė, jog vaikai uždaryti garaže. Jis prie parduotuvės rado raudančius vaikus ir kito mažamečio močiutę bei senelį.

Vaikai parodė, kuriame garaže buvo uždaryti. Jis priėjo prie garažo ir sutiko Giedrių M., kuris aiškino, kad vaikai malką užmetė ant mašinos. Kilo konfliktas.

REKLAMA

Vyras pajuto smūgį į galvą, į dešinę pusę, parkrito, bandė atsikelti ir gavo dar vieną smūgį į nugaros kairę pusę.

Atsikėlė ir Giedrius M. šėrė trečią smūgį, bet jis prisidengė ir pataikė į rankas. Jis kaltinamojo atžvilgiu smurto nenaudojo, tik kai kaltinamasis jį puolė, galėjo nuo jo atsistumti.

Sūnus skundėsi, kad kai juos pagavo, tempė už kepurės, buvo paėmęs už plaukų. Civilinį ieškinį dėl 1000 eurų neturtinės žalos sau ir 500 eurų sūnui nukentėjusysis prašė priteisti.

REKLAMA

Mažamečiai pasakojo, kad eidami į parduotuvę ant kelio pamatė malką, kurią paėmę metė į malkinę. Išėjus iš parduotuvės, juos pagavo nepažįstamas vyriškis, kuris laikydamas už plaukų sukėlė skausmą.

Vyras kai tempė vieną mažametį už kapišono, jam užtrauktukas įsirėžė į gerklę. Po įvykio vaikui skaudėjo.

Vyras uždaręs juos garaže liepė skambinti tėvams. D. telefonu apie šį įvykį pranešė motinai. Po jų pokalbio vyriškis juos iš garažo išleido.

REKLAMA
REKLAMA

Teismo bausmė

Tačiau teismas Giedrių M. pripažino kaltu tik dėl suaugusio vyro sumušimo ir paskyrė jam laisvės apribojimą 4 mėnesiams, įpareigojant dalyvauti elgesio pataisos programoje.

Vis dėlto, dėl galimo vaikų sužalojimo vyras buvo išteisintas, nes, anot teismo, nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

Tik vieno vaikų tėvui priteista 400 eurų neturtinė žala. Taip pat 1355 eurų advokato atstovavimo išlaidos.

Šis nuosprendis dar buvo apskųstas apeliacine tvarka Panevėžio apygardos teismui, tačiau sprendimas liko nepakeistas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų