Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Teisme išnagrinėta byla dėl neteisėto informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimo. Paaiškėjo, kad prie moters automobilio GPS sekimo įrenginį pritaisė jos buvęs sutuoktinis, su kuriuo tuo metu vyko skyrybų procesas.

Teisme išnagrinėta byla dėl neteisėto informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimo. Paaiškėjo, kad prie moters automobilio GPS sekimo įrenginį pritaisė jos buvęs sutuoktinis, su kuriuo tuo metu vyko skyrybų procesas.

REKLAMA

Teisiamųjų suole atsidūrė vilnietis Aleksandras M. (vardas pakeistas – aut. past.), kuris 2020 m. balandžio 16 d. įsigijo GPS sekimo įrenginį. Tiksliai nenustatytu laiku ir vietoje, minėtą įrenginį vyras pritvirtino prie tuometinės sutuoktinės N. M. vairuojamo automobilio „Toyota Avensis“.

Nustatyta, kad taip iki 2020 m. gegužės 29 d. vyras gavo kompiuterinės programos pagalba duomenis iš GPS sekimo įrenginio apie moters buvimo vietą.

Tas, kas neteisėtai rinko informaciją apie privatų asmens gyvenimą, Lietuvoje yra baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

REKLAMA

Vilniaus miesto apylinkės teismas nusprendė, kad Aleksandras M. gali būti atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės, nes yra lengvinančių aplinkybių. Tad baudžiamoji byla buvo nutraukta.

Tačiau moterį nelegaliai sekusiam vyrui teks paploninti piniginę. Jis turės sumokėti 750 eurų į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą. Taip pat nuo jo nukentėjusiai buvusiai sutuoktinei vyras privalės atlyginti 700 eurų neturtinę žalą ir 500 eurų už išlaidas advokatui.

Kaltę pripažino

Teisiamojo posėdžio metu Aleksandras M. savo kaltę pripažino visiškai. Jis patvirtino, kad įsigijo aparatūrą, jog įsitikintų, ar tikrai tuometinė žmona jam yra neištikima. Aparatūrą rado ir nusipirko internete.

Tada įsigytą įrangą jis įmontavo moters automobilyje. Vyras teigė, kad labai gailisi dėl savo poelgio. Teigė, kad moterį labai mylėjo, tikėjosi, jog viskas susitvarkys. Išaiškėjus sekimo faktui, vyras nukentėjusiosios atsiprašė.

REKLAMA
REKLAMA

Aleksandras M. prisipažino, kad moterį sekė apie 2 mėnesius. Sekimo įrenginį jis pritvirtinimo, nes taip tikėjosi įrodyti neištikimybės faktą teisme.

Vyras patvirtino, kad moteriai jau sumokėjo 300 eurų. Daugiau sumokėti kol kas neturi galimybių, nes jo pajamos siekia 460 eurų. Ikiteisminiame tyrime nedavė parodymų dėl to, kad jam buvo gėda prisipažinti jaunam tyrėjui, jog padarė tokią nesąmonę.

Vyras prašė teismo atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, perduodant sesers atsakomybei. Sesė yra jo artimiausias žmogus. Sesuo jo padarytą nusikaltimą įvertino kritiškai. Anot Aleksandro M., sesuo pasmerkė jo elgesį.

Skambutis iš autoserviso

Nukentėjusioji N. M. teismo prašė priteisti 2 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimą, nes dėl buvusio vyro elgesio ji patyrė daug išgyvenimų ir sveikatos sutrikimų.

Moteris teigė, kad turėjo nugaros problemų, ją kankino migrena, atsirado sveikatos problemos dėl šio įvykio bei patirto pažeminimo. Ji negalėjo dirbti ir susikaupti darbe. Jai buvo gėda, nes tai matė aplinkiniai. Ji kreipėsi į gydytojus, turėjo nedarbingumą, vartojo vaistus. Visą laiką liko baimė, kad kažkas seka.

REKLAMA
REKLAMA

Moteris pasakojo, kad 2020 m. gegužės 29 d., apie 9.30 val., ji automobiliu „Toyota Avensis“ atvažiavo į autoservisą. Su darbininkais buvo susitarus prieš dvi dienas. Atvariusi automobilį jį paliko autoserviso darbuotojams.

Apie 10.30 val. jai paskambino autoserviso darbuotojas, kuris pasakė, kad po automobilio galiniu bamperiu rado juodos spalvos dėžutę, galimai su GPS sistema. Tada sužinojo, kad buvo sekama.

Apie 11 val. ji atėjo iki serviso bei apžiūrėjo rastą juodos spalvos dėžutę. Apžiūrėjus pamatė, kad iš šono dega lemputės bei matosi, kad įdėta kažkokia kortelė. Apžiūrėjusi dėžutę, paskambino į policiją.

Nukentėjusioji įtarė, kad sekimo įrangą, galėjo įdėti jos sutuoktinis Aleksandras M., su kuriuo tuo metu vyko skyrybų procesas.

Žinojo, kur ji būna

Moteris prisiminė, kad maždaug prieš 2 savaites (iki sekimo prietaiso suradimo), kaskart Aleksandras M. jos paklausdavo, ką ji veikė tai vienoje, tai kitoje parduotuvėje, nors jis jos ten nematydavo.

REKLAMA
REKLAMA

Vyras klausdavo, ką ji veikdavo viename ar kitame susitikime. Žinodavo, kiek jis trukdavo. Kartą moteris pastebėjo, kad yra sekama kito automobilio. Ji neabejojo, kad tuometinis vyras važiuodavo jai iš paskos be šviesų, laukdavo jos pasislėpęs namo laiptinėje.

Moteris teigė, kad nežino, kodėl ją sekdavo, jis pats jai bei kitiems sakydavo, kad saugoja savo žmoną. Dėl visų Aleksandro M. veiksmų moteris jautėsi nesaugiai, negalėjo laisvai judėti ir bendrauti su žmonėmis.

Paaiškėjo, kad jau tuo metu pora kartu negyveno apie metus. Moteris pridūrė, kad jei Aleksandras M. atlygintų jos patirtą neturtinę žalą, ji sutiktų su juo susitaikyti.

Paaiškėjo tik pakėlus automobilį

Ikiteisminio tyrimo metu liudytojas A. Č. parodė, kad 2020 m. gegužės 29 d., apie 9 val., jis atvyko į garažą, kuriame dirba autoserviso darbuotoju pagal individualios veiklos pažymą.

Apie 9.30 val. atvyko jo pažįstama N. M., su kuria buvo susitaręs maždaug prieš dvi dienas sutvarkyti jos automobilį „Toyota Avensis“.

REKLAMA
REKLAMA

Siekiant atlikti automobilio apžiūrą automobilis buvo pakeltas keltuvu. Apžiūrint automobilį jo gale, po bamperiu, ant kėbulo buvo pastebėta juodos spalvos dėžutė.

Paėmęs už dėžutės ją nuėmė, apžiūrėjęs pamatė, kad tai galimai yra GPS sekimo siųstuvas, atidaręs dėžutėje esančią guminę apsaugą, jis pamatė degančias lemputes bei įstatytą kortelę.

Apie tai vyras nedelsiant pranešė automobilio savininkei, kuri atvyko į autoservisą ir pranešė policijai. Forminant policijai įvykį į garažo masyvą atvyko ir Aleksandras M.

Vyras automobilio apžiūrai užsirašęs nebuvo, atvyko sunerimęs, nurodė, kad galimai sugedo jo automobilio Volvo variklis. Jo automobilio nepriėmė, nes jį sulaikė policijos pareigūnai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų